Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelush stai linistita, iubita, sigur nu-i nimic grav, poate cum se fixeaza sarcina, sau un chistulet, ceva! Nu mai fa nici un efort, nimic si maine ne vei aduce rezultate bune de la doctor! Vei auzi inimioara lui bebe si te vei calma

Flavia eu zic ca-i foarte frumos numele subiectului, mai ales ca sunt unele fete care au pierdut copilasul dupa nastere
Ideea numelui nu-mi apartine, Ale este cea care s-a gandit la noi
Ma bucur ca te menajezi mai mult la sarcina asta, foarte bine procedezi! Pentru arsuri sa stii ca poti lua renie sau dicarbocalm.

Mina daca e sarcina poti merge imediat ce ai 2 linii la doctor si-ti va da tratament de sustinere.


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, nici eu nu am singerat la prima sarcina, nici la a doua, si acuma la a treia, am singerat cam la 5 saptamini, credeam ca e ciclu! cine stie poate ca se prinde acolo mai bine, vezi ce zice si cristina 26, daca e de rau singerezi tare, si sa stii ca eu n-am singerat un picur cind am pierdut sarcina, asa ca te rog nu te panica, nu neaparat e de rau!

laura, schimb atunci numele, merci lui Ale, si tine bineinteles, pupici, o pun si pe ale gravi, c-ai zis si tu ca ar fi ok, dar nu stiu cite s?

va pup pe toate, scriu mai pe larg acasa, acuma fug de la servici sa-l iau pe Dominic!

Flavia 19+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Laura eu nu am nimic cu schimbarea numelui subiectului, e adevarat ca ne incadram mai mult in noul nume, dar ma gandeam la alte fetele care vor cauta ca si noi cu disperare un subiect unde sa isi spuna durerea si nu cred ca vor intra la aspirante si gravidute. Este doar o parere, schimbarea numelui nu ma deranjeaza.
Della am vazut si eu pozele. Sunteti o familie frumoasa. Sa-ti traiasca copilasii.
cristina26 si eu iti stiam povestea, dar nu ti-am scris pt ca si atunci ca si acum nu imi gaseam cuvintele.
Ma bucur ca esti insarcinata si chiar daca avem toate temeri sunt sigura ca va fi bine de data asta. Sarcina usoara.
Mari ma bucur ca ai inceput sa le simti mai bine. Si eu am facut o burta imensa. Cand mergi la eco?
Mirela sper sa nu fie nimic serios. Mie dr mi-a spus ca e normal sa mai sangerezi, poate nu este nimic serios nici la tine.
Cristina ce bine ca il simti asa devreme. Stiu ca nu mai ai rabdare si eu sunt la fel. Pana acum ziceam ca tine, sa il vad, sa zica ca e bine, sa miste, acum astept miscarile acelea puternice in burta si am inceput sa ma gandesc la nastere daca tot am programat-o. Asa o sa fie pana la nastere, dar o sa fie bine.
Flavia nici nu pot sa dau hainutele, vreau sa le poarte fetita mea. Asa ca ma gandeam ca poate imi da Dzeu si o fetita candava. Erau toate spalate si calcate, cele cu care trebuia sa o scot din spital deoparte, aveam si rochita cu care trebuia sa mergem pe avion acasa...Sunt atatea lucruri pe care trebuia sa le facem si nu am mai apucat...
Daca Dominic nu a reactionat ca pana acum, poate totusi este bine, dar ii trebuie timp sa se obisnuiasca organismul. Poate trebuie sa ii dai mai rar la inceput...nu stiu ce sa zic...dar sper sa fie bine.
Pune reteta si aici.

Ileana 24+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna dimineata!Mirela esti bine?Eu de bine ce am inceput serviciul azi sunt libera,ma ustura gatul in continuare,dar azi noapte am putut dormi.Azi fac doar mancare si stau in pat cu mult ceai si multa lamaie.Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna dimineata si din partea mea,cum te simti blue? ai fost la medic?sper ca n-a fost nimic grav.Mie mi-e un somn de-imi vine sa ma intind pe birou.Nu stiu oare vremea o fi de vina?Sper sa treaca repede ziua de azi ,e plictisitor rau cand nu e de lucru la serviciu.
Mire,asteptam vesti de la tine.Pupici

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neata fetelor!!!

