Aspirante optimiste > 20 de ani (42 )

Aspirante optimiste > 20 de ani (42 ) | Autor: clauclau

Link direct la acest mesaj

Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:


Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica(Antonia), Pia (Oprina), Tumpi(Ionela), Codri(Codruta), MirelaV(Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172(Cornelia),(Valentina Georgeta), Mariaa(Maria), Gabid(Gabriela), Salmida(Adia Florentina), Ioana1971(Ioana), Speranta(Angelica), Robert(Robert si Alina), Ilie si Suzana(Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy(Camela), OtiliaLia(Otilia), Lucia Munteanu(Manuela Lucia), Ilenya(Ileana), Camisv(Camelia), flory76(Florentina-Iuliana), irinacodrina(Irina Codrina), gogosar(Natalia Anca), giugiuca(Irina), steliana04(Steliana), deca(Carmen), dinah(Elena), Anca Wish(Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123(Claudia), asi(Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Alexa Ioana(Roxana), Felicia(Felicia), nounou(Florina), GeorgianaI(Georgiana), LindaG(Linda), danap( Daniela), heleny(Heleny-Elena), Gabriela Elena(Gabriela Elena), Floran(Florina), Ileana(Ileana), adimercedes(Adriana), Lumit(Luminita-Violeta), nicol78(Elena-Nicoleta), pusichet(Ana Maria), Costi(Elena), Fanta(Stefana), elli(Manuela), andra10(Andra), Liana30 (Mariana), Salomea(Elena), Jonica(Ioana), Natalia26(Raluca Elena),dedi(Adela), ela2004(Ionela), GildaT(Eleonora), puiusu(Oana), Anku(Anca Cerasela), danangie(Daniela Angela), luli( Mirela), lauion(Laura), floarea de colt(Ana Maria), Carmen e( Carmen ), Pmihaela(Elena Mihaela), dionisiade(Florentina), iepurila(Irina), Anca(Anca Mioara), Avalon(Adriana), Roxee(Raluca), Sheherezada(Florentina), adya(Adina), biancaxl(Bianca), zamfir.mel(Mihaela), Lauricipani(Laura-Alexandra), Carmen.cita(Carmen), Elenya m(Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina(Ioana-Crisitna), Pis(Mihaela-Felicia), barbye(Mirela), diciu(Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga(Mirela & Gabriel), danuta_c(Dana), adi95 (Andreea), marrina(Monia), cristabb(Mihaela Cristina), Mihaela V(Mihaela), didi-anda(Anda Ioana), nanuk(Gabi), dyana(Diana), simonette(Sanda), lucia_1(Lucia Elena), georgiiana(Georgiiana Alina), Silvana Popovici(Iuliana Silvia), cami30(Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana(Diana), stefaniaro(Stefania), motanik(Andra), iepumic(Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim(Maria-Adela), adiutza(Adina), kriss79 (Cristina), mmc_nd(Malina-Mihaela), florentin156(Rodica), Aissa(Cristina), Danyalo(Elena-Daniela), ancuta_stan(Ancuta-Elena), Dana n (Daniela), danotino(Daniela Claudia), cherry22, antosit(Antoaneta), kla78(Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), Bibyrox (Rozalia), bubuleana(Georgiana), Elise, Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB(Bianca), Mirela_1(Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76(Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita(Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica(Mihaela), zozela(Marilena), Adhnana (Caterina), LoredanaG, BIENCUTA(Bianca), Miramar(Cosmina), carmencyta(Carmen-Mihaela), sorceress(Florina), mormelvio(Mihaela-Magdalena), alibebe(Alina), mihaStroescu(Mihaela), Ioanatugs(Ioana Tugs), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela) ,ayna(Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck(Oana), didi-edi, iuca(Viorica), Moira, cris.do, Olivia26, leo_71(LEONORA -OLTITIA), Sheritra(Adina), marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza(Irina-Felicia), daciovi(Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Alďż˝, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, roxx, luy(Luiza), catty(catalina), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox, clarissa, geany bc, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, ancadragoman (Anca), andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006, Micky2007, Lucia28, nichi,noela_ carmen, Laura Ioana, stancutza (Diana), PamELLA(Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, fify, oana_r(oana), Dasha, Ramonella, emma76, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa(Cristina-Daniela), alexia28(Mihaela), AlinucaT, Alysh, zisaCami(Elena-Camelia), cosmina78, olim, iubisimo, alina.z, numeioana, Aylla, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana, -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, ache, bb_yasmi, moldoveanca, irina_stef, iumosa, Moira, RGE, Monica11, andreutza23, teomaria, ade 7928, elena_mol(Elena), oana1177, geany25, Jovi


