Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Zenobia, multumesc!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Neatza dragelor,
Ioana, ce bine ca s-a oprit sangerarea. La capitolul diagnostic si eu as merge pe mana lui Tutu, cred ca asta este cel mai bine pentru tine in momentul asta.
Zenobia, bafta maxima la stii tu ce. Esti nebunatica rau.
Iyoana, utrogestanul, in cazul meu, a astompat putin simptomele de CM si mi-a intarziat ciclu cu vre-o 2 zile. Deci depinde de la caz la caz.
zgubylory, mi se pare o masura un pic cam drastica sa faci avort, eu neaparat as cere inca o parere de medic.
Feli, si eu cred ca ai sanse mari. Aseara am citit undeva pe forum o fata cu endo de 6mm care a ramas gravida dupa ce a prestat o singura zi din luna. Deci se poate si sanse sunt! Capul sus si asept vesti bune peste 2 saptamani.

Eu azi sunt z11, aseara am facut prostiute. Desi la un moment dat ma razgandisem cu privire la prestatul in luna asta deorece este posibil sa fac laparo mai devreme cand nici macar testul beta hcg nu este concludent, pur si simplu...am comis-o. Si concluzia a fost ca daca tot am prestat pai sa ne straduim macar si in zilele urmatoare.

Pup tutunici vechi si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Am facut testul de sange astazi dimineata. Tineti-mi pumnii sa iasa bine.Rezultatul dupa-amiaza.
Nici nu am cutrajul inca sa spun ca am ramas gravida. Am avut 2 teste pozitive la 12 saptamani de la ultima injectie cu Diphereline (am facut 3). Nu am endometrioza. Am facut tratamentul pentru un fibrom si eventual o interventie ulterioara laparoscopica.
Abia astept sa-mi spuna Tutunaru ca totul e OK.
Am o teama destul de mare. Simptome: sani mariti si durerosi , arsuri.
O zi buna si cat mai multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Mada28 , tinem pumnii sa fie totul bine si bb sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Diddy, bine ai facut. Persista in "prostie" ca nu se stie niciodata. De la Tutu operand in statia de tramvai am trecut la vise cu porci, ceea ce am inteles ca inseamna bucurie. S-o vad si p'asta! Poate mi-or face ovarele vreo bucurie luna asta.

Mada, bafta maxima!!! Masa si dansul dupa rezultat! Dar vezi ca nu pot sa ma batzai prea tare ca imi cauzeaza.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

claucia te astept cu vesti de la eco!! cum e dr. Iosup?


orchis
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata, fete dragi!
Zenobia: Tin pumnii sa fie surpriza pe care o astepti!!!
Mada: Si eu zic ca-i bb, dar pentru confirmare te asteptam cu rezultatul la analiza. Ne spui si noua de cat timp incerci?? Mie una imi face bine la moral cand vad ca mai reuseste cineva!
Felicia: Sunt sanse mari chiar daca endometru nu e standard.....poate ne dai si tu o veste buna!
Ioanatugs: Bine ca s-a oprit sangerarea si te simti mai bine! Am fost surprinsa de atitudinea lui T. ....dar cred ca e bine sa mergi pe mana lui pentru histero.
Vali, Laura, Teodora si toate celelalte pe unde sunteti fetelor???
Va pup!O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

fetelor, care stie daca in trimestrul I se poate lua vitamina C tablete si cata? mi-e frica de viroza asta care circula, si cred ca sunt un pic luata ca ma doare capul si imi lacrimeaza ochii. mananc lamaie cata pot, dar nu se compara cu cantitatea de vitamina C din tableta! daca v-a prescris vreodata dr. T in primul trimestru pentru raceala, spuneti-mi si mie va rog. deja am avut o data gripa la 6 saptamani, cu febra 39....si mi-e ca inca o data ar face foarte rau.

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

aylin, in prospectul vitaminei C nu scrie ca este contraindicata in sarcina. Dar nu mai bine il suni pe Tutu si afli din sursa sigura?
Sanatate.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Mada? tinem pumnii, sa iasa POZITIV!!
La ce servesc injectiile de care vorbesti tu, cu Diphereline?


iyoana

Mergi la inceput