Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,nu stiu ce sa zic de valorile astea,poate stiti voi mai bine,sper sa fie de bine.
Miercuri sau joi ar trebuie sa merg iar la dr. la eco.Mi-a zis sa nu intrerup tratamentul pana merg la el!As vrea sa merg la un eco mai performant dar asa in scurt timp nu prea te primeste nimeni.Sa vedem ce fac pana la urma,oricum nu vreau sa ma grabesc,dar ma gandesc ca nu este bine sa stau nici asa.Sotul verifica tot timpul daca fac temperatura,este tare ingrijorat sa nu fie ceva de rau.
Mcrissa,Ralu,Laura,Andreea,Flavia,Biby,Mari,Cristina va multumesc pentru tot si va tin la curent.Cand citesc ce spuneti voi parca prind putin curaj!Sa dea Dumnezeu sa am numai vesti bune!
Va !



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

[quote]Originally posted by Laura Ioana

[brown]Andreea si tu vrei bataita? Pai cum vrei sa-ti iasa pozitiv in Z 23? Unora dintre fete nu le iese pozitiv nici in ultima zi a CM, ba citisem de o fata ca i-a iesit poziitiv la 2 sapt de intarziere. Mai ai rabdare Io mai am muuult! De sambata intr-o sapt ar trebui sa-mi vina, adica peste aproape 2 sapt

Pai scrie pe test ca iti da raspunsul cu 5 zile inainte sa iti vina ciclul, asa ca presupun ca ar fi trebuit sa se vada. Dar imi place ce mi-ai scris, asa ca ma gandesc ca poate e prea devreme.

Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Laura, Flavia eu am plecat de la 97 kg (pt ca am pus peste 30 data trecuta) si am mai slabit pana la 94 in primele luni de sarcina. Acum am mai luat vreo 9, nu stiu daca e bine sau nu.
Noi am zis ca bb spune tata si taticul e f mandru.
ladymina77 imi pare rau ca nu a fost sa fie. Incearca data viitoare sa fi mai relaxata, nu mai face atatea calcule.
Mari stai linistita ca au loc. Eu ma intreb de ce am atata burta daca bb ocupa un spatiu asa mic. Despre minunea 3D nici eu nu m-am bucurat pana acum, si chiar merita.
Mirela nici eu nu stiu ce sa zic de hcg, dar 6-7 mi se pare aproape de 8, asa ca poate e un pic mai mic. Doamne ajuta!
andreea z23 mi se pare devreme, mai ai un pic de rabdare.
Biby si eu cred ca esti. Felicitari!

Ileana 26+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Mirelush, draga mea, abia asteptam sa intri sa vad ce faci! Asa cum zic si fetele, poate ar trebui sa repeti testul! Iar daca creste singur nu va nici o problema! Si un alt eco cred ca ar fi bine venit! Nici nu vreau sa ma gandesc ce e in inima ta! Sper sa fie totul bine si sa treaca criza asta cat mai repede!

Andreea, esti o scumpica! Ca de obicei! Pai e cam devreme pentru un test, nu? Eu zic sa mai astepti putin si sa-l repeti! Inca sunt sperante, asa ca nu te supara!

Laura, intotdeauna spui cate ceva frumos pentru toata lumea! Nici nu stii ce bine imi prind incurajarile voastre! La toate paranoile care ma bantuie din cand in cand! Asadar zici ca mai sunt 2 saptamani pana ne dai vestea cea mare?

Bibyrox, draguta tu cred ca esti urmatoarea graviduta de pe lista noastra! Cand repeti ca sa fii si tu convinsa ca e cu ochisori?

Cristina, tu ce mai faci? Esti ok? Mai mergi la servici? Cand ne prezinti poze cu burtica? Si cand mai mergi la eco? Sa vedem si noi poze proaspete!

Mari 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mirelusul meu scump eu zic ca e bine sa stai linistita!!! Valoarea se incadreaza in sapt.6-7 de sarcina si la eco ti-a zis ca esti in sapt.7! Deci eu zic ca e de bine! Cum ti-am mai spus colega mea a auzit inimioara lui bb la 9 saptamani.
Poti merge totusi sa faci o eco si la Medsana sau la orice cabinet particular ca au aparatura performanta. Suni si iti faci o programare! Ce zici? Suni maine???
Mav n-am raspuns pe PM dar ti-am scris aici ca iti multumesc mult de tot! Hai ca fug acum sa-ti scriu!
Ancutza poti sa iei linistita No-spa!!! E foarte bun si nu face rau lui bb!
Flavia, Andreea, Laura, Ileana, Cristina, Msemcu va multumesc mult fetelor pt incurajari! Eu nu-mi fac asa mari sperante dar... o sa fac si maine testul Barza cu prima urina! A inceput sa ma doara mijlocul... poate vin uratzii! mama lor!!!

Pup fetele frumoase Noapte buna!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna dragele mele,
M-am intors cu bine de la doctor. Totul pare sa fie bine (sa dea DD sa ramana asa). Amneocenteza nu a fost dureroasa de loc, mi s-a luat fluid in burtica 30 de ml, ceea ce mi s-a parut tare mult dar dr mea a zis ca asa de mult scot ei de obicei.
ESTE FETITA, are toate degetele la maini si la picioare. Totul pare sa fie ok, singurl lucru care pentru momenet nu este perfec este placenta care este joasa. Dar dr o zis sa ma intorc pe la 24 de saptamani sa se uite daca s-a ridicat.
Va pup pe toate si va doresc o zi buna, ma pun in pat sa ma intind putin.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Cristina26 felicitari pentru fetita Ma bucur ca totul e ok, sa fiti sanatoase amandoua


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor poftiti aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93316, un singur lucru nu stiu, sa inchid un subiect!

Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput