Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Da,Kooooraaaa, si eu am citit acelasi lucru...stim noi unde..., cum ca ai incerca sa renunti la afurisitele de tigari! Nu vreau sa te stresez, dar sa stii ca bataita ce iei tu daca nu le lasi... Glumesc, , banuiesc ca ti-e greu, dar o sa reusesti sigur!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

sim_stoian, tu cate saptamani ai acum? si ce probleme ai avut in trecut...daca ai avut?



Astazi s-a incheiat sapt 9. Am pierdut o sarcina in octombrie. Avem 8 sapt atunci. Intr-o dupa-amiaza a inceput sa ma doara burta, am stat in pat linistita, am luat No-Spa, noaptea am eliminat un cheag de sange de culoare maronie-roscata. Dimineata m-am dus la spital la doctorita si m-a internat. Mi-a facut tratament in spital, dar am inceput sa sangerez tot mai mult si din ce in ce mai rosu. In cele din urma, nu s-a mai putut face nimic si asta a fost. Am inceput dupa aia o serie de analize. Dupa prima menstruatie, m-am dus la control la doctorita, asa cum imi spusese. Dar m-a tratat ciudat, m-am enervat si nu am mai vrut sa ma duc la ea. Asa am ajuns la T. Citisem deja multe despre el si ma batea gandul sa merg la el de cand iesisem din spital.

Sim 8+
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

sim_stoian, dupa ce am vazut cate probleme pot exista nu pot decat sa te felicit ca nu ai alte probleme si ca ai putut sa ramai insarcinata atat de repede. oricum, ai facut alegerea buna cu T si totul va fi ok de data asta. ti-a iesit ceva la analize?

eu dupa ce am pierdut-o la 26 de saptamani, in mod normal ar fi trebuit sa astept mai mult. dar cum nu vedem nicio posibilitate de a ramane insarcinata....nu aveam de ce sa ma protejez. si uite ca DD a fost cu mine.

aylin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2007 spune:

Buna fetelor,

noi incercam de un an si ceva , dar cateva luni am fost gripati deci nu se pun ...

suntem la tutunaru , am trecut de a doua monitorizare.

acu urmeaza spermograma, dar in martie , ca am fost iar gripati rau

si a treia monitorizare si ce o mai fii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Maria2007, bine ai venit printre noi! Iti doresc sedere cat mai scurta la aspirante si trecere rapida in randul gravidutelor! Succes!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana07 spune:

buna fetelor, sunt noua pe forum as avea o rgaminte, as dori noua adresa a dr Tutunaru, a cabinetului particular si a preturilor practicate la monitorizare si daca face inseminare. Puteti sa-mi trimiteti PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

maria2007, bine ai venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ariana07 bine ai venit si tu. cabinetul este pe str. ctin sandu aldea nr. 86, dinspre casin spre capatul tramvaiului 41, a 3a strada pe stanga. despre preturile monitorizarilor iti raspund fetele, ca eu nu stiu.

aylin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdany spune:

quote:
Originally posted by Iyoana

Sdany, bine ai venit printre noi si multa bafta la monitorizare! Sa vii cu super valori! In ce priveste imbracatul, cam ai dreptate, cateodata dr nostru are tendinta de a ne cam da afara din cabinet. Sa-ti spun cum fac eu : ma misc repede - repede, dar in acelasi timp ma fac ca nici nu-l vad ca se plimba pe langa usa, gata sa o deschida si sa pofteasca alta fata! Imi vad de treaba mea (e adevarat repejor, nu "dorm pe mine") cu incheiatul la cizme si cu bagatul tricoului in pantaloni...Asta e!
Nu ne-ai plictisit deloc cu povestea ta...Iti doresc multa bafta la laparo...Sunt insa uimita sa aud ca faci si laparo si histero in acelasi timp...sau poate ca am incurcat eu denumirile interventiilor medicale si, de fapt, se poate! Ca daca asa ti-a spus Tutu... Multa sanatate si vrem vesti bune de la tine!


iyoana




multumesc mult fetelor pt. primirea in randul vostru.
astept si eu cu nerabdare sa vad ce se intampla luna aceasta poate vor fi II si nu va fi nevoie sa fac aceste interventii.
trebuie sa ma grabesc deoarece am 37 de ani si nu mai am mult timp la dispozitie pt. bb, desi investigatiile le-am inceput in urma cu 3 ani, dar nu am gasit dr. bun, binenteles pana la dr.T.
daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2007 spune:

Va multumesc frumos pentru primire

desi nu am ani in spate de incercari, eu sunt usor deprimabila ... , nerabdarea de multe ori , imi strica calmul ... , mai ales ca doua prietene de generatie 33 de ani , care , una deja a nascut, si alta e in luna a 8-a ...

defectul meu cel mai mare este ca nu am rabdare ...

nu mi-a gasit nimic pana acum, ovulatie am , probabil ca voi ajunge la laparoscopie , si am un feeling ca aia chiar va rezolva problema mea

cam asta

Mergi la inceput