FIV 99

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

pussi, am facut-o la clinica prof. Munteanu, dar probabil e acelasi biolog. Azi voi face a 7-a injectie.

cris, rectific: posibili 12 . Vai ce-mi place cum suna .



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:


denissa_k1
nou venit


Membru din:12/01/2007



Romania
iasi
1 Posts
Trimis la - 23/01/2007 : 20:27:20
--------------------------------------------------------------------------------

.....nu numai ca sunt o membra noua ,dar nu am mai scris niciodata pe nici un forum ...deci scuzati-mi ignoranta in caz ca veti depista ceva greseli si o oarecare stangacie!!de ce m-am hotarat sa va contactez?pt ca am 39 de ani si m-am hotarat (impinsa de imprejurari)sa fac peste o luna fertilizare in vitro..despre care nu stiu mare lucru ..decat ca e ultima mea sansa de a avea un copil!!as dori sa rog pe cele care au trecut deja printr-o asemenea experienta,sa ma indrume cui sa ma adresez?..la Giulesti,la dr Marinescu sau la Medsana la dr.Ancar?...nu sunt din Bucuresti ..sunt din Iasi.si multe amanunte nu am cum sa le aflu de la distanta!!!multumesc anticipat!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Liana30, multumesc mult pt.mail, sa dea DD sa iasa pozitiv.
Moniland, multumesc mult si bafta la injectoare,sa dea DD ca de data asta sa ai si tu multi embrioni ffffff buni.
Sheritra,madalina28 si tuturor fetelo care sunt in focuri le doresc acelasi lucru.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Miki...pai la azoospermie, de unde calitate ?Cred ca nu inteleg eu ceva :la terato sunt sanse mici sa se gaseasca buni, inteleg, atunci la azoo ????
Carnitina nu a luat, voi citi despre ea, spui ca e buna ptr mobilitate,insa pentru calitate stii ceva ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Si , Miki...multimaca nu i-am dat, ca am aflat tarziu ca e mai buna ptr barbati, in schimb a luat o cutie de Maca de la Innovatics(pe langa multe alte naturiste), dupa care i-a iesit acel dezastru de spermograma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Carry,Moniland, am o prietena al carei sot a avut probleme cu spermograma(nu avea suficienti spermatozoizi buni)si a urmat un tratament naturist cu Branca ursului,coenzima Q10,untura de peste cam o luna si acum au un copil f frumos.Poate ajuta si la voi

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Cris...multumim insa in afara de ulei de peste al meu sot le-a cam incercat pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetelor ce mi-ati spus de endometru ....pai dc marti l-am avut de 12.5, vineri la eco ar treb sa fie de 15.5, la punctie luni de 17.5, iar la ET de 20.5.Asa mult sa mai creasca??????Pai s-ar lipi de el si 4 embrioni!Sincer eu sunt foarte slaba(1.75m si 54kg) cu productia mea de 11 foliculi si asa endometru cred ca pana luni la punctie o sa-mi plesneasca burta.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Madalina si eu sunt slaba(1,70 si 52kg)cei drept endometrul meu nu este asa mare dar ovocite am avut destule si nu mi-a plesnit burta.
Dar ma cam doare si am 3 zile de la punctie.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

CRIS86 era o vorba nu treb neaparat sa plesneasca,ideea e ca mie nu prea imi vine sa cred ca endometrul va creste asa mult.La ET ar trebui dupa calcule sa fie de 20.5, nu am auzit pe nimeni care sa aibe endometrul asa mare.Dar in fine stii vorba aia : vom trai si vom vedea.Oricum iti tin pumnii maine la ET si sa stai cumintica, cumintica.Sa auzim de bine!

MADALINA

Mergi la inceput