Paciente optimiste si gravidute dr Tutunaru (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

[quote]Originally posted by Iyoana

Daniela, [blue]eu l-am intrebat direct:"Ati fost de garda?" Si el mi-a raspuns "Ihî"...saracul....
Tu in ce stadiu esti cu monitorizarile?

Eu am terminat monitorizarea luna asta, am ovulat... si mia dat Utrogestan... Am terminat duminica monitorizarile...
Acum astept...

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Aylin, si mie mi-a dat Pregnyl 1/4 zile, Utrogestan 4 pe zi, acid folic si MagenB6 4 pe zi si Aspenter 1 pe zi. Tie nu ti-a dat Aspenter?
Pana acum m-am simtit perfect. Nici macar nu mi-a fost extraordinar de somn datorita magneziului.

Sim 8
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

sim_stoian, si mie mi-a dat un aspenter/zi dar pentru ca iesise la Fundeni ca am mutatia Leiden. si m-a trimis la coltea, dar pana la rezultate...mi-a dat un aspenter/zi. ideea era sa nu ma apuc de clexane degeaba.

una din multele intrebari pe care le am este pana cand voi tine tratamentul asta? ca nu mi-a zis nimic. de pe la voi am inteles ca pana la 12 saptamani.

si mai vroiam sa intreb, si e destul de important pentru mine....data trecuta am fost cu rezultatele analizelor, coagulare, uzuale, secretie, papanicolau. s-a uitat pe ele, dar nu a zis nimic. ori eu stiu sigur ca nu au fost perfecte. dar probabil ca fiind in primul trimestru nu pot lua tratament...sau nu stiu ce sa zic. ma intrebam, avand in vedere ca dl.dr. nu are fisa in care sa scrie pt fiecare pacienta, si nici robotizat nu este, eu ce tb sa fac? sa ma duc cu analizele la mine si mai incolo si sa intreb? ca nu are cum sa tina minte la toata lumea. si nici nu vreau sa o las balta. daca nu a zis nimic...ce inseamna? ar fi trebuit sa imi zica daca incepand cu saptaman x as incepe vreun tratament?

o iau usor cu intrebarile...ca ar fi mai multe :))

merci,
aylin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

am uitat sa spun, cu magneziu cu tot mi-e un somn.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Azi, z29 s-a transformat in z1. Sunt f incantata ca n-am pierdut timpul si ca nu a intarziat dupa laparo si ca ma pot programa la monitorizare.

Va pup si va doresc o seara frumoasa.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Fetelor ajutati-ma va rog!!!!!!!!
Trebuie sa ajung la Dr. T si nu stiu unde???? Eu sunt din Ploiesti, iar sotul meu a avut drum in Buc. si a mers sa caute str. C-tin Sandu Aldea si ..............nu a gasit-o. Spuneti-mi si mie va rog pe unde este. Am inteles ca in zona Spit Elias dar atat. Cum se num cabinetul, este la casa sau la bloc???
daca ma puteti ajuta indrumati-ma in functie de Spit. Elias. va rog
Astept raspunsul vostru
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

quote:
Originally posted by Zenobia

Azi, z29 s-a transformat in z1. Sunt f incantata ca n-am pierdut timpul si ca nu a intarziat dupa laparo si ca ma pot programa la monitorizare.

Va pup si va doresc o seara frumoasa.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac100 spune:

quote:
Originally posted by danielac100

quote:
Originally posted by Zenobia

Azi, z29 s-a transformat in z1. Sunt f incantata ca n-am pierdut timpul si ca nu a intarziat dupa laparo si ca ma pot programa la monitorizare.

Va pup si va doresc o seara frumoasa.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor



eno,
Da-i bataie. Iti tin pumnii si iti urez mult, mult succes...iar peste o luna sa fii in intarziere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Gema, cabinetul este pe strada Cst.Sandu Aldea, pe stanga, la nr 86, o casa stil vechi dar renovata.
Strada este langa Facultatea de agronomie, deci mai incoace de Spitalul ELias inspre Agronomie:
Fac. Agronmie => apoi urmeaza str Sandu Aldea => apoi Biserica Casin => si abia apoi Spitalul Elias.
Sper ca am fost indeajuns de explicita, daca nu iti mai explic o data. Succes!

Fetelor, stiti cumva daca Utrogestanul inhiba simptomele premenstruale? Nu de alta, dar sa nu imi fac ceva ganduri aiurea pe la sf saptamanii...

Multumesc si seara frumoasa!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Felicia felicitari pentru productia de foliculi, poate mai creste si endometrul
Mada28 FELICITARI SI SARCINA USOARA! Tu ai ramas graviduta dupa prima injectie de Difereline??? Foarte interesant cum a reactionat la tine acest medicament, care deobicei inhiba productia ovarelor. Se pare ca la tine nu si-a facut efectul!FELICITARI!!
Maria08 multumesc de intrebare, ma simt bine acum. Mi s-a oprit si sangerarea de ieri, din z16, azi am fost la control la Giulesti si mi-a zis ca totul e ok. In sensul ca in continuare nu vede nici un polip in uter si nimic anormal, ca tocmai ovulasem. Dar eu nu cred ca s-a inselat dr. T cand mi-a spus ca am un polip pe uter si ca el mi-a dat sangerarile acelea. O explicatie pentru acele sangerari trebuie sa fie asa ca eu asta banuiesc. Dr. Ion Ionut i-mi tot spune ca a fost, dupa parerea lui, un avort menstrual, ceea ce eu nu cred. Parerea mea e ca Tutu a vazut mai bine si daca tot s-a oprit sangerarea, o sa astept sa ma programeze el la histeroscopie. Asta e, de facut tot o sa o fac, macar de diagnostic!
Teo nu mai zici nimic??
Zenobia eu cred ca tu inca nu te-ai trezit din anestezie , esti haioasa rau cu visele tale!





Mergi la inceput