Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Biby, fata optimista. Si mie imi lipsiti tare si desi nu am mai scris la voi, v-am citit zilnic. Iti tin pumnii sa apara bebe cat mai repede pentru ca este clar ca se poate.
Chris27, esti binevenita!

Flavia, burtika. Esti bine? Cum te mai simti?
Michelle, multa sanatate iubita si ai grija de tine!
Della mamica de Richie. Apropo, pe fratele meu cel mare, pe care il iubesc la nebunie, il cheama Richard si noi ii spunem Richie.


Nana, 6+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ileana, da, nici nu ma gindeam sa dai hainutele ce le ai de fetita, ci ma gindeam ca baietelul tau va avea intr-o zi o surioara!lasa ca veti face acuma tot ce nu ati apucat atunci!merci ptr Dominic, macar nu mai stau cu frica cind vad o sticla de lapte linga el! tot e ceva!

ladymina, somnul e si el un semn! ai un baiat superb, m-am uitat la poze!

bibyrox, ma bucur ca-ti place numele subiectului, dar nu eu l-am gasit, mie doar mi-a placut si am schimbat cum mi-au cerut fetele, laura, si din cite am inteles ale, s-au gindit la nume! nu stii de unde sare iepurele, asa ca....spor la treaba!

mav, ma faci sa rosesc! of, imi pare rau ca ai cunoscut si tu ce e cu alergiile astea, dar bine c-a trecut, sper si la noi sa treaca de tot intr-o zi, ca mi-a spus alergoloaga ca la copii ce trece mai tirziu exista riscul sa nu le mai placa produsele de lapte! Doamne scump e Sebi cum te intreaba, al meu inca nu are notiunea, dar cind il intreb daca vrea si el sa aibe un bebe care sa stea cu el acasa, a zis ca da, si ca vrea sa fie fetita!bafta sa iasa bebe!

fac galerie la toate fetele care incearca, vad ca sinteti din ce in ce mai multe, si ma bucur enorm ptr voi!

michelle, sanatate multa, ti-am scris si pe mesenger!

della, sint de acord cu ce zice Laura, abia astept luna aprilie, si sa ne anunti ca esti gravi, doar vreau poza cu tine si bebe trei in albumul optimistelor, pai ce crezi! mai pai te simti tinara, fiindca ESTI tinara! ce sa-ti zic de catel, e o dulceata, inca nu am reusit sa-mi fac doliul cu Pepsi,nu pot avea alt catel inca, sa o iau iar cu invatatul sa faca pipi afara, etc, si cel mai rau sa-mi moara iar?merci ptr gindurile bune ptr Dominic, sigur se va rezolva intr-o zi, cel putin asa imi place sa gindesc!

nana, saracuta de tine, lasa ca e semn bun, e bine sa gasesti cu ce-ti trece! ai grija ce contin bomboanele!

fetelor azi intru in 20 saptamini!!!!!oau! sint cam obosita azi, ca Dominic saracut cred ca s-a ales cu o raceala, ca mi-a facut putina ferbra duminica, si azi noapte s-a tot fitiit in pat, il durea ceva, ca se tot trezea si plingea, asa ca am dormit tare rau, ma doare burta, abia astept sa ajung acasa!

va pup pe toate, aveti grija de voi!

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Off mai Flavia, poate reusesti s ate odihnesti diseara si poate ca Dominic si-a mai revenit.
Bombonicile mele sunt special facute pentru greturile din sarcina si scrie ce contin, au mult acid citric, deci iti inchipui cat de acre sunt. Le-am luat din farmacie si farmacista chiar mi le-a recomandat ca nu au contraindicatii. Oricum am mancat doar una, nu abuzez.
Pupici pe burtik.


Nana, 6+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

bibyrox, am o prietena care a pierdut si ea o sarcina la 12s, dupa ce se chinuia de 2 ani...., avea 39 ani, timpul scurt! si a ramas gravi in luna imediat dupa chiuretaj! nici n-a avut ciclu, si era atit de mirata, ca incerca de 2 ani sa ramina, si acuma ramasese atit de usor, asa ca poate si la tine e la fel, vei da vestea mare luna viitoare!tin pumnii

chris27, esti un suflet bun, ma bucur ca sintem colege, si ma bucur ca eu, nu am avut parte de lipsa de intelegere ca si cristina26, desi la un moment dat a fost cineva care incercase ceva, dar fetele au actionat bine si repede! ma simt mai inteleasa aici, fiindca eu nu mai am inocenta celor de la odisee, ma gindesc la prima mea sarcina!dar imi place sa mai scriu si la odisee, mai ales va citesc, si am promis ca-mi pun si eu o poza cu burta, asa ca.....te pup

nana, iubito, azi cind citeam ca ti-e rau, l-am simtit pe bebe miscind, si m-am gindit ca si mie mi-a fost ff rau, si acuma e atit de minunat sa-l simt, si ca il vei simti si tu in curind, si vei fi in perioada de miere!

cristina, si eu am inceput sa-l simt pe la 12 s, apoi la 14 eram sigura ca-i el! asa ca se poate sa-l simti si tu, ce frumos! ce-o fi o fi, sanatos sa fie, da in 25 merg la eco, va scriu imediat !