Flavia foarte frumoasa denumirea subiectului!! Imi place mult mai mult!

Mirela sper ca esti bine draga mea!!! Asteptam vesti de la tine cat de repede poti! Sunt sigura ca e bine! Petele maronii pot fi de la Utrogestan, nu e nimic de speriat! Sunt curioasa ce va spune si doctorul dar eu cred ca petele sunt de la el...

Cristina multumesc mult pentru informatii! De luna viitoare o sa incep si eu sa iau Duphastonul! Te tin la curent!

Cristina26 si eu iti cunosc povestea. Am plans si m-am rugat alaturi de tine! Acum cateva saptamani citeam un mesaj la Discutii generale unde se anunta ca esti insarcinata! Mi-au dat lacrimile de bucurie! Sarcina usoara draga mea!

Eu sunt bine fetelor.. Cred ca am si ovulat deja zilele trecute, am prestat ca la carte si.. sa vedem! Nu prea cred eu sa-mi iasa chiar asa din prima... dar daca s-ar putea din a doua nu m-as supara!

Pupici



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si de la mine.
Mirelush, ce-mi vad ochii? Imi pare tare rau de sangerari insa nu te alarma. Asa cum te-au sfatuit si fetele, mergi la medic, el e cel mai in masura sa iti spuna ce se intampla.
Ma gandesc la tine sa fie totul bine.
Va pup pe toate si revin.



Nana, 6+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ziua buna!
Nu prea scriu, desi va urmaresc, din umbra. Sunteti un grup extraordinar, numai fete sufletiste! Oare durerea ne face mai buni, mai puternici?
Imi place noul titlu al subiectului, pt ca este putin mai optimist!
Mirela, sper ca te-ai speriat degeaba si totul este in regula! ...La fel incepuse si la mine... cu pete maronii si o usoara durere de burtica. E important sa-ti pastrezi calmul si sa nu te agiti! Stai in pat, pe cat posibil, pana ajungi la dr. si gandeste pozitiv. Sper sa ne dai vesti bune! Eu sunt alaturi de tine!
Flavia, chiar esti o super mamica! Imi pare rau pt alergia lui Dominic. Sebi a avut intoleranta la ou, pana pe la 2 ani. Acum nu mai avem probleme. De dimineata, m-a intrebat: "Mami, a venit alt bebe in butica la tine?" I-am zis ca trebuie sa mai asteptam putin. "Atunci unde sta bebele meu acum, daca nu e in burtica?!".... Multa sanatate!
Nana, nu-ti actualizezi semnatura? Tot 6+?
Biby, si eu cred ca am ovulat zilele trecute (o fi posibil oare? atat de repede...? -noi am pierdut sarcina cam in aceeasi perioada), dar n-am avut curaj sa trecem serias (fara protectie) la fapte. Noi asteptam totusi urmatorul CM.

O zi frumoasa tuturor!


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ileana sper, totusi, sa intre la subiectul asta toate fetele care au nevoie de o incurajare, de o vorba buna! Pare mult mai optimist titlul asta, mai datator de speranta Am vazut si eu pozica lui bebe: e un grasunel, frumusel

Flavia

Nana chiar asa: cate saptamani ai acum? Parca mai multe, nu?

Mirelush Doamne ajuta sa ne dai vesti bune

Biby poate s-a prins un bebe mic in burtica


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor azi v-am citit dar am scuzati ca nu va raspund acum dar sunt ingrijorata pentru Mirela,saracuta de ea cred ca e atat de speriata,sper sa fie totul bine,am incercat sa o contactez pe messenger dar nu am dat de ea...Sper din tot sufletul sa fie bine,sa ne dea azi vesti bune!
Eu inca sunt bolnavioara,tot cu febra si ma doare gatul ingrozitor..
Va pup dulce pe toate!

Mergi la inceput