Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Bravo Feli, stai linisitita, eu zic ca si ajutat de utrogestan, E poate sa mai creasca peste 8mm ceea ce e absolut ok.

Kora, am vorbit cu Bonitta care este programata pe 26 Feb si s-ar putea sa facem schimb. Mai asteptam pana saptamana viitoare, atunci va afla si ea sigur.

Teo bafta cu naturistele...vezi sa nu iti transformi sotul intr-un mare panaxginseng.

Si tuturor Tutunicilor - va doresc weekend placut si ! Eu deabea astept sa plec in acest weekend la schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Bravo Diddy, iti spusesem si eu sa vorbesti cu Bonitta ,stiu ca e fata buna si intelegatoare si daca e ok si pt ea, te va ajuta cu schimbul.Pana atunci distractie maxima la ski!!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Teo, va tin pumnii sa mearga naturistele. Incercati la liber fara stres ca... nu se stie.
Alexia, bafta la monitorizari, poate vinerea viitoare ne intalnim, eu atunci ma duc prima data.
Felicia, , ma bucur foarte tare, ai vazut ca s-a putut???? Ei, asa mai da vesti de dimineata.
Diddy, bine ca ai gasit sa faci schimb, iti tin pumnii. Deocamdata, distractie placuta la munte!

Eu sunt z 3 si abia astept sa vina ziua de luni sa ma duc la fire. Am inceput deja un regim fff drastic, mananc chestii pe care in mod normal nu le-as fi mancat nici daca ma bateai. Vorba mamei: "Ti-a venit mintea la cap!"

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

nu mai inteleg nimic.....cica mi-a venit CM .dar de trei zile am numai cateva pete , nu ceea ce asociez eu cu CM .mai astept putin sa vad ca poate imi vine asa cum trebuie pt ca tot umflata sunt si tot aiurea ma simt.
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ana_id poate e o mica dreglare hormoala, mai ales din cauza stresului.Ti-ai facut analize hormonale vreodata?Pupici,hai linisteste-te ca va fi ok pana la urma...

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna ziua tuturor!

Intru si eu ca sanu ma uitati, dar nu am mare lucru de "raportat".

Felicia, bravo pentru valori si pentru reusita ovulatiei! Din cate stiu eu, un singur folicul se sparge, iar ceilalti se reabsorb...Asa mi-a zis mie Tutu o data...dar poate ma insel...oricum iti tinem pumnii sa fie cu noroc! Tot 7,5 am avut si eu E luna asta si mi-a dat Tutu 2 capsule de Utrogestan / intravaginal / seara inainte de culcare. Asa ti-a dat si tie?

Kora, ai luat deja rezultatele analizelor? Esti tare draguta si optimista, ceea ce face bine la toata lumea!

Diddy, tinem pumnii pentru laparo pe 26 febr! Distractie maxima la ski!

Clau, felicitari pentru Alessia Cristiana, sa fie sanatoasa si fericita in burtica mamei ei!

Kristind, Sim_stoian, Graviduta, Mada pentru voi si va doresc sarcini usoare in continuare!

Ioana, ai reusit sa te programezi pentru histero?

O zi buna va doresc si numai vesti bune sa aud de la voi toate, tutunici vechi si noi!



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana sunt gata analizele, dar il astept pe sotul meu sa vina de la job sa mergem cu masina dupa ele, ca e o vreme afara....brrr...numai buna de...

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Am o noua semnatura ceea ce ma face sa fiu in al 9-lea cer de fericire! Ieri dupa-amiaza am fost la dr. Iosup, care mi la-a aratat pe micut cum statea foarte relaxat, cu manutele sub cap! Mi-au dat lacrimile de emotie!
Acum am o mica problema cu IR-urile, dar sper sa se rezolve. Am avut noroc, l-am gasit si pe dr.T care mi-a dat iar tratament cu Pregnyl si Magne!
Claucia felicitari! Ne incuscrim??!!
Pupici

orchis
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Orchis felicitari pt flacaul tau relaxat!!!Mi-l si inchipui cu manutele sub cap, te cred ca toata te-ai topit...!Sarcina usoara in continuare!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fetele mele dragi

vai ce dor imi e de voi...dar bebelusa imi ocupa destul demult timp si mai e si chestie de acomodare, adaptare la noul program de somn, etc, etc.

Bine ati venit!!! noilor tutunarese

sarcina usoara!!! PROSPETELOR GRAVIDUTE

Clau felicitari pentru bebelina. nici nu vreau sa ma gandesc cu se va uita lumea cand vor aparea pe strada 3 frumuseti cretofolite (Emma, Daria si Aleessi) iar langa ele un cavaler blond (bb de Amely). dar totusi sper sa creasca numarul bebelusilor ca sa fie gasca cat mai mare

noi suntem bine, bb e cam fomista si din cauza asta nu se satura mereu si ne mai concerteaza chiar si cate o ora (asta pt ca nu pot sa-i dau mereu cand vrea ea- prefer sa planga de foame decat din cauza colicilor). acum doarme ca un ingeras!!! mi-a spus mioe sa va transmit ca e pregatita sa va cunoasca, sa stie cine a fost alaturi de ea atata timp, asa ca va asteptam pe la noi cu drag.

Marina mami de Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput