Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

Nicole31
eram acolo cind a esit fata aceia era o fata bruneta cu parul lung si cineva ia explicat cum sa ia ... eu eram pe banca din fata usi de la intrare dar din pacate nu te-am remarcat.
Am si eu o intrebare (adica ma intrebat sotu)cit timp folosesc ovulele avem voie sa facem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Laura nu se supara daca le face in alta parte, el recomanda IDS-ul pt ca e mai ieftin decat in alte parti, asa cum a zis si Clau. cand mi le-a dat mie l-am intrebat unde sa le fac si mi-a zis ca unde vreau, dar el stie ca la IDS sunt preturile ok, insa daca eu stiu in alta parte mai ieftin sau am pile sa le fac unde vreau. deci...

Marina mami de Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Mteeuta, bineinteles ca da, numai sa pui utrogestanul dupa, adica sa fie ultimul lucru inainte de culcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Seara buna!

Azi dimineata am fost la Elias sa imi scoata firele. Am stat de la 8 pana la 10, pentru ca TT era in operatii, dar pana la urma l-am prins, a zis ca o sa stam de vorba pe indelete vineri cand ma duc la monitorizare pentru ca nu avea biletul de externare si nu-si mai aducea aminte ce si cum. A vrut sa imi scoata firele, dar nu imi dadeau voie sa intru la maternitate pentru ca era in carantina si trebuia sa ma schimb, era prea complicat, asa ca a fost fff neinspirat sa ii spuna lui Bogdan sa mearga cu mine sa mi le scoata el undeva intr-un cabinet de la parter. Deci:

[daca cumva dl doctor citeste acest forum] :

La cat sunteti dvs de bun profesionist si de simpatic, un rezident mai SCARBAVNIC si mai JAVRA nu puteati sa va luati???

Se pare ca dl doctor l-a deranjat fff tare cerandu-i sa imi scoata firele, iar eu l-am deranjat foooooarte tare intrebandu-l daca Ioana [rezidenta cealalta] este sus ca sa imi iau concediul medical. No comment. Nu sunt o fire violenta, dar pe asta l-as fi strans de gat cu mainile mele si l-as fi dat si cu capul de toti peretii cabinetului.

In fine.

Va pup pe toate, nu pot sa va nominalizez, sunt terminata de oboseala pentru ca am avut doua examene la fara frecventa, adica vreo 300 de lucrari de corectat azi.



Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

quote:
Originally posted by Zenobia

Seara buna!

Azi dimineata am fost la Elias sa imi scoata firele. Am stat de la 8 pana la 10, pentru ca TT era in operatii, dar pana la urma l-am prins, a zis ca o sa stam de vorba pe indelete vineri cand ma duc la monitorizare pentru ca nu avea biletul de externare si nu-si mai aducea aminte ce si cum. A vrut sa imi scoata firele, dar nu imi dadeau voie sa intru la maternitate pentru ca era in carantina si trebuia sa ma schimb, era prea complicat, asa ca a fost fff neinspirat sa ii spuna lui Bogdan sa mearga cu mine sa mi le scoata el undeva intr-un cabinet de la parter. Deci:

[daca cumva dl doctor citeste acest forum] :

La cat sunteti dvs de bun profesionist si de simpatic, un rezident mai SCARBAVNIC si mai JAVRA nu puteati sa va luati???

Se pare ca dl doctor l-a deranjat fff tare cerandu-i sa imi scoata firele, iar eu l-am deranjat foooooarte tare intrebandu-l daca Ioana [rezidenta cealalta] este sus ca sa imi iau concediul medical. No comment. Nu sunt o fire violenta, dar pe asta l-as fi strans de gat cu mainile mele si l-as fi dat si cu capul de toti peretii cabinetului.

In fine.

Va pup pe toate, nu pot sa va nominalizez, sunt terminata de oboseala pentru ca am avut doua examene la fara frecventa, adica vreo 300 de lucrari de corectat azi.



Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Buna Zeno!!!
Imi pare sincer rau ca ai trecut prin asta??? Dar nu inteleg cum a fost acest dr. Bogdan de spui ca e asa???
Lamureste-ne si pe noi ca sa fim in garda...

Te pup si numai bine.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Zeno deci sunt o fericita ca am incaput pe mainile Ioanei...ufff

Marina mami de Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Da, fetelor, Ioana este simpatica, probabil ca ai vazut asta, Marina. Spune-ne cum a fost nasterea!!!

