Aspirante optimiste > 20 de ani (42 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

Scuze,..de cu seara il pun langa pat, ca dimin sa nu ma ridic deloc pana imi iau temp!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

Mi s-a facut cam foame! Ma duc sa pap!
Revin!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si eu am duc la papa, am musafiri la masa, apoi o sa imi petrec dupa masa cu sotzuioru' meu!!!
va pup pe toate!!


vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Buna, fetele!
N-am mai scris de ceva timp, dar v-am urmarit din umbra pt ca nu aveam nimc de raportat.
Felicitari, noilor -ute, e asa emotionant cand citesti ca una dintre noi are o asa veste buna, ne dati sperante si noua, celorlalte si traim alaturi de voi fericirea celor II liniute.
Fetele, eu sunt ziua 18, am in zilele 11, 12 si 14 pt ca din ziua a 11-a am gasit secretia pt ovulatie. Acum totul pare normal,sper sa fie cu ochisori luna asta.
Voi ce ziceti, putem sa si de acum incolo, sau e vreun pericol in cazul in care bebe e acolo deja?

Cea mai inversunata lupta este cu tine insuti. Te afli in ambele tabere.
(Voltaire)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Fetele, am intrat sa vad ce mai faceti.
Clau, felicitari pt capitol, incet, incet te specializezi.
Multumesc din suflet pentru urari, fetele mele dragi, dar abia pe 27 ianuarie e ziua mea. Dar numai bine, asa ati fost primele de la care am primit urari
Va dulce si maine va astept cu noutati. Pana atunci, nu stati.....



***************

"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

La multi ani, Olivia si un cat mai curand!!!

Cea mai inversunata lupta este cu tine insuti. Te afli in ambele tabere.
(Voltaire)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

fetele,si pe mine ma intepat ovarul stang dupa perioada fertila.cam la o sapt. inainte de uratzi.dar cu vreo 4 zile inainte de "invazie" nu am reusit sa dorm deloc,mai ales noaptea.nu aveam somn deloc,tot timpul ma foiam.si acum e la fel,nu stiu daca dorm 5 ore pe noapte si atunci spre dimineatza.
nu mai pot sa beau cafea,nu suport mirosul de cafea si tigara.ma doare capul de la ele.
gretzuri,pot sa spun ca nu am avut aproape deloc,ffff putin.
inca nu am avut nici o scurgere de sange.ma sperie asta,poate nu s-a prins outzul nu ma mai doare asa tare burta,doar putin.in schimb,ma simt obosita acum.
pe toate fetele.ma rog sa se intample si la voi minunea cat mai repede...

http://tt.lilypie.com/bUwMO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

danielle scuza-ma te rog ca te inebunesc cu intrebarile dar ai putea sa-mi descrii si mie putin cum era durerea de sani la tine si daca era?si daca o mai ai si acum?

http://tt.lilypie.com/kpNAp1/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

danielle sangerarea la impaltare are loc la UNELE femei nu este necesara insa, asta arata ca esti ff sanatoasa, asa mi-a explicam mie nenea dr, pt ca aceeasi problema am avut-o si eu, ins aeu in loc d esangerare am avut o scurgere abundenta albicioasa care are loc la impalntare, asa ca nu iti mai face multe probl ca il deranjezipe bb.
cu somnul sa stii ca vei avea mari probleme de acum inainte, eu abia reusesc sa dorm noaptea ma apuca somnul spre dimineata cand trebuie sa pelc la serviciu si ma apuca iar p ela 12 de pic pe masa cu capul.
nu te mai agita stai linistita totul e bine nu iti face probleme.

5+
o asteptam pe bebita
http://bd.lilypie.com/fHPZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

irina,dragutza,
sanii ma dureau si nu ma dureau,sfarcurile imi ardeau,asa le simteam,parca imi luau foc si mai ales dimineatza.acum,nu ma mai "ard" asa tare numai daca le ating. cam atat,cu sanii mei. daca vrei sa mai stii ceva,intreaba-ma fara grija.iti spun cu placere orice te intereseaza.

http://tt.lilypie.com/bUwMO.png

Mergi la inceput