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Mirelush ma bucur ca e totul bine! Imi sarise inima din piept cand am citit postarea ta! Si eu am trecut prin spaima asta si deocamdata e totul ok! Deci fa tratamentul si speram sa nu mai apara!
Nu am apucat sa citesc ce ati scris, asa ca pup restul fetelor si revin!



Mari 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelush mi-ai luat o piatra de pe inima, desi simteam eu ca esti bine! Sa creasca mare, mare bebe si sa se nasca sanatos

Adela sper sa am dreptate

Chris te primim pe la noi, sigur

Flavia multa sanatate micului Dominic Deja 20 de saptamani Bravo!!! Abia astept sa ne spui pe 25 cum a fost si ce e bebe!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

quote:
Originally posted by ileana_marius

Laura eu nu am nimic cu schimbarea numelui subiectului, e adevarat ca ne incadram mai mult in noul nume, dar ma gandeam la alte fetele care vor cauta ca si noi cu disperare un subiect unde sa isi spuna durerea si nu cred ca vor intra la aspirante si gravidute. Este doar o parere, schimbarea numelui nu ma deranjeaza

Intru pe fuga ca am alergat toata ziua si sunt franta. In primul rand va pup pe toate . Mirela, ma bucur ca bebe e ok si tu la fel.
Referitor la ce a spus Ileana, va rog sa nu va suparati pe mine, dar sunt de aceeasi parere. In plus, eu cred ca printre noi exista fete care nici macar nu sunt aspirante, ca si mine de exemplu (si poate Michelle, cel putin nu in viitorul apropiat). Daca in vara cand s-a petrecut tragedia mea subiectul acesta s-ar fi numit asa, cu siguranta nu as fi intrat. Eu nu sunt aspiranta, nu mai am puterea sa iau calvarul de la capat, in schimb simt nevoia sa intalnesc fete care au patit acelasi lucru ca si mine cu care sa vorbesc si care sa ma inteleaga. Sper ca acest titlu sa nu indeparteze fetele care trec prin tragedii si din cauza lui nu vor sti unde sa caute sprijin.
Inca odata imi cer scuze, sa stiti ca nu vreau sa va supar, e ultimul lucru pe care mi-l doresc.
Referitor la fetele de la odisee care s-au purtat urat cu unele dintre voi, sa le fie rusine. Eu vreau sa multumesc si aici colegelor mele care, contrar obiceiurilor pe care le-am vazut la alte odisei unde ori au pus copiii decedati in alta rubrica, ori nici macar nu i-au pus ci au pus doar numele mamicilor la prieteni dragi, colegele mele au pus-o pe Alexandra la loc de cinste, intre ceilalti copii din generatia ei. Acest lucru am vazut ca l-au preluat si la subiectul cu copii de sept-oct 2006. Le multumesc din suflet pentru gestul lor minunat, ma incalzeste la inima de fiecare data cand ma uit la acel subiect (foarte rar pentru ca mi se rupe sufletul) si vad ca fetita mea este in lista si nu data la o parte sau chiar ignorata complet. Ea a existat si merita si fie in acea lista. Jos palaria in fata acestor fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirelush, doamne, ce ma bucur ca e totul bine cu bebicul tau. Toata ziua m-am gandit la tine. Ai mai singerat azi? Sa stii ca tratamentul pe care ti l-a dat doctorul este f.f.f. bun, si eu l-am urmat si am scapat de scurgerile maronii dupa citeva zile. Ti-a dat poza cu bebe???

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fetelor, referitor la rautatile care s-au spus la mamici in special la adresa Cristinei26, tin sa fac unele precizari. Majoritatea fetelor au reactionat intr-un mod care le face cinste, nu au fost de acord cu acele postari si au dovedit ca sunt niste fete cu suflet bun. Initial ma hotarisem sa nu mai scriu acolo, dar cind am vazut ca sunt atit de multe fete deosebite m-am razgindit. Le mentionez aici in mod deosebit pe Valen, Nikole, Alina.a, Jadi, si mai sunt si altele.

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mari, vreau poza cu burtikul!

laura, sarumina de urari, abia astept sa-l iau de la gradi sa vad cum e, ca zicea ca ieri a fost tare miriit, si a plins din orice!vai, da sint deja in 20s, abia astept sa vad ce e! se pare ca la odisee sint cam 100 baieti si cam 50 fetite!deci se pare ca predomina baietii!

chantal, sa stii ca atunci cind am schimbat numele m-am gindit la voi(tu, michelle, della, hair) si pe urma mi-am zis ca totusi se vede soarele la orizont si ptr voi, si daca nu imediat, tot aspirante sinteti, nu anul asta, nu la anu, dar intr-o zi.....iar tu daca vrei sa adopti un copilas pina-l ai tot aspiranta esti! sau poate putem inlocui cuvintul aspiranta cu altceva!

pina la urma ce facem cu titlul il lasam asa, ne gindim la cuvintul aspirante? ca nu vreau sa supar pe nimeni!imi sinteti toate tare dragi, si e bine sa fie toata lumea multumita! e drept ca titlul dinainte nu se potrivea chiar 100%, ca unele fete, au pierdut bebelusii dupa citeva zile/ore/luni, deci ele n-au pierdut o sarcina, deci e clar ca trebuia modificat! important e ca fiecare sa se regaseasca, si-l modificam pina toata lumea e de acord!

va pup

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput