Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor inca nu v-am citit imi cer scuze dar sunt bolnavioara de duminica dimineata,am febra,dureri de gat si de cap...Va scriu cand ma simt mai bine...va pup dulce pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Andreea si eu am auzit ca e bine sa faci la doua zile, dar noi am reusit de fiecare data sa ramanem prin acasta metoda: zi de zi Ma bucur ca te-ai simtit bine in we, meriti sa te distrezi mai mult! Wow acum am vazut: Miami Cred ca-i extraordinar de frumos acolo! Sa ne povestesti dupa ce mergi la ocean, in we urmator!

Doamne, Flavia ! N-am stiut ca ai avut si tu parte de asa tratament la Odisee ! Cum pot fi unele atat de egoiste ????!!!! Foarte frumoasa atitunea celorlalte fete, foarte bine au facut ca au scos-o de pe lista! Te pupic si tine minte la numarat degetelele lui bebe ca tre’ sa iasa 20 la socoteala Glumesc, stii bine Va fi bine pentru toate gravidutele noastre, ptc merita sa fie si fericite

Michelle multa sanatate! Mananca multe fructe, mai ales citrice si va trece mai repede boala


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dragele mele fete
Ce parere ati avea daca am schimba numele subiectului nostru in "Aspirante si gravidute dupa pierderea unei sarcini"? Cred ca suna mai bine si am fi mult mai la subiect asa, ce ziceti?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura eu sunt de acord cu schimbarea numelui subiectului,intr-adevar suntem mai aproape de subiect!
Abia astept sa treaca timpul mai repede sa vina vremea testelor cu II liniute!Iti tin pumnii!
Flavia da,vreau reteta de papanasi!
Michelle imi pare rau ca esti bolnavioara!Iti doresc insanatosire grabnica!
Adela woow...28 de persoane si tot nu au venit toti?Inseamna ca a fost o petrecere pe cinste!Inca o data,La Multi Ani copiilor tai! Asteptam poze!
Nana ce-i cu tine? Esti bine?
Va pe toate!



Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Dragele mele, ma grabesc sa va pun intai link-ul la poze si apoi, in limita timpului, sa va si scriu. Deci, iata:
http://new.photos.yahoo.com/nagyadelaclementina/album/576460762386402232
Flavia, scuze, am uitat sa-ti scriu despre catel . Este ciobanesc german, sau cel putin asa ni l-au vandut .
Laura, mi se pare corect sa schimbam denumirea subiectului asa cum ai propus. Eu, oricum, eram pentru si mai demult, dar nu stiam in ce.

Cristina26, draga de tine... Si eu, ca si multe alte fete de aici, am stiut de pierderea ta, inca din vara. Mi se rupe inima cand ma uit la pozele ingerasului tau si nu-mi vine sa cred cele intamplate... Imi pare nespus de rau... Sincer, nu gasesc cuvinte de nici un fel, cu atat mai putin de consolare. Ma bucur ca esti graviduta si ca ai venit sa scrii la noi. Aici suntem toate capabile sa te intelegem si aici poti sa scrii nu doar despre bucuriile pe care ti le ofera sarcina ci si despre durerea prin care ai trecut si despre temerile pe care le ai. Te si iti doresc o sarcina usoara, un bb sanatos care sa va umple sufletele de bucurie si sa va aduca alinare. .

Scuzato-ma, dar ma grabesc, mai am de lucru, dar nu puteam sa va las fara pozele promise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Della, LA Multi Ani copilasilor!!! Sunteti o familie foarte frumoasa....cu Cola cu tot! Mai da' ce domnisoara ai tu acolo?! E tare frumoasa Roberta! Si tu la cat de bine arati, cred ca zice lumea ca sunteti surori cand va vede impreuna, nu mama si fiica! Iar Richie e tare scump! Nici nu ma mir ca mai vrei un bebe cu asa copilasi acasa!


Schimbarea numelui topicului......total de acord cu Ioana!!

Ralu, pupicei si sanatate multa sotului!

Michelle, te lua si te tine raceala!!!Mama ei!! Noi abia am scapat, abia azi ma sikmt si eu mai bine! Sper sa fie un virus mai blandutz si sa-ti treaca repede!Pupicei si sanatate multa!

Cristina26, bine ai venit in grupul nostru, unde durerea pierderii unui bebe se impleteste cu optimismul de a avea odata si-odata un bebelush in brate! Tu deja ai venit cu "chiriash" la bord, asa ca iti urez sarcina usoara si bebel sanatos si norocos!

