Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

GEMA FELICITARI!!!Sarcina usoara si un bebe exact asa cum iti doresti!
Nicol ai suuuper valori, chiar merita sa fii optimista, iti tin pumnii, sper ca ati prestat cu drag si spor cand a zis dr. T!Iti tin pumii!
Teo draga scrie-ne ceva si despre tine!Tu cu rezultat BETON la laparo, acu' tre sa fii in focuri, nu?Hai stii ca ma gandesc la tine si astept vesti bune!
Iyoana astept si eu ziua testului tau!
Felicia bafta luna asta!
toate fetele si va doresc un weekend minunat!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata!
Bravo fetelor care se lasa de fumat!
mteeuta, daca zici ca in z 12 nu ti-a scris nimic, inseamna ca nu a vazut nici un folicul... asta inseamna ca nu avea ce sa se sparga... tu ai ciclu regulat? Daca nici maine nu vede nimic, inseamna, fie ca nu ovulezi luna asta, fie ca ovulezi foaaaarte taarziu...
Nicole, super valorile! Si endo, si foliculii! Tin pumnii ca luna asta sa fie cea norocoasa!
Diddy, distractie placuta la munte!
Marina chiar ca e o dulce Ema! Abia astept sa o vad!
Zenobia, Teo, Alexia, Kitty, IoanaTugs, Sim, Iyoana, Claucia, Kora, Vali si toate tutunicile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!!
Am fost si eu aseara la tutu.M-am pus pe dezbracat, el ma intreba cat am - si dintr-o data imi zice: imbraca-te la loc! iar eu: abia m-am dezbracat!!! Mi-a facut prima eco pe burtica - cand se uita vede urmele de la laparo, si tare mirat ma intreba: ai facut laparo??
si zic - da - si gravida pe deasupra! si imi spune su un zambet - aaaa tu erai???
In fine -l-am vazut pe bebic- se misca intr-una..avea ochisori, gurita, era tare agitat. Mi-a zis sa ma duc la dr. Iosup si a doua zi la Genetic Lab, dar din pacate sotul meu nu a retinut cand trebuie, peste o sapt. sau doua.Cele care tocmai au trecut pe aici - imi puteti spune exact cand ar trebui sa ma duc??? Si cam cat o sa mai coste si aceste analize???
Si inca ceva- si mie si sotului ni s-a parut ca avea oute - dar poate nu am vazut bine
Va pupic!!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Zenobia

Tu si Alexia mi-ati dat o idee buna: azi ma duc la farmacie sa ii iau ceva si sotului meu sa-l stimulez un pic astea trei luni dupa laparo ca nu strica... O sa ii iau Branca Ursului, Vitamina E forte si laptisor de matca. Saracu'... cica: "le iau, le iau, cum sa nu...". Poate imi ziceti si mie cate/cum sa iau.


Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor



Mai Doamna vezi ca treaba cu Vit E e cam cu doua taisuri, ca prea mult strica si sa nu faci vreo prostioara. Stiu ca se ia parca o sapt apoi pauza si iar il ia dar nu stiu sigur eu ma abtin sa-i dau. BU da-i si tu doua trei lingurite de tinctura pe zi. Poti sa-i dai napraznic capsule cate 2 cps de doua ori pe zi. Mai poti sa-i dai apilarnil cu propolis si polen e bun pt mai multe chestii...Bafta dar nu stresa omul de pomana cu prea multe ca el este BETON



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Orchis felicitari pentru baietel sa ne spui si numele sa-l trecem aici

Nicolesuper valori, bafta multa peste 2 sapt sa ne dai vestea cea mare si tu si Felicia

Kristindma bucur ce bebe e bine, ai fost tare cu outele

Marinushvenim venim cum sa nu venim sa o vedem pe Emma frumoasa, de abia astept

Teolasa pizzuca de ziua noastra..pana atunci sigur mai avem ceva de sarbatorit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Claucia multumesc pentru raspuns!
Eu sunt blonda si am fost aseara la Tutu (fusta gri, bluza neagra), spune-mi cum esti tu poate chiar ne-am intalnit. Eu am memorie vizuala f buna.
daca tot ai fost asa draguta si mi-ai raspuns, ai mila de mine si spune-mi si pe unde este IDS. Eu vin din Ploiesti si nu prea ma descurc.
Teodora eu habar nu aveam ca sunt insarcinata am mers la dl Dr. crezand ca am alte probleme, desi de vreo 10 zile am niste greturi ingrozitoare.
Eu iti doresc bafta multa si ai mare incredere in D.bb vine cand te astepti mai putin.Succes.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Gataaaa!!! Am epuizat stocul farmaciei de langa mine. Mi-am luat extract de orz verde, omega 3 si apilarnil (pentru endometrioza), iar sotului i-am luat Napraznic, Panaxginseng si laptisor de matca (pentru imbunatatirea mobilitatii secundare). Prumul efect a fost ca dupa vreo juma de ora ne-a busit rasul si am ras ca doi tembeli, sotul meu zice ca se simte ametit, parc-ar fi pilit.

Gema, felictari pentru sarcina!
Teo, zisa si "Enciclopedia naturista", si Alexia - merci mult pentru sfaturi.

Va doresc tuturor o sambata frumoasa si spor in toate!
Va pup.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

quote:
Originally posted by kristind

Buna fetele!!!
Am fost si eu aseara la tutu.M-am pus pe dezbracat, el ma intreba cat am - si dintr-o data imi zice: imbraca-te la loc! iar eu: abia m-am dezbracat!!! Mi-a facut prima eco pe burtica - cand se uita vede urmele de la laparo, si tare mirat ma intreba: ai facut laparo??
si zic - da - si gravida pe deasupra! si imi spune su un zambet - aaaa tu erai???
In fine -l-am vazut pe bebic- se misca intr-una..avea ochisori, gurita, era tare agitat. Mi-a zis sa ma duc la dr. Iosup si a doua zi la Genetic Lab, dar din pacate sotul meu nu a retinut cand trebuie, peste o sapt. sau doua.Cele care tocmai au trecut pe aici - imi puteti spune exact cand ar trebui sa ma duc??? Si cam cat o sa mai coste si aceste analize???
Si inca ceva- si mie si sotului ni s-a parut ca avea oute - dar poate nu am vazut bine
Va pupic!!!

kristin



Buna ziua fetelor,

Kristind tu cate saptamani ai? Nu de altceva dar m-a cupris asa o senilitate...
Si eu trebuie sa merg la Genetic Lab sa fac triplul test. Se face dupa 14 saptamani (unii spun ca pana la 17 altii ca pana la 21 se poate) in fine, sa fie dupa 14 saptamani. La iosup la fel. La 14-15 saptamani pentru prima eco morfologica.

Eu am fost la 14 si o zi. E foarte placut sa stai 30-40 minute sa vezi ce face puiul tau acolo, doctorul isi vede de treaba lui in timpul asta tot eco pe burtica face.

Eu nu am avut asa o onoare sa fac ecol pe burtica la Tutu ieri, am stat fix 1 minut si cateva secunde, atat a durat sa se uite pe ceea ce mi-a dat Iosup cu o zi inainte, mi-a spus sa iau Biomarin plus si Magne B6 in continuare si ca ne mai vedem la 20 saptamani.

Pupilici si sper ca ti-am fost de ajutor.

Clau

14+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Claucia am intrat pe la 7 aseara, si dupa tutu, aveam 12sapt si 6 zile - si m-a tinut vreo 5 min.Cred ca era tare obosit, nu stiu cum mai face fata! Inseamna ca o sa ma duc peste 2 sapt.la Iosup. Sper sa am si eu carucior roz ca tine , desi..parca, parca avea ceva...

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Si mi-a dat sa iau doar biomarin plus. Inseamna ca o sa mai mergi peste o luna??? Era si cazul..ca din 2 in 2 sapt..si atatea analize ajungem sa muncim doar pentru asta..

kristin

Mergi la inceput