Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

zenobia, merci tp raspuns. mi-e tare jena sa il sun pentru altceva decat urgente. evit pe cat posibil sa il deranjez. ma gandesc ce ar insemna sa il sune toate pacientele cu toate intrebarile...

mai stau asa si daca se inrautateste starea, o sa il sun. merci inca o data pentru raspuns

aylin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata!
Alexia, merci mult pt raspuns! O sa vorbesc cu prietena mea, si o intreb.
Mai, Zeno, tu te tii de #351;otii in somn? Lasa-l pe Tutu, macar noaptea sa doarma!
Mada, tin pumnii sa fie bine! Eu zic ca esti !
Nicole, si mie mi-a facut placere ca ne-am cunoscut! Asteptam vesti bune maine!
Ioana, ce-ai facut ieri la Giuly?
Diddy, Maria
Marina, esti ok? Nu ne-ai mai scris deloc!
Fetele... Laurici, Lauravoinicu, Copilut, Teo, Miruna, Vali, pe unde sunteti? mai dati un semn de viata, sa stim ca sunteti ok!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

quote:
Originally posted by felicia_
Mai, Zeno, tu te tii de #351;otii in somn? Lasa-l pe Tutu, macar noaptea sa doarma!



Sa vina bebe si il las sa si sforie... treaba lui. Pana atunci sunt un pic nebuna, recunosc.

Aylin, ca sa fii tu cu constiinta impacata (scuzati cacofonia), mananca lamaie, oricum vitamina C naturala se absoarbe mai bine decat cea din comprimate. Ceaiuri multe cu lamaie si o sa fie bine. Poate chiar si Echinaceea.


Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!
Acum am ajuns acasa..am fost la policlinica CFR2 si am donat 2 eprubete pline de sange pt toooate analizele ( hormonale si restul),sunt bucuroasa ca a picat z2 in timpul saptamanii si m-am incadrat in plan, acu' sa vedem rezultatele.Mai am de facut saptamana urmatoare cateva analize din secretie si in z21 progesteron si gata...cu analizele.Maine am rezultatele la cele facute sambata trecuta ( cele cu trimitere de la medicul de familie + cele obligatorii pt sotul meu pt FIV).Si uite asa inca un pas inainte....

Tin pumnii tuturor fetelor care sunt in perioada optima de , celor care sunt in asteptare si celor care se straduiesc cu tratamente pt implinirea visului de a fi mamica!
Va pup pe toate si scuze ca azi nu va nominalizez,sunt un pic obosita,dar savurez acum o cafeluta si am sa citesc ce s-a mai scris pe aici si pe la subiectul FIV.



Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

wow am doua stelute, sunt membru junior!Ce ma bucur!!!

Multumesc moderatorilor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Kora: Ma bucur ca ai mai facut un pas catre marea realizare! Chiar doua eprubete ai donat??? Cred ca lesinam de 3 ori!!
Eu plec azi in Moldova si nu mai intru pana luni. Un week-end placut!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Maria weekend placut in Moldova!Da draga mea, 2 eprubete pline am donat pt ca sa fie destul pt toooate analizele de sange ( si nu sunt putine, crede-ma),dar nu am avut nici o treaba, nici ametelei, nimic si nu bausem cafea si nici nu mancasem nimic, totul pt cea mai nobila dintre cauze, nu?Sa ne povestesti luni cum a fost pe plaiuri moldovinesti!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

zenobia, asa o sa fac. multe, multe ceiuturi. dar....ce e aia echinaceea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

zenobia, asa o sa fac. multe, multe ceiuturi. dar....ce e aia echinaceea?



Echinaceea este o planta indicata pentru cresterea imunitatii organismului, creste rezistenta organismului la raceli dar din nefericire eu stiu ca este una din plantele interzise in sarcina
uite citeste aici:http://www.prezentonline.ro/article_detail.php?idarticle=1674



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!! Am intrat sa va mai salut si eu ca de spus in afara de greturi si o mica raceala, nu prea am ce.
Tocmai am facut ieri 3 luni si maine ma duc la tutu sa-l vedem pe bebe!! Abia astept sa treaca timpul ca sa pot manca si eu cu pofta. Felicitari gravidutelor!!!!
Apropos de gravidute- cu ce crema impotriva vergeturilor va dati???ca incepe sa creasca burtica!!!!
va pupic!!!!!

kristin

Mergi la inceput