FIV 99

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Monilland acu' am citit paginile anterioare, multumesc pt sfatul tau referitor la faptul ca sotul meu cand isi va reface spermograma sa faca si anticorpii antispermatici.Spune-mi te rog ce importanta are aceasta analiza pt FIV?Le rog si pe celelalte fete care stiu raspunsul sa ma ajute ca eu mi-s incepatoare stiti voi,dar invat sarguincios zi de zi!Cand e gata sotul tau cu tratamentul?Va reface urocultura,spermocultura etc?DD sa va dea sanatate amandurora si un bebe cat de repede!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Hai salut gagici!
In primul rand vreau sa-i urez mult noroc marrinei in cursa fiv!
Fetelor eu nu mi-am comandat broscutele pe net. Mama si tata ii am din Germania si copilul mi l-a dat Mirona la o intalnire anul trecut in vara, pentru ca stiam ca trebuie sa fie familia completa: mama, tata si copil.

Oana ma bucur ca ti-a placut Big M. I-ai vazut si tu direct in suflet, ca si mine. Dincolo de aparente, dincolo de ce se vede "cu ochiul liber".
Pai daca nu era asa, manca-l-ar mama, mai faceam eu copii cu el? Pe sotul meu l-a distrat cand i-am spus ca ma duc sa ma intalnesc cu cel care mi-a facut copiii. (mergeam la eco).

lachi 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

Felicitari tuturor celor care au reusit sa-si implineasca visul!Sunt noua pe forum si as vrea daca se poate sa ma primiti si pe mine in familia voastra. Ma numar si eu printre aspirante si sper din tot sufletul ca anul acesta sa-mi apara si mie IIpe testul de sarcina.De aproape 3 ani ne chinuim si pana acum nu am reusit (sotul are oligostenospermie 600.000, cu mobilitate de 30%)Doctorita mea spune ca nu putem face decat FIV, voi credeti ca mai avem alta sansa cu un nr.asa mic ?De fapt nici nu stiu daca sunt suficienti pentru FIV .
Ne puteti ajuta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lachi am si eu o intrebare. Care este treaba cu broscutele? Vaz ca toata lumea aici vorbeste de broscute. De ce? Hai spuneti-mi si mie, pleaseeee.

O la toate.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

bine ai venit Maria 80!!!! Sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti vezi visul implinit cat mai repede!

fetelor, cica, daca ai 3 broscute in dormitor unde dormi si... alea, alea, ajuta la fertilitate. Nu radeti dar eu am facut-o si pe asta. Broscutele trebuie sa fie mama, tata si copil.

lachi 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Lachi dar de unde stii care e mama si care e tata? Eu am una la gat de argint , mi-am luat-o ieri.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lachi multumesc . Mai am si alte intrebari legate de broscute . Ce fel de broscute, banuiesc ca testoase. Conteaza materialul, piatra, argint, lemn...
Multumesc ca esti rabdatoare cu o persoana foarte curioasa.
Te .

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Lachi si eu am aceeasi dilema ca si Miki, am primit o broscuta cadou de ziua mea si as vrea sa imi mai cumpar eu doua,dar...?

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

fetelor, sau is proasta sau is tampita din doua una: eu am proiceput ca broscutele trebuie sa fie broscute naturale...testoase care traiesc, sunt in viata, le dai de papa si le ingrijesti...lamuriti-ma!!!! dar oricum din astea sotul meu nu vrea

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pusi hai la aspirante peste 35 de ani ca aici ne cearta moderatorii

Miki

Mergi la inceput