Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

Iyoana
eu am fost duminica la 9-30 dar nu stiu daca are program in fiecare duminica dar erau acolo foarte multe fete.Si el era fara asistenta.
Ma mai duc si azi dupa amiaza sa vada daca sa spart fol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Fetelor stiti cumva daca valoarea hcg-ului de 3.23 in z29 a Cm si la 15 zile dupa IUI poate reprezenta vreo speranta? Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

sim_stoian, tu cate saptamani ai acum? si ce probleme ai avut in trecut...daca ai avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Orchis multumesc pentru raspuns, da poate ne vedem pe acolo, eu merg la 8:30 ca vreau cat mai devreme. Vaaai si ce e asta cu pierdutul probei? De sange nu? Offf, am mai auzit despre ei aceeasi poveste din pacate.

Da, stiu pentru ce este Pregnylul, si stiu ca in saptama 12 se formeaza placenta ceea ce face si Utrogestanul inutil, mai ales ca virgula cantitatea de progeteron secretata de placenta este imensa pe langa o intreaga cutie de Utrogestan luata odata! Numai ca eu nu am avut nici o problema si presupun ca organismul meu secreta toti hormonii si substantele necesare la fel ca un alt organism neprimitor de Pregnyl. In fine, a trecut.

Cum ajung acasa sa nu uit sa pun repede ecografia in geanta ca mi-e ca maine dimineata ma prezint eu si cu sangele meu.

Felicitari fetelor gravidute noi, ce bine!

Madlen, sorry, nu stiu sa raspund cu valoarea hcg-ului, eu nu l-am masurat niciodata. Tin pumnii insa, cred ca trebuie repetat la un moment dat 2 zile la rand, dar cand e mai avansata sarcina (in zile) sa vezi daca se dubleaza. Fetele stiu mai multe.

Pupilici la toata lumea

Clau

14+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

quote:
Originally posted by claucia

Madlen, sorry, nu stiu sa raspund cu valoarea hcg-ului, eu nu l-am masurat niciodata. Tin pumnii insa, cred ca trebuie repetat la un moment dat 2 zile la rand, dar cand e mai avansata sarcina (in zile) sa vezi daca se dubleaza. Fetele stiu mai multe.

Pupilici la toata lumea

Clau

14+

bb mic



Multumesc mult claucia, am vorbit cu dr. Matei si mi-a zis sa-l repet peste 2 zile, dar ca este cam "micut". Din acest motiv v-am intrebat pe voi, poate stiti cazuri fericite similare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

quote:
Originally posted by kristind

Buna fetele!!! Si eu si bebicu va multumim pt. urari!!
Clau imi poti spune si mie cat costa analizele astea??adica Iosup si celelalte din sapt 14?? sa stiu cat sa am la mine!!
Haideti fetele!!!![purple]mamidevladut, feli, zenobia, [/purple, si celelalte - haideti cu vestile!!!!vrem bebici!!

kristin



Scuze iubita mea, nu am vazut mesajul tau.

La Iosup costa 150 RON eco de 14 saptamani si sincer merita. As fi stat in fiecare zi 30 minute sa mai uit la bebita pe ecranul mare si cu lumina stinsa asa cum este acolo. Super, ca la televizor. Mi-a placut. A doua zi la Tutu cu eco sa se uite la ea, stii si tu, numai ca nu mi-a mai facut eco ci doar am stat de vorba ceea ce injumatateste totul...

La genetic lab triplul test costa 120 RON, maine ma duc, nu stiu mai multe sa iti spun.

ce se schimba fata de pana acum, nu mai iei tot tratamentul ci Biomarin plus - 25 RON . Eu iau si Magne B6 dar pe acela il iau mai pe gratis asa ca imi aduce cineva. :-)

Pupilici

Clau

14+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor ajutati-ma si pe mine intr-o problema . Prietenei mele i-a dat Tutu lista aceea de analize de facut pe care banuiesc ca a-ti facut-o toate gravidutele la inceput . I-a spus ca jumatate se fac gratis (cele din stanga ) iar cele din dreapta se platesc si i-a sugerat sa le faca la IDS ca este mai ieftin ....ar fi vreo problema daca le face aici in oras la noi , ca sa nu mai bata drumul pana la Bucuresti , le mai ia in considerare , le vrea neaparat facute la IDS ? sau cele care sunt gratis tot la IDS trebuie sa le faca ? cum trebuie sa procedeze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Laura, eu pe cele gratis le-am facut inainte, nu mi le-a mai dat el, eu le-am facut la Militar pentru ca asa am avut eu posibilitatea (sora mea e medic ORL) si nu a spus nimic, le-a luat ca atare.

Pe celelalte - toxo, CMV etc, mi le-a dat si mie tiparite si le-am facut la IDS pentru ca este mai ieftin decat in restul locurilor cunoscute din Bucuresti, mai ieftin ca la Medsana sigur. Insa nu stiu daca e vorba de incredere sau nu, cred ca pur si simplu a gasit un loc de incredere si destul de ieftin. Sau ma rog ce alte intelegeri or mai fi.
In fine, eu personal nu cred ca se supara daca le face in alta parte, ideea este sa fie de incredere pentru el (aici nu stiu cum ar putea fi) ca sa nu i lea dea sa le repete din diverse motive.

Pupilici

14+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

buna fetelor am fost si astazi la T mia spus ca sa spart fol.si de miercuri sa iau Utrogestan ovule 2 pe zi timp de 10 zile si sa astept.
DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Iyoana, da, la mine s-au spart toti trei, mancai-ar mama pe ei de foliculasi grasi si dragalasi. Acum, asteptarea ma omoara...Cat despre galerie, multumim frumos dar, vorba lui Feli, e cam devreme. Oricum, pana atunci ne pregatim pentru tine si mamidevladut pentru sfarsitul saptamanii, ok? Deocamdata, pentru astazi, avem doar o timida. Dar se vor inmulti!

Mteeuta, eu am ajuns la 9 la cabinet, iar pe la 9:30 cred ca deja intram. Sincer, nu imi amintesc de tine, nu am o memorie vizuala asa de buna . Daca in schimb ai tu, eu am stat pe bancuta din fata cabinetului si am fost imbracata intr-un pulover cu dungi maro si albe, iar parul il am roscat. La un moment dat i-am explicat unei tipe care a iesit nelamurita de la Tutu cum sa ia utrogestanul. si poate ne intalnim data viitoare!
toate aspirantele dragi- Feli, Alexia, Teo, Kora, Zeno, Mamidevladut, Ana_p, Ana_id, Diddy, Vali si toate celelalte, precum si pe toate gravidutele noastre frumoase- Kristind, Clau, Orchis, Sim Stoian, Mada, Gema, Aylin, Scumpete, Amely si listuta este laaaaaaarg deschisa!!!

Mergi la inceput