Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Mirela , sper ca vii cu vesti bune de la medic....si sa le aduci mai repede, de dim de cand am citit, tot deschid sa vad daca e vreo veste de la tine...dar nimic...multi pupici si tin pumnii sa fie bine
Michelle81 sanatate multa iubita
Pupici la toate fetele........si mai astept gravidute

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor nu aveti nici o veste de la Mirela?Am tot intrat sa vad daca a scris dar ...nimik!sunt ingrijorata pt ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Dragele mele, va multumesc pentru complimente, ma faceti sa rosec . Incerc sa va scriu la toate, sper sa reusec cat de cat.
Irda, multumesc de complimente, Roberta este intr-adevar mare si ce sa-ti zic, si eu o vad frumoasa . Richie este un scump, itr-adevar. Sa par chiar sora cu Roberta? Multumeeesssssc!
Ela, multumesc si tie si vreau sa-ti spun ca imi pare tare rau ca ai patit asemanator cu mine. Eu oricim m-am ars cu nepasarea patronilor, cu nepasarea angajatorilor, a oamenilor in general, si m-am convins ca noi singure trebuie sa ne protejam pe cat putem de tare. Statuia nu ni se ridica oricat de mult am munci si oricat de apreciate am fi. locul de munca nu este decat o sursa de venit, nimic altceva. Nu este voie, ca problemele de servici sa ne afecteze in vre-un fel. La sarcina cu Richie am reusit sa-mi pastrez calmul si totul a fost ok. Iti doresc din tot sufletul sa rausesti sa ai parte de o sarcina usoara si cat mai linistita, sa semanam si in asta .
Mirela, multumesc si tie pentru compliment si pentru urari . Sper din tot sufletul ca esti bine . Postarea ta de ieri seara ma cam speriat. Ma gandesc la tine si iti doresc tot binele. abia astept noutati.
Mari, ce ma bucur sa citesc cum creste burtica cu minuni. Cred ca este o senzatie absolut extraordinara. Doamne, cata dragoste este acuma in tine! . Multumesc pentru urari si in legatura cu operatia sotului, bine-nteles ca va tin la curent .
Ileana, imi pare tare rau ca tristetea iti da tarcoale. Fii tare draguta, caci trebuie sa fii pentru puiutul tau ce drag din burtica. Se apropie momentul intalnirii si ai sa vezi ce bucurie mare o sa te napadeasca . Doamne, ce tare imi doresc sa mai simt acea bucurie de a simti cum creste burtica, cum da din maini si din picioruse si apoi cum este sa-l tin prima data in brate...
Nana, ma dai gata cu islandeza ta! Te admir ca ai puterea de a invata. In ceea ce priveste greturile, este super bine, chiar daca te chinuie. Asa gandeam si eu de fiecare data cand le aveam, si treceam cu bine de ele. In curand vor trece, si burtica va creste. O sa si uiti de greturi .
mina draga, din ce scrii tu, inteleg ca e bb la bord? Da doamne .
Laura, iubito, ma faci sa rosesc si in acelasi timp ma cuprinde o stare de bucurie si speranta. Zici tu ca in aprilie vine bb3 la mine? Doamne, sa-ti fie gura aurita!!!
Legat de lucrusoarele de bb, imi pare fff rau ca suferi atat si tu, ca si Ileana... Stiu ce simtit, am plans si eu strangand in brate lucrusoarele... Va admir pentru puterea voastra, cu atat mai mult, cu cat voi (si toate celelalte fete in situatie similara) ati dus sarcina la termen si traiti cu aceasta durere. Ai sa vezi ca DD o sa va aduca fericirea si pacea sufleteasca. Gata, nu mai am cuvinte...
Cristina, multumesc si tie pt. complimente, si pt. cel cuin "sora" in special . Ma straduiesc si eu cum pot. Catelul ne opare si noua unul inteligent, si pe deasupra este si foarte blad (adica blanda, caci este catea). Sarcina usoara in continuare!
Flavia esti tare draguta, mutumesc pentru toate complimentele! . Ma bucur ca ma familia pe care o am, si ma simt tanara alaturi de ei . Cateaua este simpatica foc, jucausa, echilibrata, asculta de noi si culmea, noaptea ne lasa sa dormim! Nimeni nu zice ca avem caine in casa. Legat de tine, ma bucur ca bb misca bine, asta este acuma cel mai important lucru. In schimb imi pare rau ca Dominic pare in continuare alergic. Eu sper ca totusi alergia sa se fi rezolvat, oricum afli in curand.
Michelle sanatate multa! Ai grija de tine si scrie-ne imediat ce te-ai facut mai bine .
Mav, intr-adevar, cred ca ai dreptate... Durerea ne face mai buni, mai sensibili. Datorita durerii stim aprecia viata. Viata am primit-o "cadou" si trebuie sa ne bucuram de ea, cu bune cu rele. Ma bucur ca te simti bine alaturi de noi.
Raluca cum mai esti? Sotul tau ce face? Mai scrie-ne cate ceva despre voi.