Flavia, 19+ mama??!!! Doamne ce trece timpul! Cand afli ce minune ai la burtica? Saptamana asta parca? Scuze daca n-am retinut bine.....ca neuronu' meu ratacit tocmai a iesit dintr-o stare blegosa si nu stiu daca-i la paramatri optimi de functionare! Abia astept sa ne zici ce-i bebe! Conteaza sa fie sanatos in primul rand ca o sa-l iubiti oricum si daca-i fetitza si daca-i baietel!

Mirela, eu ma programasem la Iosup la eco morfo-fetala de trim I, pentru 13 sapt de sarcina, da' daca n-a fost sa fie.....am anulat-o! Nu stiu daca e obligatorie, dar eu am facut si la Dari si ne-a spus totul in detaliu despre bebe...inclusiv sexul! Tu faci cum crezi ca-i mai bine!
Pupicei!

Andreea, sa mergi la plaja si balaceala si pentru noi, astia mai cu iarna in carca(imitatie de iarna....ca numai iarna nu e la 10-13 grade +)Pupici

Cristinuk, lasa mama ca sa vezi ce proba de papanasi faci tu data viitoare!!! Ma autoinvit sa-i laud!

Pupicim toate fetele fara exceptie!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Adela, felicitari pentru familia ta reusita... am citit si ce ai publicat in revista mami..si curios ca un pic se aseamana povestea ta cu a mea, ma refer la relatia angajat-patron, numai ca la mine a facut marirea de sal. exact la 2 sapt. dupa ce am revenit din concediu medical(ca pierdusem sarcina)...idioti altfel nu am cum sa le spun....dar sa lasam lucrurile urate...si sa-ti spun ca esti un exemplu pentru noi toate, te apreciez foarte mult.....pe voi toate de aici
Legat de topic.....sunt si eu deacord cu schimbarea si cine stie poate in curand poate schimbam si din aspirante in gravidute :)
...eu sper ca de sunt deabia ziua 11
pupici la toate fetele si sanatate multa celor bolnavioare si eu am bolit sambata dar spre norocul meu, se pare ca a fost ceva usor ca duminica mi-a revenit......cred ca asa a vrut doamne doamne...ca sotul a spus ca tre sa fiu sanatoasa tun ca sa pot face bebei

pupici

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Adela foarte frumoase pozele! Sunteti o familie frumoasa si ce bine arati! Sa-ti traiasca copii si sa fie sanatosi si norocosi!
Irda bine ca ai scapat de raceala! Acum trebuie sa te apuci serios de treaba! Cand mergi la Nayel?
Tu unde ti-ai facut programare pentru eco?
Va !



Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Cristina26 , nu stiu daca se poate spune "bine ai venit" la noi, dar ma bucur foarte mult ca te-ai hotarat sa scrii aici! O sa vezi ca e locul potrivit! Aici gasesti cele mai dragute fete, sfaturi la toate intrebarile, si, mai ales, nu e nevoie sa te cenzurezi in nici un fel: poti spune orice iti trece prin cap si nimeni nu va sari sa te judece! Sper ca esti si putin optimista pe langa frica normala pe care o simti! Sper ca in 2007 toate sa nu avem parte decat de vesti bune si foarte bune!

Flavia, ma impresionezi de fiecare data cu energia ta! Cand apuci sa le faci pe toate? Sa gatesti, sa stai cu Dominic, sa primesti asa multi musafiri? Eu ma chinui de vreo saptamana sa fac un chec si inca nu am reusit

Della, felicitari pentru petrecere! A fost una marioasa daca ai avut asa multi invitati! Si felicitari si pentru operatia sotului! Sa ne tii la curent cu evolutia lui!

Mirela, si eu zic ca e suficient sa faci ecografia asta la medicul tau! Mai ales daca are un ecograf performant!

Cristina, cum te mai simti? Cand ai programare la medic?

Andreea, ce bine suna excursia voastra!! Sper sa ne aduci si o veste buna de curand! MUltumesc pentru incurajarile legate de miscarile nazdravanelor mele! S-ar parea ca s-au mai intremat si ele si acum dau mai serios din picioare si le simt si eu mai bine!

Fetelor, burtica mea parca a explodat! Intr-o saptamana parca a crescut foarte mare! O sa fac poze si vi le arat cat de curand!

va pe toate,



Mari 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Michelle, sper sa nu te chinuie prea mult raceala, desi virusul de anul acesta am inteles ca e tare nenorocit! Oricum, ceaiurile si lamaia nu au cum sa dea gres!

Ela, sa nu uiti sa ne tii la curent! ca si noi promitem sa facem galerie!

Laura, sunt de acord cu propunerea ta! Si sper ca schimbarea sa nu aduca decat vesti bune! Iar pentru tine, tinem pumnii stransi sa fie cu noroc luna asta!



Mari 18+

Mergi la inceput