Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Am intrat doar sa va salut.Vesti deocamdata nu am.Astept sa-mi vina "uratii" saptamana viitoare, apoi il sun pe Tutu.Sotul merge pe 2 februarie la dr.Calomfirescu.Si apropo de fumat... eu am un an si doua lunisoare de cand nu mai fumez si-l tot astept pe bebe.M-am lasat brusc, a fost super nasol, imi muscam pumnii sa nu fumez,mai ales ca toate colegele mele fumau, dar am rezistat eroic.Mai ma prostesc pe la o petrecere cand si cand, dar cafea tot beau.Chiar asa, sa nu raman cu niciun viciu?
Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Buna fetelor,
Astazi am fost la Dr. T si mi s-a depistat o sarcina de 8 sapt.
Problema este ca eu luasem Nolicin , dar dupa calculele medicului cand am luat bb avea cam 1 sapt si se pare ca nu ar fi probleme. Mi-a spus ca la 1 sapt este "totul sau nimic". dar ca sa nu va plictisesc deja, am si eu o rugaminte pentru acelea dintre voi care au facut analize la IDS. Aveti idee cat m-ar costa urm analize?? Listeria, CMV, Rubeola, Toxoplasma, Ag. HBS, AC. anti HVC.
Daca aveti habar va rog sa-mi spuneti si mie
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Iyoana pe 7 febr merg la Dr T pt o prima intredevere cu dansul si in care sper sa imi dea recomandare pt o serie de analize pe care ar tb sa le fac. Ideea este ca de vreo 7 luni incercam sa avem un bebe iar el nu vrea sa vina. Intrebareamea este bebe nu vrea sa vina acuma sau nu poate(in cazul in care ar fi unele probleme) si asta e raspunsul pe care il astept in urma analizelor. Eu in principiu am ovare polichistice cu ciclu neregulat (sau ma rog se reguleaza cateodata ca acuma ca de 4 luni vine la 40-43 de zile).

O seara buna tuturor, sarcina usoara gravidutzelor si bafta celorlalte aspirante, sa avem toate cat mai repede comori in burtici.

Anca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Gema tu erai cumva fata blonda frumoasa care a intrat ultima la Tutu asta seara?
Nu cred totusi pentru ca ai ajuns tare devreme acasa sa mai si scrii

In fine, analizele, daca ti le-a dat pe cele pe foaie deja tiparita, costa fix 357 RON. Sunt printre cele mai ieftine. Am auzit de alti doctori care dau analize la Medsana si costa cam 5 -6 mil.

Si eu am fost astazi la Tutu la cabinet, oare o fi fost cineva de pe aici...si sa nu fi recunoscut?
Nu mi-a spus nimic, s-a uitat pe eco morfologica, mi-a spus sa fac triplul test si sa il sun si n e vedem abia peste o luna si jumatate - adica la 20 saptamani.

Pupilici

Clau

14+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Gema,felicitari pentru BB!!!!
Sa inteleg ca tu nu stiai ca eshti gravi?
Doamne ce de veshti bune!!!!!!
Vreau si euuuuuuuuuuuuu!

Kora,pupici si tie!N-am fost plecata nicaieri,dar am preferat sa stau putin dupa perdea,eram cam tristuta si nu voiam sa va molipsesc si pe voi.Stai fara grija,sunt la curent cu tot ce ai intreprins pina acum.Citesc cu mare drag si la FIV,ca-mi sunt tare dragi fetele de-acolo.iti tin pumnii sa iasa bine in continuare si de Craciun sa-ti tii minunea(-ile) in brate!!!!

Feli,bravo draga mea!Ai vazut?7.5 mm nu-i chiar rau,implantarea se face peste vreo 5-7 zile asa ca endo va mai creste.Acum outzul tau inca mai bananaie prin trompa sa-si intilneasca marea iubire:unu musculos,fortzos ,cu paru' cretz si ochi albastri,cu o COADA lunga si frumoasa si CAPUL maretz!!!!!

vali,bine-ai revenit!!!Fruntea sus,nu te da batuta!

Kittyshor,o pizzuca,ceva?Pup fetele dragi!

Zeno?cum e?Sa nu-mi spui ca acum faci si abdomene?Glumesc,dar la cit de nazdravana eshti te cred in stare!

Marina+Emma,pup fetele frumoaseeeeeeeeeeeeeee si bucalateeeeeeeeeeeee!!!!Doamne,are Emma niste obrajori si-un nasuc miccccc si-o guritza-parca ar fi pictata!!!Am prins asa mare drag de ,,mamicile de ian-feb''-datorita voua,ca ashteptam veshti pe ambele subiecte si acum cind deschid DC-ul intru la Tutunicile mele dragi,si-apoi la mamicile de ian-feb de la Odisee.Mai sunt Tutunarese pe-acolo si vreau sa aflu si eu cum se nashte pe-acolo!!!!!

