FIV 99

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carry spune:

MOana...felicitari,iti impartasesc trairile , stiu si eu cum e dupa o intalnire cu marele prof(cu exceptia unor zile cand e marele ciufut)Ma bucur ca ti-a mers bine si iti urez ca toata perioada ce urmeaza sa decurga la fel , pana cand ne vei povesti in acelasi ton despre testul bhcg
Ceea ce ma mai bucura pe mine (si stii de ce ) este ca Moisica ti-a tinut trena in fata profului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

MOanacred ca trebe sa avem o intalneala mai devreme ca sa savuram in direct amanuntele picante! Si zici ca 60 de minutele, adica o ora intreaga? La Giuly sau la el la prive....Ce sa zic ma facusi geloasa...
Eu maine si poimaine aveam programare la Dr. Corina Neamtu, da' ma razgandi, ca astept ce se intampla duminica si daca se intampla ceva nasol in Z2-3 imi trag neste analize proapete ca sa am cu ce ma prezenta in fata dansei. M-am gandit eu asa ca o fata inteleapta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelorcelor care v-am ramas restante cu cartea acu v-o trimit ca vorba MOaneisunt inca imbracata, de o jumatate de ora intrata pe usa si de o ora in fata calculatorului si sotul pregateste masa de seara, ca altfel daca nu citesc intai nu intra mancarea...
MOanasi zici ca ne ceteste si Mr. BIG din umbra? pai sa indrazneasca si dansul la seratele noastre muzical-nocturne si daca ne da si neste sfaturi chiar daca e undercover....
Carytie ti-am trimis cartea ca v-am spus ca nu sunt organizata si nu facui listuta.....Si mai mult a trebuie sa sterg si mesajele voastre ca sa fac loc in cutie altor fete....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Kitta..da, multumesc am primit cartea , am si listat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Onutzaaaa multa baftaaa!!
miki iertare mama eramm asa grabita era vorba de BU nu de maca..aia am luat io..o sa ma duc sa modific ..offf vai de capu meu..bine ca vazusi..
fugg ca e tarziu..da va pupacesc pe toate si va tin pumnii..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Kittica nu numai ca ne citeste, dar mi-a dat citate la milimetru din mesajele noastre. Iar de intrat, i-am propus sa intre pe un cont propriu, fara niciun ascunzis, sa fie mai tare decat Tutunica cu forumul lui.....
Cat despre amanuntele picante, trebuie un loc ca "Dantes" din Dorobanti, pentru a fi savurate la adevarata lor valoare.
Eu tocmai m-am intors de la intalnirea cu Sherica, care s-a desfasurat in distinsul loc si asa ne-a mers la inimioara.
Am tras apoi o tura prin imprejurimile capitalei cu titiuta mea, pe fundalul muzicii lui Banica si asa frumos am zburat pe aripi de fiv..........
Am sentimentul ca am visat ani de zile la calatoria spre exoticul oras Fiv, am studiat pe toate partile toate ofertele acestui "mare parc de distractii", care poate oferi marele cadou , incat azi, cand am primit in mana biletul de calatorie spre aceasta destinatie si am mai fost si primita atat de frumos la bord chiar de Capitan si de echipajul lui (Getuta, cu mana la chipiul brunetel, Moisica, Joitica cea barbata si inca 2 stuardeze, care notau de zor biletelul mult dorit cu tratamentul cel atat visat), parca nu-mi vine sa cred ca am sarit din avionul meu ,care se invartea in gol, in Avionul Cel Mare........
Am de gand sa ma distrez pe cinste in excursia asta si sa savurez fiecare secundita, cu tot ce are ea de adus nou in viata mea.
Stiu ca nu va fi usor, ca va fi ceva de genul "Cursa in jurul lumii" sau "Survivor", insa premiul cel mare poate sa ma astepte la finalul cursei, asa ca astept cu nerabdare fiecare experienta care mi se va deschide in fata ochisorilor.
Va pup pe obrajori si va doresc sa va bucurati de viata!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

dragele mele,cu toate ca-s mai scumpa la vorba,nu trece o zi fara sa nu va citesc...am intrat sa va urez succes celor in focuri si sa va imbratisez pe toate cu drag...eu continui cu slabitul,am dat jos 2 kg...si ma simt foarte bine de cind m-am apucat de gimnastica...mult mai bine ma simt de cind aud tot mai des despre reusite in stinga si in dreapta ale profesorului Mastrominas din Atena,cel care imi va face fivul si sincer am prins aripi si asa ma incearca o imensa bucurie...haideti fetelor ,veti vedea ce fericiri va asteapta...una,una pe rind veti deveni mamici...sint aici linga voi si va pup pe toate cu drag...zouzou

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Buna dimineatafetelor!MOanapai nu ne mai tine in suspans, zine si noua tratamentul, cand incepi prima injectie poate ne adunam sa facem galerie....
Sheritoajuta-ma si pe mine cu site-ul ala pt. broscute.....
Lachitu parca ti-ai comandat broscutele pe net...Zi mama si mie adresa....sa ma lenestesc si eu o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:



M-am hotarat sa fac FIV!!!!

Dupa aproape 10 ani de incercari, vizite la doctori, analize, laparoscopie, 2 inseminari.......m-am hotarat sa nu mai astept. Desi ultima inseminare (cu prof. Marinescu)am facut-o acum 4 zile nu vreau sa mai astept si daca nici luna asta nu se intampla minunea vreau sa am planul deja facut, sa ma pot apuca de facut analizele ca sa ma prezint in ziua 21 la eco (cum mi s-a zis ca se procedeaza) cu toate analizele facute.
Din experienta voastra, credeti ca e posibil ca in 3 saptamani sa am rezultatele la toate analizele din barem (HSG am facut-o luna asta)? Pe langa ce am citit si in prima pagina asistenta de la Giulesti mi-a zis ca trebuie sa fac in plus:
-Secretie vaginala si culturi din secretie
-Anticorpi pentru :CMV, Listeria, Rubella, Toxoplasma.
Asa este? Are rost sa ma agit sa le fac? Si astea sunt obligatorii? Iar grupa sangvina mi-o stiu dar n-am dovezi? Este suficient?
Culturile de col, Hemoleucograma, prolactina, FSH, LH si glicemia le-am facut in octombrie. Mai trebuie sa le repet? Cat de vechi pot fi analizele ca sa fie VALABILE?
N-as vrea sa ma prezint cu dosarelul cu analize la capitala in ziua 21 si sa mi se spuna ca mai am nus' ce de facut si sa trebuiasca sa mai astept o luna.
Plus ca eu cu profu' n-am apucat sa discut de FIV. Credeti ca e vreo problema daca ma duc "neinvitata"? Programarea in ziua 21 mi-o fac la doamna Geta, din ziua 1 si trebuie sa zic ceva special la telefon?

Am calculat eu bine ca m-ar costa cam 2200 de euro (cu tot cu tratament si atentii si fara analize)?

Va multumesc de pe acum pentru raspunsurile voastre si va doresc tuturor succes ca sa va intalniti cat mai curand posibil!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput