Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Mirela......eu mi-am facut programarea la Centrul Medical Unirea ca acolo l-am gasit pe Iosup!
Mie mi-a placut cum s-a comportat cu noi la eco cu Dari si ca a masurat in detaliu tot ce se putea masura!
La Nayel nu stiu cand ajung.....cred ca mai devreme decat am preconizat (eu iau acum Orgametril ca sa stopeze sangerarile aiurea pe care le am tot la 2 saptamani...in medie), pentru ca desi nu mai curge nimic acum....doar secretia aia fiziologica, imi simt uterul mai tensionat decat de obicei......si ma bate gandul de vreo sarcina "cu prezervativ" ca altfel nici macar n-am incercat! e ciudat! Daca si maine ma simt tot asa il sun sa vedem ce facem!! Eu oricum voiam sa astept si ciclul din februarie .....ca asta a fost aiurea rau! Se pare ca stia Nayel de ce mi-a zis sa astept macar 2 menstruatii si apoi sa incercam. Se pare ca organismul meu a fost cam dat peste cap de avortul asta si-si revine mai greu!

Ella......sanatate multa si spor la prestat!


Mari......abia astept sa pui poze cu burtica de 3 domnisoare!


Pupici

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Mari, ma gandesc la sarcina ta extraordinara si la micile frumuseti. Te rog nu te compara cu Flavia acum, odihneste-te cat mai mult zic io. Cum e cu cerclajul, ca mie mi-a zis ca neaparat la o eventuala sarc. trebe creclaj. Trebuie sa stai numai in pat sau poti duce o viata normala?
Flavia si pe mine ma impresionezi cum ai tu timp de toate, esti o super femeie, si la serv., si cu dominic, si cu casa, si mai faci si mancare si prajituri, de astea fac si io macar la 2 zile, insa mancare face socrela. si curatenie la fel. nu stiu, eu sunt genul mai lazy, dar sa zicem ca as avea energie, nu as avea timp mi se pare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Cristina26 si eu te-am urmarit,e groaznic ce mi s-a intamplat si mie ,tuturor de fapt,dar la tine cred ac a fost un cosmar,eu nu am ajuns sa-mi cunosc puisorul,dar tu ........imi pare rau,dar o mie de VORBE DOI BANI NU FAC...
La mine azi e prima zii de munca si cum sunt racita de abea vorbesc.
pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mari ma bucur ca te-ai mai linistit in privinta miscarilor bebelinelor.Ai vazut ca pana la urma este totul bine? Abia astept sa ne arati poze cu burtca!
Irda mersi pentru informatii.Sper sa te intorci cu vesti bune de la medic.
Fetelor,care mai veniti cu vestea ca sunteti -dutze,ca in afara de Nana mea scumpa si draga,nu mai am pe nimeni la odisee.
Va astept cu mult drag!



Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Mire......eu cred ca mai stau o tura, iubita!
Adica abia dupa menstruatia din februarie sa vedem daca iubirea se lasa cu rezultate la burtik!
Abia astept oricum!

Daca e sa fie o sa fie inceput de noiembrie si parca vad ca o sa dau ceva ture si pe la voi la Odisee!

pupici

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

iulica81 cm cum descri tu am avut de multe ori in trecut. Nu pot sa spun sigur daca a fost sau nu avort, dar tind sa cred ca nu.
Cristina bb seamana la buzite cu tatcul lui. Nici eu nu am avut poze 4D cu Ariana, dar am vazut-o. Eu zic ca e mult mai bine ca nu l-ai vazut pe bb.
Mirela imi pare tare rau ca nu pot pune si filmuletul pe net cand vorbeste. Noi am zis ca spune tata.
Flavia sunt sigura ca si la tine o sa fie bine. Mai ai un pic si pana la eco. Ti-am spus ca sunt f curioasa ce e.
Vreau si eu reteta de papanasi. Eu am incercat sa o fac odata si nu mi-au iesit.
Michelle eu am fost la mamici de martie-aprilie 2006, am intrat atunci pe la odisee si mi-am dat seama ca fetele din ian. se pregatesc de nastere sau au nascut si au vrut sa vad ce scriu. Am dat intamplator si peste povestile lor si m-am apucat sa le citesc, imi amintesc ca le citeam cu drag si la noi la odisee si asteptam sa vad cum va fi a mea....
De tristete din pacate nu am cum sa fug. Zilele astea m-am apucat sa despachetez lucrurile Arianei sa vad daca pot folosi ceva. Cand le-am vazut pe toate roz si deosebite si mi-am amintit cu cat drag le-am luat ...
Andreea Sa fie cu spor.
ladymina77 cum ti-au spus si fetele, mai asteapta pana la un test. Iti tinem pumnii oricum.
Trebuie sa plec acum, dar o sa revin.

Ileana 24+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cristina26, si te imbratisez cu mult drag. Am fost alaturi de tine in momentele groaznice prin care ai trecut. M-am rugat pentru micutul Paul. Ai fost o mama exemplara si asta ma face sa plang de fiecare data cand imi amintesc numai prin cate a trebuit sa treci. Sa iti dea bunul Dumnezeu multa sanatate tie si puiutului din burtica! Fii tare si puternica, o sa vezi ca de data asta va fi bine.
Te sarut si te imbratisez cu mult, mult drag!

Michelle, imi pare tare rau ca nu am putut discuta vineri pe yahoo, eram la birou si cu sefi pe langa mine ptr ca se fac modificari, de fapt s-au facut. Sper ca se va produce o minune si macar vor pune niste despartitoare intre birouri ca altfel o iau razna. De birul meu este lipit biroul unei noi colege si parca imi sufla in nas toata ziua. E groaznic. Sper sa se rezolve si sa putem comunica, curand. Sper sa nu fii suparata pe mine.

Pup toate fetele dragi mie, aveti grija de voi.
Scriu acum pe fuga ptr ca e pauza de cafea si sunt duse acolo ia o pauzarile cele noi venite la noi la birouri, sunt 7, deci va inchipuiti ce vacarm e aici.
Eu sunt mai bine azi, in weekend am cam zacut din cauza gretzurilor, am ajuns sa vad mancare si sa-mi vina instantaneu sa vars. E cumplit.
Ieri am fost la un botez de romani oficiat de un preot rus si mi s-a facut rau de la tamaie. Azi sunt ceva mai bine. Sper sa nu ma apuce vreo greata la scoala.
Islandeza este o limba tare ciudata, cu totul diferit de engleza, germana, nu stiu sa zic daca seamana cu ceva. Sunt renumiti ca au cele mai lungi cuvinte din lume.
Ex: skolavörubušin = skola e scoala, vörur sunt lucruri, bušin este magazin,, adica librarie!
Moartea lor sa combine intr-un singur cuvant mai multe cuvinte, si ala sa defineasca de fapt ceva. E ciudat, dar n-am incotro.
Andreea intreba daca la birou vb engleza: da, vb engleza, acum mai nou islandeza si unde nu gasesc cuvintele in islandeza spun in engleza iar ei sunt tare fericiti. De inteles inteleg aproape tot,m e mai greu cu pusul verbelor la timpurile care trebuie, asta voi invata la cursul asta.
Cam atat,
Va las si va pupacesc pe toate.


Nana, 6+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Am revenit iarasi printre voi,parca e un drog forumul asta sau chiar o fi. Nu mai am nici un fel de rabdare,ieri si azi toata ziua la munca ,ma intepa cand in stanga ,cand in dreapta ,ma durea mijlocul ,apoi am fugit de 3 ori la toaleta pt pipi,oare ce o fi? Imi amintesc ca si in octombrie tot asa a fost... sau sunt numai inchipuiri de ale mele?Aaaa si inca ceva ,cumnata mea e gravi are o luna,deci trebuie sa fiu si eu nu? Ehh dam concurs de .Doamne da sa fie bine la toata lumea si voua la fel.Pupici

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mina poate e bebe!!! Mai stai un pic si fac un test

Adela am vazut pozele si sunt foarte frumoase Ai niste copilasi minunati, sa creasca mari si sa fie sanatosi si fericiti! Si tu arati tare bine, nu zici ca ai avut atatea sarcini Sigur in aprilie cei ramane si vei avea al treilea copilas sanatos!

Ma bucur ca a prinde ideea cu schimbarea numelui subiectului, poate il va modifica Flavia cand va intra mai tarziu pe forum Ramane "Aspirante si gravidute dupa pierderea unei sarcini", da? Flavia daca vrei sa faci onorurile....asta daca esti si tu pentru

Mirelus Mai e timp sa mai vina cateva dintre noi la odisee

Nana tare-mi pare rau ca te chinuie asa tare greturile! Sper sa-ti treaca repede, repede, desi ele tin cam pana misca bebe

Mari ce frumoooos! Au inceput sa te inghesuie fetitele? Abia astept sa vad poza cu burtica cea mare

Ileana te inteleg perfect! Eu nu ma pot uita nici acum la lucrusoarele fetitei mele Sigur te vei apuca sa cumperi cu acelasi drag si pt baietel, daca vei intra in magazine pt copii

Io astept sa vina sotul acasa si ii dam batai


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Poate va stresez dar mi-e asa de frica ..Sunt 100% convinsa ca am ramas iarasi pt ca n-am avut probleme,cu Bogdan am ramas in prima luna de incercare,in sept 06 tot asa am incercat o singura data si am ramas insa nu-mi explic dc am pierdut sarcina ,nu m-as fi gandit vreodata .Oare totusi ce s-a intamplat?Daca va fi si acum la fel?Daca e sa apara cele II cand sa merg la medic oare?Se poate preveni un avort spontan?Ma cuprinde panica.Si mai e ceva ,trebuie sa ma las de fumat altfel ma ia Adi la .Mai vorbim ,poate chiar in seara asta daca nu m-apuca somnul.

mina

Mergi la inceput