Daniela, se uita la tine cu partea dorsala, cu o scarba pe care la putini am vazut-o, se rasteste... Mie mi-a zis sa ma asez pe pat si l-am intrebat cum, adica in fund sau intinsa, na! ma gandeam ca se pot scoate stand si in fund, n-aveam de unde sa stiu, n-am mai fost operata niciodata. Si a tipat la mine: "Aseaza-te pe pat!!!!" Deci tot n-am inteles cum, dar m-am intins (se pare ca am nimerit-o). Mi-am dat ciorapii si bikinii mai sos si ii tineam cu mana, ceea ce iar l-a deranjat si s-a rastit din nou: "Ia mana de-aici!". ma rog, mi-a scos firele, bine ca n-am simtit nimic, macar, ca daca m-ar mai fi si durut, cred ca ii trageam una de nu se vedea. In fine. Ma ridic, imi trag hainele inapoi, dau sa ies si il intreb daca o gasesc pe Ioana sus, ceea ce l-a deranjat f tare ca iar se rasteste: "Daca vorbesti despre dna dr. .... [n-am retinut cum o cheama, toata lumea ii spune Ioana], da, e sus." Insa el cu mine se putea trage de sireturi, ce sa zic. Poate ca din ce v-am povestit nu e mare lucru, dar are o privire jegoasa si sictirita de iti vine sa-ti iei lumea in cap cand il vezi. Pacat. Cand tocmai ma bucurasem si eu ca statusem de vb cu dl dr. si era in toane bune, desi iesise dintr-o operatie si intra in alta... Cred ca exista o lege a compensatiei

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Zenobia sa-ti treaca supararea,am avut si eu 'onoarea' de a-l cunoaste pe dl dr Bogdan cand am pierdut sarcina, e un 'dragut' ce sa zic....aste este prin cate nu trecem noi ca sa ne realizam visul

Eu am reluat monitorizarile, deocamdata nu am cu ce sa ma laud


Va pup si va doresc o zi frumoasa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

laura, eu nu le-am facut la IDS pentru ca le-am facut pe gratis la policlinica (cu circuit inchis) si nu a zis T nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!

Madlen, ca sa raspund la intrebare ta in ce priveste Bcgh-ului (pt testul de sange ptr depistarea sarcinii), eu am citit (de fapt "de la Tutu citire") ca la o femeie "non-gestanta" adica, care nu e graviduta, valoarea lui este mai mica de 5. De indata ce sarcina inainteaza, valoarea lui creste, deci este mai mare de 5. Pe de alta parte, nu stiu din ce zi a CM incepe sa creasca bcgh-ul, probabil de la fecundatie...Nu vreau sa te descurajez...poate ar trebui sa refaci testul peste cateva zile. Succes!

Zenobia, imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat, sper sa-ti treaca si sa uiti repede intamplarea nefericita. Stai linistita, ai fost chiar explicita, si eu m-am revoltat din ce ne-ai povestit! cam asta merita orice dr / asistent...care se comporta asa!

LAuravoinicu, ma bucur ca ai pus intrebarea asta, despre analize, pentr ca (atunci cand o sa fie cazul..) nici eu nu as vrea sa merg la Bucuresti sa le fac...ca ar trebui sa stau numai in concedii medicale si nu prea as vrea... Marinar, si celorlate fete multumim de raspuns!


Nicole, cred ca ai stabilit recordul la foliculii sparti. BRAVO! Acum asteptam rezultatul! Nu-mi spune despre asteptarea care te omoara, ca (virgula) cunosc foarte bine sentimentul! Poate e cu noroc pentru tine, oricum, este ceea ce iti doresc! Cand va fi z26 pentru tine?

Daniela , ceva vesti?

Feli, daca vezi II, sa nu o tii numai pentru tine, sa ne spui si noua, daaaaaa?

Kora, cum mai esti cu analizele? Mai ai de facut?

Gema, cu placere! Ma bucur ca ti-am fost de folos!

Meteeuta, multumesc pentru raspuns! Cand se va hotari prietena mea sa merga la T., il vom suna si-l vom intreba daca este la cabinet sambata / duminica. FELICITARI pentru ovulatie, acum pune Utrogestan cu incredere, ca e de bine! Am vazut ca ti-au raspuns fetele, in ce priveste CS in timpul tratamentului. Succes!

O zi frumoasa tuturor!


iyoana

Mergi la inceput