Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Zenobia felicitari ca ai scapat cu bine de laparo si ca ti-ai revenit asa de usor! Cat despre endometrioza stii si tu cate exemple fericite sunt printre noi numai, asa ca nu te speria, dar nici s-o neglijezi de tot. si refacere usoara!(umerii te dor de la anestezie)
Felicia i-mi pare rau ca ai endometrul asa de mic, dar sa stii ca e de la stimulare, ea subtiaza endometrul asa de mult. Maca stiu ca iei deja, asa ca altceva miraculos nu stiu sa-ti zic sa iei.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor, vin si eu peste voi, am nevoie de cateva sfaturi.

Intentionez ca anul acesta, im primavara mai exact, sa merg la dl dr. Tutunaru pentru ca nu stiu ce sa mai fac.

Am 28 de ani si jumatate, ovare polichistice, nu ovulez. Sotzul are astenoteratospermie.

Imi puteti spune, tinand cont ca sunt din Constanta, cum sa fac sa iau legatura cu dl dr in vederea unei consultatii, care sunt primii pasi pe care ii am de facut? Va multumesc.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Doamne, Zenobia, ce curajoasa esti! Din partea mea ai toata admiratia. Cu atitudinea asta sunt sigura ca o sa-i vii de hac nesuferitei de endometrioze! Deci BB e pe drum...!
Ioana, sper ca dr. Ion Ionut sa te ajute, pentru ca intr-adevar este intai de toate un om extraordinar, si pe urma medic. Stiu asta pentru ca si eu am fost pacienta dansului.
Aylin, bine ai venit!
Felicia, si eu am fost astazi la Tutu, dar am ajuns pe la 18:25 si m-a chemat tot miercuri la spital la 7:30. Poate ne vedem!
Eu raportez: in urma cu clomifen 100 mg am obtinut: Z10- E: 4,7 si OD: 14,6; 12,4; 14,4
toate tutunicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Nicole, eu am ajuns la 6,40! In fata mea era o doamna bruntiva, tunsa scurt, si inainte alta inalta, care a intrat cu sotul (cel cu diplomat). Tu care ai fost? Eu aveam o bluzita maro si parul strans in coada. Cu siguranta ne vedem miercuri!
Angelique, suni la nr de tel :0720 099 299, iti va raspunde asistenta, care iti va spune cand e liber.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by felicia_
Angelique, suni la nr de tel :0720 099 299, iti va raspunde asistenta, care iti va spune cand e liber.



Felicia , multumesc din suflet. De obicei dureaza zile sau saptamani pana face o programare? Si cat costa?

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Angelique, dureaza 2-3 saptamni (eu asa am patit). O prima consultatie 80 Ron daca iti face si eco, si 50 daca doar discutati... asa stiam, sa ma corecteze fetele daca gresesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

cu eco e 1 mil..
asa stiam eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Buna fetelor,
Am si eu o intrebare pentru cele cu vechime.........daca am facut programare la Dr. T acum 2 sapt. pentru data de 26(vineri) este nevoie sa mai sun sa intreb daca ramane valabila intalnirea. Adica este posibil sa merg si sa nu fie sau stiu eu ce alta problema poate aparea. Ce ziceti???
Eu merg pentru prima oara si nu prea stiu cum este mersul pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!
Am intrat sa va urez o zi buna!!
Angelique: Poate facem naveta impreuna.....sau poate nu va mai fi nevoie
Zenobia: Ce curajoasa esti!!! sa conduci tu masina dupa ce ai facut laparo!!!! Tin pumnii sa urmezi si tu celorlalte exemple cu reusite!!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Buna dimineata
Fetelor am nevoie de ajutor. Stiti cumva daca tratamentul cu diphereline pozitiveaza un test de sarcina? Adica daca la 12 saptamani dupa ultima injectie cu diphereline poti avea un test pozitiv? Ati auzit de cazuri care dupa tratamentul cu diphereline sa nu le mai fi venit ciclu si sa fi ramas insarcinate?
Am mare nevoie de aceste raspunsuri cat mai repede

Mergi la inceput