Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Mirela, citesc din ora in ora sa vad ce vesti aduci, nu ma pricep deloc la rezultate, l-ai sunat pe nayel sa-i spui? nu te grabi cu interpretarea, mai ales ca nu stii exact cand ai ovulat. iti tin pumnii in continuare.

cristina26, m-am gandit si la tine azi toata ziua, am reascultat cantecelul pus de tine si am plans, ca am fost singura in birou. asteptam vesti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor ma cam doare burta,gluma se ingroasa.
Am dureri ct in burta ca niste intepaturi si durerea se duce spre spate
Mi-am cumparat niste No-spa si nu stiu daca sa le iau sau nu.
Ce parere aveti?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelus eu sunt sigura ca e bine! Daca ai ovulat mai tarziu e si normal sa-ti iasa valoarea mai mica! Sa repeti Bhcg peste vreo doua zile si vei sti sigur! iti tin pumnii si sa nu te prind ca te intristezi si te consumi, ca poate bebe e bine si-l necajesti!

Flavia ce ma bucur ca am efectul asta asupra ta! Sa papi fructe, ca daca nu o iei pe coaja Sanatate piticului

Ela poate o fi un semn, mai stii? Flavia zice ca era racita in luna in care a ramas Aaa si Mari

Nana multi pupici sa-ti mai treaca raul. Lasa ca mai ai un picut si, oricum, asa esti sigura ca totul e bine

Mari au loc, iubita! N-o sa fii bucuroasa cand esti in ultimele luni, atunci sa vezi treaba serioasa la burtica ta!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Mirela, am intrat repede sa vad ce faci.Imi imaginez ce o fi in sufletul tau acum, te rog mult, nu iti pierde speranta. Valoarea nu mica, iti spun si eu sa repeti si sa mergi din nou la eco. Sunt alaturi de tine

Te pup

Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Fetelor, eu nu am fost cuminte deloc. Stiu ca am zis ca fac test doar daca imi intarzie, dar azi dimineta nu m-am putut stapani. De fapt ed aseara m-a luat gandul si bineinteles ca am facut totul pe ascuns, sa nu ma vada sotul...Normal ca e negativ, azi sunt in z23, deci daca ar fi fost ceva ar fi iesit pozitiv. Asta e testul pe care l-am facut si dc am ramas, asa ca ma incred in el. Asta este, o luam de la capat...

Ladymina, imi pare rau, lasa ca luna viitoare va fi mai bine!

Bibyrox, felicitari!!!! Nu stiu cum sunt testele de la femina, dar eu cred ca esti insarcinata. repeta si maine si da-ne inca o vetse buna!

Flavia, imi pare rau ca nu te simti bine, are dreptate Laura, trebuie sa mananci citrice pentru ca contin foarte multa vitamina A. Plus ca acum, in sarcina, ar trebui sa bei sucuri proaspete de fructe si legume (mai putin morcovi, contin vit A). Incearca sa iti faci o data pe zi daca ai aparat. Eu beau mereu si sa stii ca de mult timp racelile nu s-au mai apropiat de mine.Multa sanatate si pentru Dominic!

Mari, am vazut pozele, ai o burtica superba, arati asa bine! Sunt sigura ca cele trei minuni sunt bine, se inghesuie la tine in burtica, sper sa nu inceapa sa se certe deja!

Laura, luna viitoare fac si eu ca tine. Imi pun in dvd si stau cu fundul in sus pana se termina. Ca sa nu ma plicti. Tu ce faci, in ce zi esti? Ma pregatesc de galerie??

Cristina26, vreo veste, ceva?

Va pup pe toate


Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirelush, nu ma pricep absolut deloc la valorile de la bhcg, dar daca fetele iti zic ca ar fi in limite normale, atunci sper din tot sufletul sa fie bine bebicul. Incerc sa-mi imaginez ce e in sufletul tau, stiu ca incertitudinea asta este cel mai greu lucru de suportat, deocamadata nu pot sa-ti zic decit ca sper din tot sufletul si ma rog pentru tine sa fie bine. Sunt alaturi de tine!

Cristina, 13+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Bibi scumpa, ce-ai cu testele Femina!!!!????? Nu te mai lega de ele, ca eu la primele doua sarcini numai de-astea am folosit si chiar daca abia se vedea a doua liniuta, eram gravi!!! Asa ca FELICITARI DIN TOT SUFLETUL, GRAVIDUTZO SI MAMICUTZO!!!!! Ma bucur mult pentru tine si tin pumnii strinsi, strinsi, sa fie bine de data asta!
Mari, am vazut si eu pozicile si tare bine iti mai sade cu trei bebei in burtica. Super!!!!!
Andreiutzo, tu fa bine si nu mai strica testele de sarcina, ca este prea devremeeeeee!!!!!! Mai ai si tu rabdare vreo 3 zile minim. Hai, ca incepe galeria si pentru tine!
Mina, lasa ca luna viitoare sigur iese!!!
Laurica, tu in ce zi mai esti? Facem galerie sau mai asteptam?

Cristina, 13+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirelush, cind te mai duci la doctor?
Poate ar fi bine sa te duci la o clinica cu un ecograf mai performant. Nu strica sa mai auzi parerea altcuiva in afara de medicul tau. Stiu ca este un medic foarte bun, dar cred ca e bine totusi sa te vada si altcineva.

Cristina, 13+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Pupici la tot grupul!... Scriu in mare graba....

Mirela, valoarea BHCG este destul de mare, asa ca nu te pripi sa te gandesti ca este ceva in neregula si straduieste-te sa ramani calma! Trebuie sa repeti analiza, peste 2 zile. Daca valoarea creste, sigur sarcina este in evolutie! La echo, cica ar trebui sa se vada batai de cord, de la 6 saptamani, insa de auzit, abia intre 8-10 sapt. pot fi auzite (cel putin asa scrie in carte). Mie imi vine greu sa-ti scriu, tocmai pt ca imi aminteste prin ce am trecut eu.... Oricum ar fi, chiar daca ar fi sarcina oprita in evolutie, tu poti si trebuie sa mai astepti putin, pana te lamuresti care-i situatia.
Biby, FELICITARI!!!!!!! Nu mi-ai raspuns la al doilea PM. Nu l-ai primit?

.....Am pus "poznele" lui Sebi la semnatura, pt cine are chef sa citeasca si sa se inveseleasca. In rest, noi nu suntem prea bine... cred ca ne-a prins si pe noi viroza........

Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Andreea si tu vrei bataita? Pai cum vrei sa-ti iasa pozitiv in Z 23? Unora dintre fete nu le iese pozitiv nici in ultima zi a CM, ba citisem de o fata ca i-a iesit poziitiv la 2 sapt de intarziere. Mai ai rabdare Io mai am muuult! De sambata intr-o sapt ar trebui sa-mi vina, adica peste aproape 2 sapt

Cristina lasati galeria pt sfarsitul saptamanii viitoare! Nush ce sa zic, da' cred ca nici luna asta nica, nica!


Poze Laura

Mergi la inceput