Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

Mirela tin pumnii sa fie totul bine...desi daca a evoluat sarcina trebuie sa fi bine.
Eu is suparata ca ma doare burta..semn ca uratii o sa apara azi Z29 din 31 mai nou..tare lung ciclu am dupa avort (inainte era de 26-27).
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mirela sunt sigura ca totul e bine,sper sa ne confirimi si tu asta.
Cristina26 multa bafta cu aminocenteza si sa ne anunti cand vei lua rezultatul,ce bine ca la voi plateste asigurarea ca la noi e intre 12mil si 16 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Mirelush, ce ne spui? Ai fost la analiza? Cum a iesit? Ma gandesc la tine si sper sa fie totul ok!

Laura, draguta de tine , multumesc pentru aprecieri! Tu ce faci? Pe cand ne dai o veste mare?

Flavia , abia acum am inceput sa cautam si noi nume! Iar la noi e de treaba nu gluma! Voi ce variante aveti pentru baietel?

Ileana, mie mi se pare ca burtica mea a explodat in ultimele 2 saptamani. Dar pe de alta parte, ma tot uit in oglinda si ma intreb: oare cum incap toate trei in burta mea? Oare au suficient loc? POate ar trebui sa fie mai mare!!! Nici eu nu mai stiu ce si cum e! La forumul pentru mamici de gemeni si tripleti a aparut o mamica de tripleti (2 baieti si o fetita) si care avea aceeasi inaltime ca si mine, dar era ceva mai slaba (43 de kg fata de cele 49 ale mele) iar copilasii ei au fost marisori: baietii peste 2 kg iar fetita 1,800. Asta mi-a dat mari sperante! Sper ca va fi totul bine si la mine! Am vazut si filmuletul cu minunea ta! E asa de emotionant! M-a convins sa caut si eu un eco performant si sa fac chiar un filmulet la 3D.

Cristina26, bafta multa la amnio! Sper sa fie totul ok si sa nu uiti sa ne povestesti cum a fost!

Ela, eu zic ca ai toate sansele sa fie cu noroc luna asta! Ca si eu si Flavia am fost racite cand ni s-a intamplat minunea si nici nu am prestat asa sustinut! Sa ne tii la curent!

Andreea, ce mai faci?


Mari 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mirelus nici o veste inca??? Te asteptam cu vesti bune iubita!
Msemcu multumesc pt incurajari!
Flavia inca nu au venit uratzii si am facut un test azi dimineata pe la 10:30 dar nu cu prima urina... slab pozitiv. Dar e Femina! Asa ca nu ma astept la prea multe! Mi-am luat un Barza sa-l fac maine dimineata? Hmm.. ce zici?

Pup fetele



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cristina26, noi sintem pe aceeasi ora, asa ca abia astept sa vad ce scrii, tin pumnii!

mina, putea sa fie implantarea, si la mine asa a fost,am crezut ca-i ciclu, cursese putin si maroniu, 1 zi, dar daca curge mai mult...poate totusi e ciclu, imi pare tare rau daca n-a fost sa fie luna asta, dar stai sa vezi exact!

mirelush, asa te vreau pup mamica curajoasa!vezi ce zice si bibi, 9s auzi inima mama, asa ca verifica cu testul ala de singe, si eventual mai fa un test!

ileana, frumos filmulet, si mai da deja vorbeste, am auzit eu ca ei inghit lichid amniotic, dar acuma chiar cred!cu kg crezi ca e ok?cit ai pus?of, bine ca nu mai esti racita, ca sint eu acuma!

laura, te las sa ma bati , si citeva suruti in cur sa-mi tragi, nu prea maninc legume, si nici fructe, gravida ma fortez, dar de ceva zile nu am mai mincat! dupa ce am citit mesajul tau am dat fuga la bucatarie si mi-am adus niste clementine!, ma faci sa rid chiar asa bolnava cum sint!

nana, merci mult iubito, mai tin raurile cam pina in 12s, e semn bun!ai grija de tine!

ella, asa cum a zis si mari, la noi doua a sarit iepurasul si eram si racite, si am prestat doar de 2-3 ori, si in plus retinusem gresit data fertila maxima!bafta!

joahnaa, si mie mi s-a dereglat dupa chiuretaj, aveam 30-31z!

mari, e super ok burta ta, avind in vedere ca esti mititica si migniona, mi-a facut si mie al meu sot poze, am sa le pun, dar eu sint mai grasa ca si tine, e clar ca si burta e in consecinta!vai ce frumos ca ai citit de fata aceea care a nascut tripletii!va fi bine si la tine!bafta multa la eco!cu numele sintem in cautari, mie imi place david, dar la sot nu-i place, vom vedea, ceva ce sa mearga in romana, franceza si engleza, ca la dominic!bafta la cautat!

bibi, ce sa zic iubito, FELICITARIIII?nu ma pricep la marcile alea, dar fa miine unul cu prima urina!tin pumnii, te pup.

eu, mi-am sunat sefa ca nu merg azi, desi am lipsit cam mult in ultimul timp......sper sa nu se ia de mine!ma simteam tare rau, acuma sint mai bine, ma gindeam chiar sa ma duc dupa-masa, dar si Dominic s-a plins de dureri la ureche, a fost sotul cu el la medic, e ceva viral, si nici pe el nu cred ca-l duc azi, desi nu are febra si zice ca nu-l mai doare!imi vijie capul, ma doare gitul, etc. saptamina viitoare iar lipsesc ca merg la medic.....of, sper sa nu fie probleme!

va pup pe toate aveti grija de voi cu virusii astia, milera astept vesti bune!



Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

O felicitari Bibyrox,mai fa si maine dimineata sa fii sigura.PLoua cu pe aici,sper sa ma molipsesc si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Dragele mele am intrat numai sa vad ce e cu Mire,sper sa fie totul oki ,eu am avut o zi execrabila din cauza uratilor,e clar ca au venit ,asadar sunt Z1.Nu-mi explic ce am lucrat sau ce n-am lucrat ca nu s-a prins nimic.Ma consolez cu faptul ca medicul a zis sa astept 3 luni de la av si eu ma grabisem in a doua luna:).Om vedea ce o fi in februarie,oricum nu-mi mai fac nici un calcul nimic ca se pare ca nu iese tot calculand degeaba.Mirela esti in regula?Eu ma duc la somn sa-mi treaca starea asta aiurea.V-am pupat

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, cum esti?

mina, imi pare rau, lasa ca nu au intrat zilele-n sac!poate era prea repede si e mai bine asa!



Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,nu am vesti bune! La beta hcg mi-a iesit valoarea 5953,28,valori care mai degraba corespund varstei de 6-7 saptamani.Probabil atunci s-a oprit si de asta nu i se vad bataile inimii.Nu stiu ce sa mai cred.Am sa merg din nou saptamana aceasta la eco.
Va multumesc ca sunteti alaturi de mine!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

mirela poate ai ovulat mai tarziu si de aia bebe e mai mic.valoare este totusi destul de mare.mai repeta testul si maine.
bebe e bine!stai linistita!

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput