Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Claucia,feliciatri pentru fetita!!!!!
Foarte frumoase sunt combinatiile de nume alese de tine!
Si.......tine-o tot asa,fara greturi,fara stari de rau;de fapt cred ca a trecut perioada critica pentru tine!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Claucia draga, felicitari pentru bebelina! Frumoase nume a-ti ales si cu siguranta frumoasa va fi si fetita, cu o asa mamica!
Mada28 felicitari pentru sarcina!
Felicia am fost ieri la Giulesti si mi-a spus acelasi lucru, ca totul e in regula acum, vrea sa vada luna viitoare cum va fi, dar eu nu stau asa, astept sa ma programeze Tutunaru la o histeroscopie. I-mi pare rau ca cea de a doua parere nu a fost la fel cu cea a lui Tutu, pentru ca eu chiar cred ca asta e problema, vreun polip ceva.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

quote:
Originally posted by Mada28

HCG - 4954 . Sincer nu stiu in ce saptamana sunt (datorita tratamentului cu diphereline). Cred eu ca ar fi cam 5-6 saptamani. Maine vin la Bucuresti . Tutunaru a zis ca ma asteapta.
Tineti-mi pumnii sa fie bebe unde trebuie.
Va pup si va doresc la toate astfel de miracole



PUMNI STRANSI!!!
VA FI VICTORIOS...
BRAVO!!!
DANIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Mada, mii de felicitari!Sarcina usoara si sa iti traiasca samburelul!
Clau, si tie sa iti traiasca samburica.Sa creasca mare si carliontata ca mama.
Ioana, parerea mea este sa mergi pe calea aleasa: adica programarea la Tutu pt histero. Eventual roaga-l sa mai faci un eco sa confirme si prima parere. Desi eu nu ma pricep, mi se pare putin ciudat ca s-a oprit sangerarea la tine. In mod normal, daca ar fi polip, nu ar tb. sa sangerezi tot timpul? In alta ordine de idei, unde s-a ascuns Laurasilk69, Ioana, finuta ta? Nu ne mai da nici un semn?
Kristin, sper ca o sa iti treaca greturile cat mai repede! uite o pentru tine.
McFeli, ce mai zici iubita? Cum stai cu foliculii si endometrul? Nu mai fi asa de , niciodata nu e atat de negru.
alexia28, bafta la monitorizari!
Zeno, mi se pare ca am gasit pe cineva care are vise la fel de traznite ca si mine. Si eu l-am visat pe Tutu in diverse posturi:asa ,,, si .
mmc_nd, ce mai faci?
Teo, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Diddy ai dreptate, s-a oprit brusc, dar ma bucur, pentru ca altfel as fi fost anemiata rau. Am facut si o injectie cu vit. K, am luat si fier si s-a oprit totusi tarziu, prin z16. Mie mi-a spus Tutu ca e posibil sa curga o luna de zile, sau nu, depinde. Sunt fete care au polipi de ani de zile si nu i-a descoperit nimeni, cu toate monitorizarile luna de luna, deci se poate si fara sangerare, sa existe. Asa ca inclin sa cred ca am asa ceva si indiferent de o alta eco, tot voi face histeroscopia, pentru ca e singura investigatie nefacuta si poate acolo e problema. Cat despre Laura69silk, sa stiti ca are foarte mult de lucru la servici si nu poate intra, ca altfel ar fi citit, dar e intr-o perioada f. aglomerata si ajunge f. tarziu seara acasa. Nu v-a uitat si de cate ori vorbim la telefon, ma intreaba ce s-a mai intamplat pe forum. Va pup din partea ei pe toate!
Mada28 felicitari inca o data si sarcina usoara!!
Alexia28 se pare ca ai mana buna la capitole, deja avem o graviduta pe acest capitol, asa ca felicitari!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Ioana sa dea DD sa mai trec cateva gravidute pana la sf capitolului

Teo sper sa scapam curand si noi si sotiorii nostri de atatea naturiste ca si al meu saracutu s-a cam saturat cate inghite, in fiecare zi mai citesc cate ceva si ii mai adaug pe listutza Eu voi incepe de luni monitorizarile sa vedem cum stau dupa intamplatea nefericita din noiembrie.

Diddy si iti multumesc pentru urari
Laura69 las-o mai usor cu oboseala, incepe o perioada de focuri si trebuie sa fii in forma



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Alexia,m-ai facut sa rad!!!!!Si eu la fel,cum mai aud ceva nou,cum mai adaug si eu la listuta!!!!!
Mai nou,i-l delectez cu panaxginseng si caut in disperarr fiole de L carnitina!!!
Sunt destul de optimista in privinta naturistelor!!!!!
Pupicei!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ana_id nu fii tristuta, va fi bine data urmatoare, ai sa vezi, capul sus pt ca in curand ai “munca grea la domiciliu”!

MADA FELICITARI DIN TOT SUFLETUL!Eram sigura ca esti graviduta, iti doresc sarcina usoara si un bebe sanatos, voios si norocos!
Marair multa sanatate tie si printesei tale, sa fiti fericite mereu asa ca si acum!
Iyoana ma gandesc la tine cu pumnii stransi!
Sophiemam nu stiu adresa de e-mail a d-lui dr., cel mai sigur e sa te programezi la cabinet, sau sa il suni totusi pe mobil daca e o urgenta.Bafta!
Claucia felicitari pt caruciorul roz,ma bucur ca ai sarcina atat de usoara, iti doresc toate cele bune pe mai departe !
Mmc nd ce mai faci ?Ce mai spui despre tine?
Teo…mi-a fost dor de tine si mi-ai lipsit, acu’ te dojenesc un pic…se poate sa ”te ascunzi” atata vreme ???DD sa fie cu voi si cat de curand astept vestea cea mare!
Kristind las’ draga mea ,inca un pic si trec greturile,ai sa vezi ce repede trece timpul si cand vei tine minunea voastra in brate ai sa uiti de toate neplacerile sarcinii !
Ioanatugs ai vorbit cu T?Unde face el histerografia?La cabinet sau la spital?Face cu anestezie?Tin pumnii sa te faci repede bine si aceasta sa fie ultima piedeca in calea lui bebe, dupa ce o vei inlatura sa treci pe lista gravidutelor!
Diddy eu sper ca luna aceasta sa ne faci marea surpriza cu II, ai mai vorbit cu T pt reprogramare?Incearca sa te reprogramezi dupa z28....
Fetele pe care le-am tot strigat la apel va pup pe toate si astept vesti!

Despre mine numai de bine, bucuroasa, voioasa si fff energica si optimista!Am senzatia ca incet, dar sigur toate se rezolva cu bine,simt ca DD ma ajuta in cele mai mici fleacuri care totusi sunt atat de importante, asa simt...si ii multumesc in fiecare zi pt tot ce imi ofera...


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Intru si eu pe fuga, sa dau raportul: z 14, foliulii s-au spart, nu l-a mai vazut nci macar pe cel de 18 (s-o fi spart si el?), endo a crescut la 7,5 (ajutat / fortat cu maca si napraznic si vit E).De acum...astept!
Pupici multi tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Bravo Felicia ,ai sanse sa stii!Pumnii stransi!De acum pui utrogestan, nu?

Kora

Mergi la inceput