-dutze foste aspirante:
Cristinna(Cristina), TERBITZA(Florina), iriss27(Irina), aventura, danni, mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), loina_ln, claubd, Alinatxa (Alina), tzontzonel, monica_b, katthy(Ana Catalina), Tanya, vas, Amely(Diana), gabiu(Gabriela), CHOWPERSA,Tanya(Elena Mihaela),Raza de Soare (Nicoleta), IULIABRAILA(Iulia), chiquitita, addinel, Tmihaela(Mihaela), doxinu, musete(Laura- Lucia), andicu(Andreea), eseea(Felicia), kitty_nic(Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a ( Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), Tzuca74(Ioana), oanabbb, Olguttza(Ioana Alexandra), danutza2, estecri (Sorina), claucia(Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T(Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g(Iulia), lachione(Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72(Andreea),valicutza(Valentina), selina-d , thea_m(Teodora), laviniaN(Lavinia), mirella76, blueeyes2003(Mirela), Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly(Alina), Marunzika(Ana Maria), Irinabobe, cristina85ss, Lulu77(Alina Mariana), danielaradu, irlandeza(Marinela), Danielle02

foste aspirante:
mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana), marinar(Marina),


Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, îmi curma bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sunt legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mângâie cu un copil si sa ni-l tina în viata.

Eu fagaduiesc ca îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarât altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.

Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin


Link-uri utile:

Calculator de ovulatie
Tabel monitorizare TB
Urmarirea fertilitatii - carticica PDF
www.fertilityfriend.com
http://lilypie.com/trying_to_conceive.php

La cat mai multe gravidutze!!!!


--------------------------------------------------------------------------------



CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/XZEMp2.png

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

A mers fetelor?!!!!!!

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/XZEMp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

felicitari clau!!!!! sa fie cu noroc acest nou capitol!!!! si pana la sfarsitul capitolului sa fie cel putin 3 gravidutze!!!
eu azi Z 22, incepe numaratoarea inversa !!!!


vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Yasmi si eu tot Z 22, sa dea DD sa avem bebei in burtici.

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/XZEMp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

clauclau, multumim de capitol
fetelor, sunt doar in trecere.Am venit sa va salut si sa va pup pe toate.Eu is mai bine, mai ales ca am sotul acasa
Va doresc o zi frumoasa tuturor.Revin maine cu amanunte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Servus fetelor, cand ati deschios noul capitol mai fetelo?Am lipsit si eu un pic si iata.........
Va raportez sunt in z32 si tb este 37, si ma dor un pic sanii.

Mary
In asteptarea puiutului nostru
http://tt.lilypie.com/mSSBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

clau, sa fie plin de gravidutze.nu plec fara voi,stau aici si va iau pe toate cu mine la odisee.

http://tt.lilypie.com/bUwMO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Clau pt. noul capitol!!! Sa auzim vesti bune!!! YASMY, tin pumnii sa fie si la tine un in burtik!

http://tt.lilypie.com/4klIp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Clau
Asteptam cat mai multe gravidutze la cap. asta.
Eu sunt Z 23 din 28-30, au trect 8 zile de la ovulatie..si cred ca maine am sa stric un test....asa ca sa imi mai domolesc nerabdarea.
Pup fetele!
O sa plec la mama si am sa mai pot intra abia pe seara!


http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

...a da si eu in Z23 am TB 37.1

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

neatza fetele mele dragi
felicitari danielle
se pare ca ma tin de promisiune si va iau pe toate - pana acum 2 gravidutze au aparut dupa mine - yupyyyyyyy
hai fetele ca putem sa le luam pe toate cu noi nu-i asa??
danielle nu te gandi ca iti mai vine menstruatia
asa am stat si eu cateva zile cu gandul ca o sa imi vina , insa nu o sa-ti mai vina decat dupa 9 luni
te sfatuiesc sa mai astept i cel putin o saptamana pana sa mergi la doctor
pentru ca nu o sa-l vada pe bb la eco si asa o sa te superi si tu ca minebb tau are acum 4 sapt (adik 2 de la ocnceptie)
ink o data felicitari
si ink ceva vezi ca o sa inceapa sa te doara burtik sa nu te sperii
este datorita uterului care se mareste ca sa il primeasca pe bb si dak te doare rau sa iei no spa e singurul med tolerat in sarcina
si incepi s aiei ac folic dak ink nu ai luat dinainte sa ramai (eu iau de o lun ajumate )sa fii sanatoasa si sa-ti dea Dzeu bb sanatos si frumos

5+
o asteptam pe bebita
http://bd.lilypie.com/fHPZp2.png

Mergi la inceput