Va pupacesc pe toate!
Teo

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Buna, dragi tutunici!
Mada, deci acum putem spune ca esti oficial . Felicitari din tot sufletul si sarcina usoara!
Clau, viitoare super mamica de bebelina, poate se ia ! Sarcina usoara in continuare!
Feli, felicitari pentru endo! Ai vazut ca s-a rezolvat? Sper ca ai fost constiincioasa si ai "cu simt de raspundere", pentru ca acum chiar ca e posibil. Cineva acolo sus te iubeste si sigur visul tau se va implini curand, am eu asa o presimtire...!
Kora, fata luptatoare si optimista. Ne apropiem cu pasi mici, dar siguri spre victoria finala. Mult succes in continuare!
Zeno, te rog eu, mai lasa-ni-l si noua pe Tutu, nu-l tine numai in laparoscopii zi si noapte, ca oboseste
Iyoana, mai sunt 10 zile pana la testul cu II?
Diddy, ai comis-o! Foarte bine, asa te vreau! Poate scapi de operatie, mai stii de unde sare ? Eu ti-o doresc din tot sufletul!
Teo si Alexia, si eu sunt tot cu listuta, dar cand a vazut al meu ce lunga e, a acceptat sa ia tribulus fara sa se mai planga de dureri de burtica. Si eu l-am iertat
Eu raportez: Z 14: E- 9,7 si OD- 19,2; 21,8; 21,7. Niciodata nu am fost asa de optimista cum sunt luna asta, desi mi-am propus demult sa las iluziile de-o parte, ca sa nu mai sufar dupa aceea, dar pur si simplu nu ma pot abtine
Hai sa va povestesc patania prin care tocmai am trecut: mi-a dat sa fac pregnyl-ul in seara asta. Unde sa maduc? Farmacista mi-a sugerat sa merg la Euroclinic de langa Floreasca, platesc 30- 50.000 lei si scap de grija, ca sa nu mai alerg asistentele prin cine stie ce spital. Zis si facut! Sunt poftita sa astept putin (10 min.) o d-ra asistenta,intru in cabinet, iau pozitia regulamentara pentru injectie (sau "tratament" cum i-au spus ei), dupa care, in timp ce pregatea seringa, incepe un potop de intreberi : de cand urmati acest tratament? de ce il faceti? cine vi l-a dat? aveti reteta? de ce nu e trecut numele dvs. pe reteta? sunteti asigurat Interamerican? etc. In tot acest timp eu eram Intr-un final ma lasa asa sa se duca sa-l intrebe pe dr. de garda daca imi poate face injectia. Intr-un final mi-o face. Ma mai si doare pe deasupra (nu ma mai duruse niciodata inainte). In fine. Ma invita la receptie. Acolo alta chestionare : ati mai fost la noi? data nasterii? etc. Si primesc o factura cat toate zilele, si la propriu (era format mai mare decat A4) si la figurat (185.000 lei- cu seringa mea) In total o jumatate de ora! Sotul a crezut ca m-au bagat in operatie
Va pe toate si le urez mult succes celor care sunteti, ca si mine, in focuri si multa rabdare celor care sunteti in perioada de asteptare. Vreau sa va vad pe toate cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Nicole31, ce sa mai zic...
Eu am invatat sa imi fac singura Pregnylul. M-am dus la un prieten de-al meu care e rezident si mi le-a facut pe primele, dar cand am plecat in concediu nu am mai avut incotro. Am fost la Viena si nu stiam unde trebuie sa ma duc si ce sa fac. Asa ca...mi-am luat inima in dinti si ...
Acum am revenit la obiceiul meu cel bun si o data la 4 zile il stresez pe bietul om. Asta e

Sim 8+
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

Buna tutunici cu burtici si fara burtici
in z 10 am avut 6,2 in a 13 cind am fost nu mia mai trecut nimic pe biletul ala de monit.eu lam intrebat nu mai imi trece nimic, la
care T imi zice:ce rost are sa consum mina la pix daca nu am ce sa scriu.
Nu mam suparat ca mia zis asa dar nu stiu ce sa intimplat acolo la mine,sa spart sau nu am deloc ovulatie.
Mai ma duc duminica la 9-30 la cabinet.
Felicitari la gravidute va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Teo, , nu m-am apucat de abdomene pt ca nu-s sportiva din fire . Insa ma mananca cicatricile de mooooor. De-abia astept sa imi scoata firele alea odata!!! Imi vine sa ma scarpin toata ziua.

Tu si Alexia mi-ati dat o idee buna: azi ma duc la farmacie sa ii iau ceva si sotului meu sa-l stimulez un pic astea trei luni dupa laparo ca nu strica... O sa ii iau Branca Ursului, Vitamina E forte si laptisor de matca. Saracu'... cica: "le iau, le iau, cum sa nu...". Poate imi ziceti si mie cate/cum sa iau.

Nicole, gata, vi-l las, am trecut la porci si la alte oratanii. Foarte bune valori ai la monitorizare, poate e cu noroc luna asta.

Mteeuta, ce ai avut 6,2? Endo sau vreun folicul?

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

Zenobia- scrie doar endometru 6,2 si ovare polichistice la observati.

Mergi la inceput