FIV 99

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Bravo Cris, f frumoasa productia, de pus si la borcan.
Kitta, lasa-le pe fetele alea destepte care incearca sa ne convinga ca bebe nu vine la barza in cioc si ca trebuie sa muncim si noi la pat daca vrem sa avem!
Ne considera probabil lenese si puturoase, preferam sa ne insamanteze doftorii! Las’ sa fie la ele fericire, daca era si la noi bine nu mai aveam ocazia sa ne cunoastem! Mi-au pus si mie aceeasi placa, dar nici daca-l tin pe al meu o luna in apele de azur ale Mediteranei n-o sa-i creasca gigeii mai mari si mai intregi la cap. Asa ca de timpul si banii aia merg la Nea Marinescovici, ca nici el nu-i de lapadat, batran-batran, dar daca ma lasa cu burta la gura…
Am primit si cartea, frumoasa rau, mai ales copertile !
Oana bafta multa la 12 sa-ti dea verde Marinescovici! Verde la FIV normal, nu la altceva.
Ce faci Lachi, ai sculat bebicii sa-i scoti la plimbare in parc? Asa, bravo, acu mai da-le sa manance.

Io tocmai mi-am facut la buda injectorul, normal ca nu m-am putut duce la buda scarbiciului cu clondiru de spirt, mi-am luat parfumul, n-am mai pus si vata ca mi s-a rupt inima de Magie Noire, sa nu se duca, si tare fain sa-ti injectezi pe ritm de jazz continutul.



Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am avut ceva de citit
piccaflofelicitari!!! sarcina usoara si bb sanatos!!!
M oanaai reusit sa ma binedispui si in dimineata astasper sa continue si azi sirul zileleor norocoase pentru tine si sa vi cu "naratiunea" de la marea intalnire!!!Bafta!!
crissuper embrioni, sper sa creasca si endometrul si de maine sa fi . O sa-ti tin pumnii maine
Madalina28tu vineri mergi la eco??? cum te simti??Endometrul la tine e super bun...
Galuscutama cam regasesc peste tot
Monilandai scis ceva de o spermograma facuta in TM, daca a fost la Bega sa sti ca stia numai 50 ml - o scot, al meu a facut-o de 3 ori si tot 50 ml a iesit, cred ca s-au blocat pe cifra de 50...si cand a facut-o la bioclinica a iesit 83 ml, si la Szeged 70 ml. Tu cum esti??? te injectezi??
Sherieu am pierdut firul...ai inceput stimularea?? cand mergi la eco??? freza e ok??? ca de BB??
de Adhnanacine ne spune mai multe???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

PUSSI, daca este adevarat ce se spune ca endometrul creste cu 1mm/zi fara stimulare este f bine ,asta inseamna ca 8,5 +4 fac 12,5 ,da eu iau si stimulare cu estrofem si estrogel, asa ca sper sa am si entometrul pana maine macar de 9,5.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Picca FELICITARI, SARCINA USOARA SI BEBE SANATOS SI MANCACIOS!!!

Criss suuuper productia!!!Felicitari tie si sotului tau!!!Acu' ce te faci cu atatia viitori bebelasi???Bafta muuulta, SIGUR vei fi

Sherica fata haioasa te si aici , si tin pumnii si pt tine!
Oana am inteles ca la ora 12 ai marea intalnire, sigur va fi norocoasa pt ca anul acesta e cel norocos.Am zis si am stabilit!
Eu sunt z1,sunt happy ca maine pe la 8.30 am intalnire cu d-na Matei care ma va duce la laboratorul CFR2 sa donez sange pt. toate analizele de sange care au mai ramas de facut.Sa mai spun ca am emotii..?Eh, am ,dar ma gandesc ca mai fac un pas inainte...!
O zi cat mai buna tuturor!


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Pussic-mic, n-am inceput stimularea, sunt inca inhibata, puteti sa-mi spuneti ce vreti!
Ma baga Badia Marinesko la protocol lung, trecura uratii (de azi dimineata de la 5.13') si vineri la eco daca am endo mic-mitittel sa nu poti privi prin el, ma stimuleaza de-mi merg fulgii . Freza o fac maine, sa fie cat mai aproape de eco, sa nu mi se lase . Maine merg si la manicHiura, ca poate-si arunca privirea la unghiutele mele si sa nu se sperie. Sa-mi fac si pedichiura? S-o uita si pe acolo? Piciorusele le-am cosit, la brateta am plivit, sa-mi iau o batistuta curata, poate mi-o cere Fraila la prezentare.

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Onutzaaaa mai e un pic..tin pumniiii!!!
KITOOOOO te mananca?lasa mamam simptomele in pace ca vin ele
stuart io fac testul pe 29 sau 30 ca nu ma lasa grasu sa'l fac mai devreme..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Fetelor, mai am o intrebare care ma chinuie :la azoospermie cum se procedeaza la FIV ? Se face punctie testiculara, sansele sa se gaseasca ceva sunt mai mari ? Nu stiu exact ce presupune asta, ma voi informa . Se practica si la Giulesti punctia ? Pun raul in fata, nu stiu cum va evolua spermograma sotului
Si stiti cumva la ce ajuta acidul folic la spermograma ? Imi amintesc ca pe o reteta a sotului i-a fost prescrisa, insa din prospect nu am dedus nimic in acest sens ??!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastacia spune:

quote:
Originally posted by KITTA

MOanaeu totusi cred ca ai fost la MED LIFE daca ai fost pe Giulesti si nu la MED NEW LIFE. Fa o rectificare acolo, ca da buzna lumea sa nasca la MNL si aia nu sunt asa de dotati! Si tu esti indragostitita ca Sheri, tu esti de moisica.
Fetelorcredeti ca am terminat de trimis cartea la toata lumea?


Kitta, cred ca nu ai terminat, daca nu te superi vreau si eu cartea eu sunt de la aspirante optimiste>35 dar va urmaresc si pe voi pt ca in curind cred ca tot aici o sa ajung.pe PM am incercat dar nu merge( scuze,kitta nu primeste PM)asa ca -ti las aici adr: a n a s t a c i a_s m i l e @yahoo.com(fara pauze intre litere) si scuza-mi indrazneala si te rog sa nu te superi .multumesc frumos si bafta tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

carry, eu nu am nici o problema descoperita . Singura problema la mine, daca o pot numi asa, este ca ovarele mele reactioneaza prea puternic la stimulare si imi apar o armata de foliculii care imi creeaza probleme la formarea ovocitelor. Iar valoarea estradiolului e cu greu tinuta sub control pe durata stimularii.

Kora, daca sotul tau isi face spermograma, pe langa spermocultura sa isi faca si anticorpii antispermatici. Eu am aflat de abia anul acesta ca si ei pot sa-i aiba.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Carry in caz de azoospermie se face punctie testiculara sau biopsie testiculara. Mai multi se pot gasi dar nu stiu dc si calitatea o sa fie mai buna. Pt mobilitate stiu ca e buna carnitina 1 gr/zi(asta recomanda Damian si este trecuta si in tratamentul acela in engleza care l-am pus pe prima pag la Azoospermie). Tu i-ai dat? Carnitina fiole se gaseste la farmacie si are gust de migdale cica (al meu nu a luat inca). Multi maca i-ai dat?
Liana30 ai intuit ceva cand ti-ai facut nick-ul asta cu cifra 30 in el . Eu iti tin pumnii . Acum lamureste-ma si pe mine. Ce maca i-ai dat lui grasu de e normospermist acum? Eu stiam ca i-ai dat doar BU.

Miki

Mergi la inceput