Iaca, m-am lungit si eu, am reusit sa scriu in mare la destul de multe dintre voi. Acum va las ca tr. sa merg dupa Richie la gradi. Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Laura, Mav, e buna semnatura, abia ieri am facut 6 sapt fix. Si mie mi se pare ca ar fi trebuit sa am mai mult, as fi vrut eu, scapam si eu de greturile astea insuportabile. Deocamdata le-am venit de hac cu paine prajita si rosioare. Mi-am mai cumparat si sticksuri si niste bomboane de la farmacie, speciale ptr greturile de dimineata care la mine sunt permanente. Sper s adea randament ca au fost si scumpe ca naiba. Dar cand n-ai incotro iei!
Della abia astept sa scap de chinurile astea pentru ca si eu cred ca asta este o perioada unica!

Si eu is ingrijorata pentru Mirelush. Ce o fi cu ea? Sper din tot sufletul sa fie bine! Ma gandesc la ea si-i tin pumnii.
Va pup si va imbratisez cu drag!


Nana, 6+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,va multumesc din tot sufletul ca va ganditi la mine! Acum am ajuns acasa si vreau sa va spun ca suntem bine,bebe este la locul lui,a mai crescut putin,chiar a insistat mult dr. cu ecografia sa vada tot ce trebuie.Am inceput sa traiesc din nou in momentul in care mi-a spus ca sarcina este in evolutie si ca,din pacate, se mai intampla sa apara sangerari.Mi-a dat in continuare Utrogestan,No-spa si Gravibinon-injectii.
Am trait clipe de cosmar de aseara si pana astazi cand am ajuns la dr.Sarcina are 7 saptamani,desi dupa calculul UM ar trebui 8,dar acum nu mai conteaza.
Flavia,Cristina,Cristina26,Laura,Michelle,Nana,Elaa,Biby, Ileana Adela,Mav,Mina, va multumesc din suflet ca v-ati gandit la mine,sunteti niste prietene adevarate,cred ca si asta a contat foarte mult!
Trebuie sa citesc din urma,ca am intrat repede sa va spun ce am facut ca stiam ca va ganditi la mine,si acum trebuie sa recuperez.
Va pe toate!



Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush draga, cum esti? sigur esti bine, nu se poate altfel! astept vestile bune, poate e de la medicamentul ala ce l-ai bagat! te string tare in brate, va fi bine, pozitiva sa fii!te pup

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Off Doamne, bine ca e totul ok!
Mi-ai luat o piatra de pe inima, Mirelush!
Fir-ar sa fie ce spaima am tras!
Va pup, pe tine si pe bebe! Incearca sa te linistesti si sa nu faci nici un fel de efort!


Nana, 6+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, acuma am vazut ca ai scris, vezi ca e bine! pai cum sa fie altfel! sint bune toate gindurile bune spre tine! ajuta! of m-am linistit!te pup tare!si burtikul, lasa ce-i ca-i 7 si nu 8, ca si mie unul mi-a zis cu o saptamina mai mult.....acuma sanatos sa fie!

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mirelush Doamne ce ma bucur ca esti bine!!! Eram sigura ca asa va fi! Gata! Nu te mai stresa acum ca nu-i face bine lui bebitza!
Mav da.. din pacate am pierdut sarcina amandoua in aceeasi perioada! Si poate ramanem gravidutze tot amandoua odata! Noi am trecut la fapte pentru ca dr-ita mi-a dat ok-ul! la o sarcina atat de mica, fiind si avort spontan fara interventie chirugicala, mi-a spus ca e ok! Si sunt sanse mult mai mari acum! Si eu ma miram daca e posibil sa ovulezi atat de repede... fetele mi-au spus ca da si am urmat sfaturile dr-itei! Sper sa fie de bine!
Nana papusica scumpa ce dor imi e de mesajele tale de la aspirante... de povestile noastre...
Michelle insanatosire grabnica iubita!

Va pup pe toate si va doresc o seara minunata!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Scuze fetelor ca intru pe teritoriul vostru...Am vrut sa va salut pe toate,sa-mi salut si colegele de odisee (Pepsi,Ileana Marius)si fostele colege(laura Ioana,Gina M,Mcrissa...)...Daca voi simtiti ca aici va e locul,o sa mai trec din cand in cand sa aflu despre voi!...Sper sa va fie bine...Cristina 26,noi nu am fost colege,dar iti cunosc povestea...Imi pare rau pt ce ai patit la odisee...Cred ca m-ar durea durerea ta,dar nu ti-as interzice sa vorbesti despre asta...Pe mine nu ma deranjeaza povestile triste...Pot suferi pt. oricine si tot imi ramane loc in care sa simt fericirea mea...V-am citit de bunavoie povestile triste...Din pacate nu am puterea sa va iau din durere...Dar atata timp cat nu va deranjeaza,pot sa mai intru pe la voi...Testele mele negative de sarcina,multe la numar au avut asupra mea impactul unei pierderi...speranta mea era tot mai mica...Va tin pumnii in continuare!

Mergi la inceput