Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Cristina Doamne fereste!!! Cine putea sa spuna ceva de rau despre Cristina???? Nu-mi vine sa cred asa ceva!!!!
Flavia multumesc muuuult pentru incurajare! oricum eu sunt optimista dar citind povestea prietenei tale m-am luminat si mai mult!

O seara frumoasa fetelor! Noapte buna!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Biby, nu as vrea sa o mentionez pe fata care a fost cea mai inversunata impotriva Cristinei26 pentru ca "a indraznit" sa strice atmosfera optimista de acolo cu povestea ei. I s-a reprosat ca forumul respectiv nu este un loc unde sa se vorbeasca despre moarte. Foarte, foarte urit din partea ei. Eu nu am vrut sa ma implic in certurile de acolo, pentru ca eu de felul meu nu ma cert cu nimeni. Cind cineva ma dezamageste pur si simplu incep sa-l ignor. Eu ii doresc fetei respective sa nu treaca niciodata printr-o experienta asa de dramatica cum a fost cea a Cristinei. Oricum, a demonstrat ca desi urmeaza sa devina mamica in curind, nu are deloc sulfet.

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

si eu ma simt bine de fiecare data cind intru la fosta mea odisee, si numele meu este acolo!

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cristina, dintre fetele ce le-ai enumerat stiu sigur una care a trecut prin tragedia unei pierderi de sarcina, de aceea are suflet! cind ajung acasa am sa citesc ce-a scris fata aia si ma iau de ia frate, ca nu-mi vine sa cred! da ce crede ca numa la altii se poate intimpla?

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Flavia, nu stiu ce sa zic in legatura cu numele subiectului. Mie imi place asa, dar Chantal si Ileana au totusi dreptate, era mai "sugestiv" inainte. Eu zic sa mai asteptam propuneri si de la alte fete.
Referitor la miscarile lui bebe, nu-l simt zilnic, desi stau numai cu "ochii" pe el. De ex. astazi nu l-am simtit deloc si deja m-am panicat. Bine, stiu ca este muuult prea devreme, sunt abia in sapt.13, dar asa ma linisteste sa simt fluturasii aceia, oricit de vagi ar fi.

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Flavia, te rog eu mult, nu te lua de ea, nu merita. Discutiile acestea au inceput in week-end si abia s-au calmat spiritele pe acolo. Nu vreau sa inceapa din nou cearta, ca ma deprima rau de tot. Te rog!

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna seara la toata lumea,Mirela ma bucur ca nu a fost nimic si suneti bine amandoi.Si m-ati facut curioase sa vad ce s-a spus de crstina desi eu de cand am nascut nu am mai intrat la odisee,nu am putut,intru sa vad cine e asa de inuman si nu stie ce inseamna pierderea unui ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Ce suflet,cata rautate,oare de ce nu i s-a dat avertisment?Somn usor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

jojo, caut de juma de ora sa vad si eu disputa si nu reusesc!nu gasesc!e drept ca e asta mic pe capul meu......



Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dragele mele, ieri nu am putut scrie, iar astazi cand am intrat nu gaseam subiectul nostru…Eu sunt de acord cu ambele nume. Cel nou suna mai optimist, imi place, dar si fetele au dreptate ca cel dinainte era mai sugestiv. Nu stiu cum sa facem, sa votam? Asa ar fi democratic

Mirela, ma bucur tare, tare ca bebe e bine! Am inceput sa citesc din urma si ma speriasem cand am vazut ce ai scris, asa ca am citit repede spre final si m-am linistit. O sa vezi ca o sa fie bine si in continuare. Sa stii ca si eu am fost la Iosup la eco, la 7 saptamani. A fost ok, un pic cam sec, dar presupun ca asa sunt majoritatea, la cate ecografii fac in fiecare zi. M-am programat la el peste 1 luna si atunci am aflat ca sarcina se oprise din evolutie. Mi s-a parut ca a fost mult prea sec si lipsit de orice intonatie pentru o asemenea veste…Nu stiu, asta am simtit eu. Plus ca mi-a spus ca am uter retrovers, iar in decembrie cd am fost acasa am fost la eco la doctorita mea deacum si mi-a spus ca nu am nici un uter retrovers. Nici nu stiu pe cine sa mai cred…Dar Iosup e cotat printre cei mai buni ecograficieni din Bucuresti, asa ca daca vrei sa ai parte de o eco amanuntita, mergi la ea. Ar mai fi si Herghelegiu, pe sora mea am programat-o la el si a fost multumita. E la Medsana.

Della, ce poze frumoase! Ai niste copii minunati, sa iti traiasca!

Irda, asa o sa fac, o sa ma gandesc la voi cand merg la plaja. Sper sa reusesc sa ajung weekend-ul acesta.

Mari, un pentru burtica ta mare! Pai cum sa nu explodeze, cu trei sufletele in ea? Ma bucur ca ai inceput sa le simti mai tare.

Nana, m-ai distrat cu islandeza…Te felicit pentru performanta de a invata asa o limba, presupun ca a fost destul de dificil. Sper sa te simti mai bine si sa iti mai treaca din greturi, cu toate ca teoretic te vor tine cam trei luni. Sa incerci sa faci ce spune si Flavia, sa ai mereu la tine biscuiti, fac bine.

Flavia, uau, ce frig e la voi. Auzisem eu de iernile din Canada…Aici e prea cald pentru perioada asta a anului, teoretic ar trebui sa fie mult mai rece. Am gasit ieri la un supermarket “semolina”, dar arata mai fin decat grisul nostru si scrie ca se fac paste din ea. Nu am luat inca, dar mai studiez piata.Hai ca de abia astept sa ne spui ce vei avea! Dar tu il trimiti pe Dominic cu mancare la gradinita??Mama, dar chiar ca gatesti, nu gluma. Adevarul este ca nici mie nu imi place sa mananc aceeasi mancare doua zile la rand, asa ca incerc si eu sa fac ceva nou in fiecare zi. Multa sanatate lui Dominic, iar tie iti doresc sa te odihnesti si sa dormi bine!

Bibyrox, tinem pumnii stransi sa fie cu 2 liniute!

Chris27, foarte frumos ne-ai scris. Te asteptam oricand!

Va pup pe toate si va doresc o zi cat mai frumoasa!


Andreea


Mergi la inceput