Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

LauraV ce bine imi pare ca mai treci pe aici, sper sa ne vedem in curand ca a trecut cam mult timp. Bafta multa in pregatiri pt FIV

Zenobia, Felicia saru'mana sper sa vin cu vesti bune. Pana atunci eu pregatesc galeria pt Feli

...si mai pregatesc o galerie pt Mamidevladut...sa stii ca nu te-am uitat cu broscutele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Galeriez si eu

Hai Mamidevladut!!!Hai Feli!




Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Stati asa, mai fetelor, (Alexia, Zenobia ) ca o sa obositi daca incepeti galeria acum, si n-o sa mai aveti resurese prin ziua 27... Hai sa facem asa: eu va anunt prin z 26, pana atunci...ne apucam de , ca sotiorul s-a cam ingrasat, iar eu il sustin in lupta cu kg...
danielac100, la mine utrogestanul nu are nici un efect (secundar)... nu stiu ce sa iti zic...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Lauravoinicu ma bucur ca ai un plan pentru viitor! Multa bafta la analize si deci esti printre primele FIVoase de-a lui Tutu. O sa te bombardam cu intrebarile cand vei incepe, multa bafta!! Ai dreptate mi-a mai trecut supararea pe Tutu, mai ales ca s-a oprit si sangerarea. Insa atunci nu puteam sa cred ca el nu ma vede ca pe o urgenta cand eu eram aproape lesinata si el i-mi spunea sa rezist vreo luna asa. Eu atunci l-am intrebat : e posibil sa sangerez o luna intreaga din cauza unui polip ?? Iar el a spus ca : da, e posibil, dar la fel de posibil e si sa nu sangerez. Asa ca daca tot astept acum, sa fac tot cu el histeroscopia, pentru ca e un medic bun, iar faptul ca are "toane", asta e...important e sa nu greseasca ca medic, in primul rand. si ma bucur ca ti-a revenit optimismul!
Mamidevladut, Felicia....va tin pumnii stransi...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Zenobia , Alexia si toate celelalte ...... cu siguranta ne vom intalni , nu scapati voi asa usor de mine , dar astept sa sarbatorim pe vreuna dintre noi...
Ah , stiam eu ca am uitat pe cineva drag mie , Mamidevladut ...ma alatur si eu galeriei si te pup
Pt Felicia , ma mai pastrez cateva zile .....daca asa vrea , mai stau pana in ziua 26 , sa fie cu noroc luna asta pt toate .
Ioana , eu stateam si ma gandeam la histeroscopie asta , anul trecut pe vremea asta Tutu nu facea aceasta investigatie , oare de cand face ? nu vreau sa crezi ca nu as avea incredere , din contra .... dar sunt si eu curioasa ,Stiu ca Madaluta dupa laparoscopia cu el a trimis-o la alt spital sa faca histeroscopia... Sa se mai fi dotat Eliasul intre timp??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Laura V ma bucur ca esti hotarata, optimista si increzatoare!Asa si trebuie!Bineinteles ca te voi ajuta cu tot ce pot si vreau sa stii ca nu esti singura candidata la T pt FIV care "ma bombardeaza" cu intrebari, sunt si alte fete si pe toate le ajut cu bucurie,mai ales ca vom urma acelsai drum...Imi permit sa iti dau un sfat:daca tot esti hotarata pt FIV ai putea sa iti faci toate analizele necesare,daca vrei iti trimit lista in PM si astfel scutesti timp...si ai sa poti merge la mister T cu toate analizele facute.Ce parere ai?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

Buna dimineata fetelor
azi am fost la T in z.16 si am end 10 si fol.15,4 mia spus ca astazi
trebuie si miine sa ma duc iar la dinsul.
Aveti idee pina la ce ora il gasesc la cabinet ca nu mia spus ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpete spune:

scumpete
24ani,2sarcini pierdute
a3a ,am 5saptamani"doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpete spune:

BUNA FETELOR,
RU MI-AM FACU ANALIZELE PE CARE LE-A DAT DR TUTUNARU,ALEA CARE SE FAC IN BUCURESTI LA IDS,IN IASI LA institutul de sanatate publica si m-aiu costat 187ron toate.pe 29astept rezultatul
incercati si voi in BUC,LA ACEST INSTITUT,POATE-S MAI IEFTINE
EU LE-AM MAI FACUT ODATA LA SYNEVO,DAR AM VRUT SA LE REPET,AM AUZIT CVA AIA NU LE LUCREAZA,CINE STIE,AAA SI M-AU COSTAT VRE 400RON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

, fete dragi!
Azi dimineata am fost la Tutu la cabinet si era asa o veselie acolo intr-o gasca de 5-6 paciente (initial am crezut ca sunt forumiste), incat a devenit curand molipsitoare pentru toata lumea. Cine iesea din cabinet spunea in gura mare rezultatul, care de obicei era "s-a spart", la care restul o trimitea pe respectiva repede acasa ca avea treaba... Din pacate, Tutu era racit si avea febra Sper sa se faca repede bine ca sa functioneze la capacitate maxima in folosul populatiei de aspirante si gravidute tutunarese!
Scumpete, mii de felicitari pentru sarcina! Sper din tot sufletul ca de data asta sa fie cu noroc!

Mergi la inceput