Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Gema, felicitari si sarcina usoara...sa dea DD sa tragi cu piciorul cat mai multe fete dupa tine, la odisee!
Teo, ma bucur sa vad ca esti aici, imi pare rau ca esti tristuta, si eu sunt intr-un maaare butoi, dar trecem noi si peste pasa asta si o sa dam buzna la odisee,direct la gemeni (sau tripleti!!!)
Marinusha scumpa, multi pupici pt.Emma Ioana, e o scumpa, o frumoasa si o dulcica...la fel ca mami
Felicia si Iyoana...cand incepem galeria?
Diddy...tu ce faci? Ne dai ceva vesti? Despre Bonitta poti sa ne spui ceva? E bine?
Sim, Orchis, Claucia si celelalte, avetisi
pe burticute.
Ioanatugs, LauraV si Laura69Silk
Nicole...da' ce vroiau sa faca? Sa-ti incheie o polita?
Kora,iubita, sper sa te odihnesti in we si sa ne dai vesti bune si sapt. viitoare. fata frumoasa si optimista.

Pupici la toate fetele si we placut

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

FETE DRAGI,
Nu am mai dat de mult un semn ca am cam avut treaba... Eu sunt sunt ziua 20, iau utrogestan...si astept.
Imi poate spune si mie cineva daca de la utrogestan ei vreo reactie??? dureri usoare in ovare, ceva durere in sani???
Multumesc.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetele mele dragi , ieri am fost si eu la Tutu impreuna cu prietena mea insarcinata in 6 saptamani , am vazut punctuletul si am ascultat inimioara .....este o senzatie nemaintalnita , sunt asa de fericita pt ea , nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fiu eu cand voi fi gravida . Toate astea ma fac sa nu ma dau batuta si sa lupt in continuare .
Despre mine va anunt oficial ca peste 1,2 luni ma apuc de FIV , pana atunci sunt in sesiune si trebuie sa imi revin cu bugetul ....adica sa fac rost de bani pt fiv..... O sa mai repete sotul meu spermograma (asa ca mi s-a pus mie o pata) si il bag pe naturiste ...ca vad ca-i la moda .......
Acum sa va iau pe rand , sper sa nu sar pe nimeni , ca am cam citit pe diagonala tot ceea ce ati scris.......
Mada , Gema , FELICITARI pt sarcina , va doresc bebici sanatosi si mancaciosi
Kristind , hai ca ia fost tare cu outele .... , iti doresc sarcina usoara in continare , si bebicul din burtica sa fie ce iti doresti tu ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Bafta LAURAV iti doresc de pe acum la FIV !!!Poate intri si la subiectul FIV sa ne dai detalii unde si cu cine veti face etc!Pupici, va fi sigur anul cel norocos !!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Zenobia, vad ca vitamina E forte nu ai cumparat, dar daca te razgandesti stiu ca se ia 10 zile, iar 20 se face pauza. Deja au inceput sa-si faca efectul...?
Gema, felicitari pentru samburel! Se inmulteste lista pe zi ce trece si asta este minunat! Sarcina usoara si tie si
Kristind, ai fost super tare cu outele! Indiferent ce e, sa va traiasca si sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Alexia, multumesc ca m-ai trecut pe listuta! Daca vrei, poti sa mai scrii laparo in martie si sotul astenospermie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Scriu ca proasta de cateva minute si mi se tot intrerupe netul , asa ca scriu in contiunare ....sa vedem cat ma tin nervi.
Zenobia , tare curajoasa esti , eu m-am vaitat 2 saptamani dupa laparoscopie .... La curajul pe care il ai sigur o sa reusesti curand , asa ca acum apucate de prestat. Sa nu bagi endometrioza in seama ca nu face bine , eu ma consider ca si cum nu as mai avea .
Bafta !
Claucia , felicitari pt caruciorul roz ......un pupic de la mine pt printesa Alessia Cristiana
Felicia , iti tin pumnii si ma pregatesc de galerie ,
Didy , bafta la laparoscopie , si sa iti iasa programarea asa cum vrei tu , sper ca Bonita sa te poata ajuta
Ioana , imi pare rau pt problemele prin care treci , si pe mine m-a dezamagit Tutu de cateva ori , dar imi trece repede , la tine era ceva serios care nu cred ca necesita amanare , dar daca acum te simti mai bine cred ca mai poti astepta , ar fi bine totusi sa iti faca el histeroscopia ..... Sanatate multa !
Iyoana , Nicole , tin pumni ca luna asta sa fie luna norocoasa !
Vali , Teo imi era dor de voi , nu mai stiam nimic de voi...
Alexia , tu ce mai faci ? Vad ca ai mana buna la gravidute capitolul asta , pe tine cand te trecem pe listuta acolo jos ?
Marinar , pup fete frumoase , abia astept sa o cunosc pe Emma Ioana . Printesa ta seaman f mult cu tine, este o dulce .....
Kora , cred ca o sa iti dai seama ca o sa am o mie si una de intrebari pt tine peste ceva timp ....... Hai ca mai ai putin si termini cu analizele si tratatmentul si intri in linie dreapta pt FIV
Meteeuta , duminica o sa afli de la dr , daca ovulezi sau nu , iti va spune cu siguranta , dar daca ti-a scris ovare polichistice mai mult ca sigur ca nu cred ca ovulezi , dar nu iti fa griji ca te rezolva el dr cumva.
Kitysor
Orchis , felicitari pt baietel !
Va pup pe toate fara nici o exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Kora , cu cine crezi ? cu Tutu bineinteles , incredere in altcineva nu am , m-am plimbat destul pe la alti medici , acum tre sa fiu si eu mai stabila cumva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

LauraVoinicu, ma bucur sa te vad iar hotarata si optimista, asa cum te stiam! Deci te-ai hatarat pentru fiv! Pana atunci, bafta in sesiune!
Zenobia, e f bine ca vedeti partea hazlie a situatiei!
Alexia, tu mergi luni la monitorizare, nu? Asteptam valorile!
Kristind,
Nicole, Vali, Kora, Daniela, Claucia, Gema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Nicole, da, n-am mai luat vitamina E, sotul meu a mai facut 2 cure pana acum si m-am gandit ca e arhisuficient. Oricum i-am luat destule, are de lucru acum.
LauraVoinicu, ce bine imi pare ca ai mai trecut pe la noi, te-am ratat la intalnirea din decembrie, dar nu e timpul pierdut. Ma bucur ca te-ai hotarat pentru FIV, iti tin pumnii sa fie bine si sa iti tii curand copilasul in brate! La cat te-ai chinuit... cred ca e timpul sa ai o surpriza frumoasa. Din fericire, da, mi-am revenit foarte repede, cred ca si din cauza ca m-a luat Tutu pe nepusa masa de n-am mai avut timp sa imi dau seama ce se intampla. Si nici n-am mai avut timp de vaicareala pentru ca nu mi-am dat seama cand a trecut. Slava Domnului! Fiecare corp reactioneaza diferit, uite ca am avut noroc. Iar endometrioza... Are cineva endometrioza??? Eeeee.... asta e o poanta. Te pup si asteptam vesti bune.
Feli, sa nu te gandesti in perioada asta daca e sau nu! Sa nu te stresezi si o sa fie bine. Ma rog, stii tu foarte bine.
Alexia, bafta la monitorizare luni.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput