FIV 99

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Crisbafta azi la ET!!! Stau cu pumnii stransi
Sheribafta si tie...la frezat obiectivul
M oanacand incepi??? sau cand pleci in lunga calatorie avand ca pilot pa marinescovici si ca stuardesa pe Frau Geta??Eu iti dau , dra sper sa nu ai nevoie de ea, ca la moralul tau se lasa cu !!!
Kitta, sheri, Lachicare-i faza cu broscutele?? sunt mai curoasa din fire
Kittacand faci testul??
Monilandcum stai cu impunsaturile??? cand mergi la eco??
Koraunde esti?? tot cu analizele??
Galucsutaazi nu ne mai pui haios?
Marinabine ai venit si sa treci cat mai repede la gravidute
Piccavezi cum tragi cu piciorul..sa se agate fetele astea inimoase de el....ca sa avem noi cele de februarie-martie de ce sa ne agatam la randul nostru

O zi frumoasa!!! La TM ninge asa de frumos!!!


PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Fetelor
va felicit pe toate cele care mai aveti putin si va vedeti visul implinit !!! Sa va ajute Dumnezeu la toate !!!
Si eu sunt hotarata pentru FIV ...sotul meu are oligoastenoteratospermie....si de un an si jumatate face tratament prescris de Dr.S....ceva-ceva ameliorari se vad , insa nu suficiente...si de aceea , ne-am hotarat pt.FIV ..
Intrebarea mea este : unde e mai bine sa-mi fac programarea ..la Giulesti,direct... sau la cabinetul particular ? Am uitat sa va spun ca eu sunt pacienta lui Big.M.
Voi cum ati procedat ? Va multumesc !


Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Pussi - mai caut pe net sper sa mai gasesc ceva , intre timp mai si lucrez ca altfel nu ma platesc astia .Ninge la TM ?si eu vreau putina zapada , vleau cu saniutaaaaa

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Fetelor , eu am deschis un subiect nou cu glume , daca cunoasteti si voi povesti mai simpatice sa scrie-ti acolo .Macar mai radem cate putin , intre un FIV si altul.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:


Raportez:
Am ajuns acasa in sfarsit ...am fost la policlinica CFR2 unde am "donat" doua eprubete pline de sange pt analizele hormonale +restul,asa ca am facut-o si pe asta...pe luni voi avea rezultatele la toate in afara de listeria si IgM chlamydia ( pe care am facut-o optional) la cele doua din urma voi primi rezultatul abia peste 2-3 saptamani.Maine am rezultatele analizelor pt starea de sanatate (cu trimitere de la medicul de familie si pt analizele obligatorii ale sotului meu).Saptamana urmatoare am de facut analizele din secretie si in z21 progesteronul.Si GATAAAAA cu analizele,tineti-mi pumnii sa iasa cat mai bine ca mor de frica!

Oana draga dar tu te indragostesti de fiecare la maxim...fata iubareata eu iti sunt alaturi , te tin de manuta si te sustin in lunga-scurta calatorie care te asteapta, sunt eu invizibila,dar cred ca imi simti prezenta, nu-i asa?Pupici multi!
Sheri da-l gata pe Big M ,ca nu o fi totuna nici pt dansul ca se dezbraca la control o tipesa buna ca tine sau o tanti ca madam Iliescu... acu chiar daca stiu ca ne citeste eu imi permit sa scriu ce simt si ce cred
Pussi pupici speciali pt ca ai intrebat de mine, fata grijulie!Tu ce mai faci cu pregatirile?
Madalina28, Adhnana , Cris86, Liana,Kitta si imi cer scuze daca am uitat pe cineva care sunteti in asteptari eu va tin pumnii stransi in continuare si va zic un secret: simt eu , acolo intr-un ungher al sufletelului meu ca in curand pe aici va "ninge" cu gravidute si lista de pe prima pagina se va mari asa ca Dana_p pregateste-te de munca grea!


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Kora, n-ai auzit ca i-a sucit complect mintile Oana? E om conservator, nu se uita asa repede dupa alta.
Poate am mai mult noroc cu Frailica, ultima oara mi-a facut cu ochiul, poate am vrajit-o deja!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

MOana, eu ma cam simt invadata...nu ff incintata ca ne citeste domnul dr. Dar daca asta l-a facut mai atent la latura umana a excursiei FIV, accept sa ne "sacrificam" pentru toate celelalte colege de excursie care nu intra pe net.
Mie inca nu mi-au crescut aripile acelea care te poarta pe tine de ieri-seara, inca ma chinui in hatisul de la poalele muntelui si, in afara motivatiei primordiale, incerc sa gasesc putere in fiecare element ce il intilnesc in cale. Aseara am avut o revelatie, am gasit inca un element "de incurajare", ma simt utila prin ceva: sper ca prin experienta mea FIV, oricare ar fi rezultatul pentru mine, sa ajut echipa de la Giulesti sa mai cistige la rindul ei ceva experienta, asta le va ajuta pe cele ce vor veni dupa mine asa cum si eu beneficiez acum, 2007, de experienta adunata in timp de dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Va pup fetele!

Revin si eu dupa ce am stat numai in pat de la ET-ul de luni. Mi-au transferat 3 embrioni, 2 mai buni si unul mai slabut. De unde pana ieri eram linistita, de ieri dupa-amiaza au inceput mici dureri ca inainte de CM.. Sunt innebunita si incerc inca sa nu ma gandesc la ce-i mai rau.. Offf..... Testul il fac pe 1 februarie.
Va rog mult sa-mi spuneti..dintre cele care ati reusit...vi s-a intamplat sa va doara burta ca la CM? Va multumesc.
Cris86 bafta azi la ET
madalina28 - succes maine la eco si mult succes la punctie
korapop - sper sa fie bune analizele si in curand sa te apunci de treaba
sheritra - te asteptam cu vesti bune
pussi- te pup scumpa si multumesc ca te gandesti la mine
carry - si eu am 10 inseminari facute. Stiu ce si cum simti. Cel mai bine e sa mergi si sa spui ca asta iti doresti, adica FIV si ca nu te mai tin puterile sa mai incerci IA
Kitta si Liana - va asteptam cu teste cu 2 liniute
M Oana - felicitari pentru decizia luata
Marina si Reyla - bine ati venit printre noi si multa bafta
Moniland - cum e cu injectiile? cum te simti? Iti tin pumnii ca de data asta sa fie bine
zouzunaki, stuart
Va pup dulce pe toate si va multumesc inca o data ca existati. Fara voi ar fi fost de 10 ori mai greu,
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

piccaflor - felicitari pentru sarcina!!!!!!!
E chiar o minune!!!

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

io va tin pumnii la toate..fug in pat ca ma doare capu..o fi de la vreme?

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput