Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2007 spune:

preturi monitorizare : tutunaru mi-a zis asa, poate sa imi faca si 3-7 ecografii intravaginale de monitorizare , sau doar una , pentru o luna, pretul este tot de 1.500.000 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

feteleor vreau si eu pe lista pacientelor lui T.
problema mea?
-32 ani
- sterilitate secundara
-laparoscopie diagnostica in septembrie 2005 cu T
-sactosalpinx bilateral rezolvat cu salpingectomie partiala bilaterala si neosalpingostomie bilaterala
-recomandari: un an incercari "naturale" si dupa un an FIV
Anul a trecut, am incercat stimumare ovariana si cateva luni de monitorizari da' nimic asa ca suntem in faza de strans bani si informatii inainte de a merge la T.
Va pup si va urmaresc din umbra
cami


cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana , Maria08 am intrat pe fuga sa va si sa va spun ca va tin pumnii stransi!Ma bucur ca ma urmariti si pe la subiectul FIV...ca doar nu-i secret, de cafea m-am lasat deloc nu mai beau,dar tigarile inca nu le-am lasat,parca un pic le-am redus si pap multe fructe,iau acid folic,vitamine (ca+mg+zn+se) si in curand imi soseste maca...cam atat deocamdata,joi va dau mai multe vesti!
toate tutunicile ,multa bafta tuturor si noilor venite va doresc sedere cat mai scurta pe aici si fuga la odisee cat mai curand!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cami30 bine ai venit,ai primit de la mine listuta cu analize in PM?? Bafta multa!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

kora , am primit, multumesc, n-a mai mers netu din cauza vantului la mine si n-am reusit sa mai dau reply la pm.


cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Doamneleeee!!! Inchideti usa si treceti la un nou capitol!!!

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ariana, bine ai venit!
Nu pot sa-ti trimit inca PM, mi se pare ca poti sa ti-l activezi dupa ce vei avea cam 20 mesaje la activ.
Asa ca iti scriu aici preturile la monitorizare, ca nu-i secret si poate mai are si altcineva nevoie:
Monitorizarea inseamna un set de 2-3 ecografii endovaginale, incepand din ziua X a CM-ului (pe care ti-o indica T.), in functie de lungimea CM-ului tau (ex: la un CM de 30 zile el cheama din z11 pentru monitorizare etc..). Monitorizarea continua cu ecografiile pana in ziua in care s-a produs ovulatia (daca se produce). Pretul actual / monitorizare este de 1,5 milioane lei. Platesti prima data si apoi nu mai platesti. Daca esti din Bucuresti te va chema de la a doua eco la spital, de la 07h30 (in timpul sapt) si de la 08h30 in week-end. Cel putin asa am patit eu si am vazut ca mai multe fete de pe forum au facut la fel. Daca esti din provincie, ii spui ca nu poti ajunge la spital la 07h30 si ca vrei sa vii numai la cabinet. Va gasi o solutie pentru tine. Iti doresc succes! Cand te-ai programat pentru monitorizare?

Am vazut ca ti s-a indicat deja adresa...


Kora, cum sa fie mama secret, bineinteles ca nu e...Eiii, si asa, te-ai lasat de cafea!...BRAVO, fata curajoasa si cu multa vointa! AI sa vezi ce repede si usor te vei lasa si de tigari! Vom fi alaturi de tine! Super ca ai inceput sa iei vitamine!

Cami, bine ai venit si tu si FELICITARI pentru hotararea pe care ati luat-o! M-ai bagat in ceata cu diagnosticul tau, dar atata timp cat mi-ai spus ca faci FIV cu Tutu am incredere maxima!
Vad ca te-a si luat Kora in primire , tine-te de ea, ca e fata buna si saritoare!

Sa auzim de bine!



iyoana

Mergi la inceput