Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fetelor

multumesc din suflet pt urari. eram convinsa ca o sa va indragostiti de Emma, nici nu se putea altfel pt ca e un ingeras. din pacate au inceput colicii si aseara am facut noapte alba, pur si simplu nu mai stiam ce sa-i fac la un moment dat, plagea si ea plangeam si eu. la 8 de dimineata am sunat asistenta si ne-a zis sa-i dam ceai de colici- stiam si eu asta dar nu vreau sa fac nimic fara indrumari. dupa ce i-am dat putin ceiuc s-a mai linisitit si a dormit. doarme si acum dupa ce a luat masa bineinteles. sa vedem in noaptea asta ce facem...

laura ma bucur ca treci la alta etapa, sa dea DD sa reusesti si cat de curand sa ai un bb scumpic asa ca bebelusha mea.

burticute micutze, de acum T o sa faca eco numai pe burtik. uneori o sa stea numai 1 min si chiar si in timpul ala poate vb la tel, alte ori sta si 10 min pt ca vrea sa va arate fetzuca lui bb si pana nu-l prinde in pozitie super nu se lasa. cel putin la mine asa s-a intamplat.

punem majoretele la treaba??? hai mamidevladut!!!
hai Feli!!!


pupici pt toate fetele dragi noua

Marina mami de Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

Nicole31
la ce ora ai fost la T duminica,poate eram si eu pe acolo.
Eu am fost acolo la 9-30 eram intr-o geaca de fis cu albastru si sunt blonda.
Asa e era mare zarva acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata, fetelor!

Am incercat sa intru ieri pe net, va si scrisesem un mesaj, dar cand sa-l trimit a cazut net-ul si s-a stricat si calcultaorul... , a trebuit re-formatat...

Gema, mii de FELICITARI pentru bebe, sa ai o sarcina usoara si un copil sanatos!

Scumpete, FELICITARI si tie pentru sarcina! Ai grija de tine si de data asta sa fie bine!

Meteeuta si Nicole , am inteles ca ati fost ieri la Tutu, dar...s-a spart si la voi???
Daca da, ne apucam de galerie???

Oricum, am inteles ca sunt multe fete pt care trebuie facuta galerie zilele astea: Mamidevladut, Felicia, Daniela...haideti fetelor cu vestile cele bune!!!

Kristind, Orchis, Clau, ma bucur pentru voi ca sunteti atat de incantate de bebeii vostri....

Zenobia, mama, tu ai de tot cu naturistele tale?? M-am distrat cand am citit ce indeletniciri ai avut in week-endul asta...

Daniela, la mine Utrogestanul nu are nici un efect advers. In schimb, scria Diddy odata ca ei i-a inhibat durerile de sani si i-a si intarziat CM-ul cu 2-3 zile...Bafta multa, sane dai vestea cea buna repede!

Feli, cand o sa fii z26 ca sa ne spui de testul cel cu II?

LauraV, ma vucur ca te-ai hotarat sa mergi pe drumul asta! Sa va dea Dumnezeu, tie si celeilalte FIV-oase din gasca noastra, Kora , numai bine si cate un bebelus frumos si sanatos anul asta!

Kora , Vali , Feli , mai incet cu galeria pentru mine, ca nu are sens sa fac testul mai devreme de sfarsitul saptamanii...Asa ca, putintica rabdare va rog!

pup toate fetele dragi!



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

claucia valorile IR-urilor mi le-a dat Iosup dar imediat dupa ce am iesit de la eco l-am prins si pe dr.T care mi-a explicat cum stau lucrurile si mi-a dat tratamentul. Vineri am facut triplu test. Astept acum rezultatul (via emeil) dupa care il voi suna pe dr.T sa-i spun rezultatul. Exact ca tine, voi mai face o ecografie in sapt. 20 dupa care ma voi duce la dr.T.
Pentru toate tutunicile
Si un special alexiei ca m-a trecut pe listuta!!

orchis
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!
Abia am reusit sa recuperez cu cititul......ati tare harnicute!
Mada28: FELICITARI!!! O sarcina usoara!!
Kora: Ma bucur ca au iesit bine analizele! Nici nu putea fi altfel.... sa ne tii la curent cu procedura!
Felicia: Pana la urma a fost bine!! Te asteptam cu vesti bune!!Cred ca sunt sanse mari!
Iyoana: Nu am ajuns la manastiri......am fost ocupati cu altceva.....Sa stii ca astept cu nerabdare sfarsitul saptamanii!
Orchis, Clau, Gema, Scumpete, Kristind: gravidutzele! Oare cum sa facem sa ne ”molipsim”???
Eu nu am noutati....sunt ziua 14......incerc sa ma tin de tratament si astept sa vina si la mine minunea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Am fost vineri la dr.T si l-am vazut pe bebe. E bine are 5 saptamani si 5 zile. DR. T a zis ca e bine si ca fibromul nu o sa-l afecteze ca e in afara uterului, s-a micsorat dupa tratament dar va creste in sarcina. Mi-a dat tratamentul clasic al lui. De ce facem Pregnyl?
Eu ma simt bine. Nu am greturi. Ma chinuie tare o masea si nu mi-am pus decat ceva local stiind ca pastile nu pot lua.
A mai trecut cineva prin asa ceva?
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Am si eu o intrebare, de curiozitate, care poate completa intrebarea lui Mada: de ce la unele fete Tutu da Pregnyl si la altele Utrogestan? Bineinteles vorbesc de fetele "neinsarcinate"...

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Neata,
Intru dimineata pe forum si ce sa vezi? Galerie pentru mine. Si cine ar putea fi chitibushara care a dat tonul??????? Alexiaaa Treaba ta, dar pe tine sa te certe fetele ca au inceput galeria cu o saptamana inainte si probabil si degeaba ca eu nu simt ca ar fi deosebita luna asta. In ceea ce priveste problema broscutelor.......... sper ca nu mai esti suparata pe mine, si sper sa vii de la Tutu azi cu foliculi babani si un endo super.
Zeno tu galeriezi si pierzi timpul in loc sa te pregatesti din plin ca acusica vine ovulatia si trebuie sa fi pe faza . Sa vezi ce te galeriez eu peste o saptamana, ca tu chiar ai motive
Laura ma bucur mult pentru tine si abia astept sa ne vedem, chiar le ziceam fetelor la ultima intalnire ca de tine imi e dor
Ioana bine ca a trecut sangerarea, si pana la urma ai dreptate, sunt toane si toane la orice dr, important e sa ne atingem noi scopul.
Feli la ce productie ai avut luna asta nu pot decat sa....
Iyoana, o sa incerc sa-ti raspund eu: pregnilul este o gonadotropina care se da pentru spargerea foliculilor, iar utrogestanul e progesteron care se da dupa ovulatie in deficitul de faza luteala (lipsa progesteron).
Marina si pentru Emma cea frumoasa

Pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Mamidevladut, multumesc frumos pentru raspuns! Este clar!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Gema, Scumpete FELICITARI, SARCINI USOARE SI BEBEI SANATOSI!

Mami Cristina si Daria Ioana

Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput