FIV 99

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

pussi

Adhnana Bafta la cei trei embrionasi, sa se fixeze bine de tot si sa fii peste 9 luni.

maria80 Bun venit si succes in cursa !

Lachione Un pentru tine si pentru





De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Lachi le-ai catat sub coada? Pupam fata si burtica si da si tu un semn cand ai timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Stiu ca am fost disparuta o buna bucata de timp, dar serviciu m-a tinut departe de casa. Acum sunt in tara si din fericre am reusit sa imi mai aman o perioada noua deplasare. Am resit sa citesc aproape tot din urma si vreau sa felicit fetele care au reusit in marea batalie de a vedea cele II liniute, de a deveni mamici fericite. Imi pare rau pentru fetele care nu au reusit dar sunt sigura ca numai luptand in continuare visul o sa devina realitate.
Am mai intrebat si pe PM-uri (dara fara sorti de izbanda), asa ca va intreb pe voi cum ati procedat cu Maca in timpul stimularii. Efectul a fost pentru toate foarte bun? Nu a influentat negativ stimularea? Eu sunt inca pe AC si sper sa nu le mai lungesc prea mult (depinde de cat de repede mi se planifica noua deplasare cu scarbiciul). M-as apuca de ele imediat dupa ce termin cu AC dupa care sa trec la stimulare (doar cateva zile).
Dupa ET voi ati folosit progesteron injectabil (trimis din Ungaria) sau ati mers pe Gavibinon?
va pup dulce pe toate si numai vesti cu burtici sa auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Hai ca m-am mai eliberat si in seara asta promit sa va lamuresc cum e cu Avionu' Marinovici, cum am decolat, ce vad sub picioarele mele dupa primele ore de zbor si chiar amanunte de dinainte de decolare, daca se doreste......
Pentru cei care nu stiu romanul de la inceput, e vorba despre FIV la Giulesti.

Dar pana sa ma dezbrac si sa incep sa va lamuresc, asta daca e cineva in sala care doreste, desigur, vreau sa clarific problema "dezvaluirii" senzationale de ieri, care a creat multa valva pe PM-ul meu in cursul acestei zile si peste care dadui si eu acu' cateva minutele.

Fetelor, cucuietelor, forumul, din punctul meu de vedere, este un loc public in care isi poate baga nasucul orisice fiinta umana, chiar si bietii medici despre care scriem.
Din ceea ce scriem noi invata chiar si ei si credeti-ma ca au si niste replici extraordinare sa ne dea, data viitoare imi iau caietul si imi notez toate vorbele intelepte cu privire la mesajele noastre, caci mi-a dat Capitanul niste replici de mi-a sucit creierii, in sens pozitiv.
Mi s-a spus sa-mi sterg dezvaluirea incendiara, pe motiv ca n-ar mai scrie Sherica mea replici acidoase pe forum de teama repercusiunilor. Apai, scumpele mele, iouuu nu numai ca l-am tot intrebat ce-a apucat sa citeasca de pe forum, dar i-am spus omului si sub ce nume de scena figurez IOUUU si i-am spus si modul in care il denumesc: Mr BIG, Marinesco, Monseniorul.....
S-a amuzat tot echipajul de dezvaluirile mele, CACI SUNT OAMENI CU SCAUN LA CAP TOTI!!!!!!
Cat timp ceea ce scriem este real, este de bun simt si de buna credinta, nu deranjeaza pe nimeni, parerea mea, a unui om care nu-si ascunde niciodata gandurile.....
Umorul de buna calitate este apreciat de Monsenior, iar umorul Sheritei va ramane identic si dupa marea mea dezvaluire, credeti-ma pe cuvant!
Trebuia sa veniti aseara la "Dantes" cu mine si Sherica, ca sa aveti parte de Marile dezvaluiri, treaba cu cititul e mizilic.
E ca si cum noi am face un grup de "barfulita" in fata clasei si la un moment dat ne-am trezi ca Domnu' Diriginte s-a fofilat printre noi. In acel moment EL nu numai ca nu se simte frustrat sau jenat de cuvintele noastre, ci chiar intra in discutii si da niste replici de mare arta.
Inca nu a intrat sa dea replicile, insa acela mie mi s-ar parea un moment sublim. As avea ocazia sa vorbesc cu un Titan si sa schimb niste "pase verbale" de calitate, ceea ce ar fi un vis prea frumos pentru cenusia realitate.
Daca va simtiti jenate de "prezenta" lui, atunci am sa-i comunic omului pe viitor sa se abtina de la asemenea experiente, insa o relatie deschisa Diriginte-clasa, mie mi se pare fermecatoare. Iar omul chiar e un tip cu care ai ce vorbi.......

