FIV 99

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MARRINA alte analize ce treb facute tu si sotul sunt:Hepatita B, Hepatita C, HIV, VDRL(sifilis), RH-ul.Sotul treb sa aibe spermograma.
Tu ar mai treb sa faci chlamydia, ureaplasma, mycoplasma.
Ei tot la dl prof Marinescu sunt si din cate stiu eu nu incepe procedura de FIV pana nu-ti face HISTEROSCOPIE DIAGNOSTICA.
Listuta cu analize o gasesti si pe prima pagina a acestui subiect.Multa bafta si sa fie cu noroc!!!



MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

madalina28 Iti multumesc mult pentru promtitudine. Am citit si listuta de pe prima pagina a subiectului si am si de la Giulesti hartia cu baremul minim de analize doar ca pe langa astea asistenta de la Giulesti (Ana parca o cheama, de la cabinetul unde se fac programari pentru spermograme, IA, FIV) mi-a zis ca trebuie sa fac in plus:
-Secretie vaginala si culturi din secretie
-Anticorpi pentru :CMV, Listeria, Rubella, Toxoplasma.
Culturile de col (chlamydia, ureaplasma, mycoplasma) le-am facut in 10.2006 si nu stiu daca mai sunt valabile.
Spermograma o avem facuta la Giulesti in 22.11. Asta o mai fi valabia?
Despre capitolul:"Histerosalpingografie/Histeroscopie" mi-a zis ca trebuie doar una dintre ele iar eu tocmai am repetat HSG in 15.01.2007.
Crezi ca ar fi mai bine sa mai pierd o luna si sa merg intai la profu? Dar cum sa ma programez la el numai pentru asta? Ca sa fie cat mai repede?




De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kitta am primit si eu catrea, multumesc!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MARRINA si eu tot din octombrie le am facute!Nu cred sa fie vreo pro blema mai bine suna la departamentul FIV si intreaba.NR.de tel de acolo : 021/3161277

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Marrina eu stiu ca analizele le sunt valabile 6 luni;iar hepatitele B si C, HIV si VDRL 1 an!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

MOana felicitari pentru intalneala cu Marineskovici. Este foarte important ceea ce simti legat de medicul tau. Multa bafta la FIV si sa ajungi sa iti ti minunea in brate dupa 9 luni.
Succes la fetele care sunt in focuri.



Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

madalina28 Multumesc mult. Si bafta!

antosit M-ai linistit daca analizele sunt atata timp valabile. Atunci n-am prea multe de facut. Bafta si tie!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Mey azi ma duc la qafor sa-mi fac freza, cu carare pe stanga presupun.
Maine distinsul nostru concetatean venerabilul Marinesko ma va introspecta cu amanuntime si profesionalism de mare clasa!
In vino veritas!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

Oana, asa frumos povestesti de Big M....ca parca ma ia si pe mine cu furnicaturi pe la stomac !!!! Bafta maxima in " calatorie " si sa te intorci cu puiuti la purtator. DOAMNE AJUTA !

Oare Big. M accepta sa fac histeroscopie in alta parte ( adik la mine in oras ) si la el sa ma prezint cu rezultatu' ( filmu') ? ca-mi tremura chilotii cand ma gandesc s-o fac pe viu la dumnealui....

toate fetele fara deosebire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

SHERITA maine mergi la Mrs BM?SI eu la eco ziua 12 de stimulare,la 7.30 treb sa fiu acolo.

MADALINA

Mergi la inceput