Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora, ma si miram de ce nu ai intrat pe forum de azi de dimineata!.... Felicitari pentru avansare: pas cu pas se face burtica mare, nu???... Astept raspunsul maine la analizele facute deja!

Aylin, sanatate maxima si ai grija de tine! Am o prietena care in timpul sarcinii manca multe portocale...Suna-l totusi pe Tutu inainte sa se agraveze starea...eu asa zic...

Maria, week-end placut in Moldova! Daca treci pe la manastirile cele frumoase, pune o vorba buna si pentru noi!

Fetele, ce e aia Diphereline????



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

"diphereline este un hormonnatural care induce un fel de menopauza. Target-ul acestui gen de tratament este de a pune in repaus tesuturile endometriozice ce raspund la stimulii estrogenici in speranta ca se va produce un fenomen de regresie. Tratamentul nu se adreseaza cauzei, ci efectului."

Copyright Tutu

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ok, Zenobia, da' tot n-am inteles pt ce se da....

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

in endometrioza si fibrom, pentru stoparea evolutiei acestora. Cel putin atat stiu eu.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

aaaaa, gata, m-am lamurit!!! multumesc!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana pt ca esti o scumpa , da' cate zile mai ai pana la test?Ca eu vreau sa numar impreuna cu tine!Tu la asta sa te gandesti, de ce te gandesti tu la differeline, ca doar nu ai nici un motiv din fericire???

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Aylin, analizele vor trebui repetate oricum. Mie mi-a zis ca pana in sapt 12 o sa iau tratamentul. Dar mi-a spus cand l-am intrebat eu luni, nu cand mi l-a dat. Drept este ca m-am dus la cabinet pe 31 decembrie sa imi dea tratamentul si imi era cam jena sa stau sa il intreb cate in luna si in stele dupa ce ca l-am deranjat.
Nu stiu ce sa iti spun despre vitamina C. Mie mi-a curs putin nasul si am 'luptat' cu ceaiuri cu lamaie si miere si limonada facuta din lamai si miere. Acum sunt bine, am scapat de simptome.
Am emotii, luni va naste fina mea. Abia astept sa il vad pe ala mic.

Sim 8+
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

am intrat doar sa raportez....ziua 33/z1 .inca nu stiu pt ca am fix 8 punctulete....
pupici
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Buna, viitoare posesoare de burtici!Va scrie o fericita posesoare de una bucatica fetita, Ana Maria Elena, nascuta prin cezariana, scor Apgar 10, mancacioasa si fitoasa!Nu am mai scris un cuvintel de foarte multtimp, nu am mai intrat pe net de foarte mult timp.Ma bucur mult pentru actualele posesoare de burtici si le doresc multa santate si rabdaare.O sa treaca si senzatiile neplacute ale sarcinii.Adevarata aventura incepe cand o satineti piscotica/elul pentru prima oara in brate...Va doresc tutror sa va fie bine si sa fiti linistite.O sa reusiti si sa aveti burtici si apoi sa aveti un pitic langa voi.Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora draga , daca am inteles eu bine, un test de sarcina de urina s-ar face la 7 zile dupa ovulatie+CS... Asta ar cam insemna in 4 zile...Nu stiu dupa cate zile se face testul de sange...Pana atunci sunt atenta la simptomele premenstruale, dar nu ma las pacalita, pt ca Utrogestanul s-ar putea sa-mi joace feste si nu as vrea sa fiu dezamagita...Pana atunci incerc sa nu ma mai gandesc ca sa nu ma stresez si mai tare...

iyoana

Mergi la inceput