Asta fu parerea mea sincera, apropo de dezvaluirea mea, daca "dezvaluirea" fu prea cruda pentru clasa, promit sa fac dezvaluiri numai in particular, pentru doritoarele de SENZATII TARI.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

MRLmi-a fost dor de tine, prea mult muncesti, treci si fa copii.

Fetelor,
Stie cineva ceva de dr. L. Dracea, ca are tel inchis.O fi plecata din tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Buna fetelor, multumesc pt. pumnii stransi,am 3 embrioni frumosi.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Oana, esti sigura ca Fraila Geta are in dotare acelasi acut simt al umorului? Mi-e ca pe langa coif are pe undeva ascunsa si o sabiutza, ca de, se asorteaza cu armura si mi-e ca cineva o sa zica "au-au!" nu numai de la injectoare
Mi-e greu sa cred ca d-l profesor, pe care il salut cu aceasta ocazie , are timp sa guste umorul nostru. Banuiesc ca pentru cu totul alte motive mai arunca un ochi pe aici, cu siguranta "in diagonala" la cat de ocupat este domnia sa. Vezi? Dintr-o data eu una trebuie sa-mi supraveghez limbajul (e o treaba de respect ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna seara la FIV-oase!

Am intrat sa va spun ca va tin pumnii in continuare, si mai ales, sa urez multa bafta si reusita din prima Oanei! si as ar si trebui la ce lipici a avut la dom' Profesor!
Multa bafta fetelor in focuri , Adhnana, Sheritra, Kora Pop,Cris, Madalina, sa se umple paginile la Odisee de FIV-oase!
Liana, AMR 5 zile! pumnii mei sunt tot asa de stransi!

Noi vrem sa va anuntam ca suntem bine, crestem in grafic si vom avea un ! pana la proba contrarie, dna dr e f sigura! nu stiu cum o sa ma descurc, dar am eu timp sa-mi dau seama!
la toate si cate unul in plus pt Kla,Iliuta, Cristinici !!!



Andicu 16+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Pussieu cica ar trebui sa fac testul duminica. Ar fi exact 14 zile. Deocamdata nu am nici un semn, nu tu titi umflate sau dureroase, in schimb m-am umplut de cosuri. Fetelor, din cate am citit din cauza Progesteronului CM s-ar putea lasa asteptat. Deci, daca nu am II intrerup Progesteronul ca sa vina si rusii?
Feteloreu am dat startul cu broscutele de cand Sheritapuse mana pe broscutele luiLachila ultima intalneala. Deci, broscutele trebuie sa fie moarte (nu vii!), adica din material semipretios: jad, etc. si de 3 dimensiuni ca sa poata fi considerati mama, tata si BB. Sa nu incercati sa il cautati pe tata sub coada ca nu o sa gasiti nimic Si, io care ratai ocazia la targul de cadouri de iarna de la sala Dales (na, ca facui si reclama) sa imi iau 3, am zis ca daca o iau pe cea mai babana e de-ajuns. Acum am o dilema: o fi tata sau mama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

kitta, pai daca e atat de mare si vrei sa fie mama, pe tata n-o sa-l poti baga pe usa , doar dc mama nu cumva e mare pt ca e bortoasa

Mergi la inceput