Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor va multumesc din suflet pentru incurajari,recunosc ca ati reusit sa ma faceti sa fiu putin mai increzatoare!
Nici nu accept ideea unui chiuretaj,Doamne fereste,nici daca va fi totusi nevoie nu stiu cum voi trece peste asta ca nu am facut niciodata!
Astazi merg sa-mi fac beta hcg si va tin la curent!
Multmesc mult pentru tot!
Cristina26,iti tinum pumnii sa fie totul bine!Doamne ajuta!
Va



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mirela asa te vreau,CURAJOASA.
Sa ne dai de veste cum a iesit HCG.
Pupicei la fata

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Mari ce burtica mare si tu esti asa slabuta...Noi avem deja peste 100kg...Sa fiti sanatoase toate.
cristina26 tin pumnii pt. azi sa fie totul bine. Doamne ajuta.
ladymina77 dupa cate stiu se poate sangera si la implementare si sa ai dureri de ovare. Mai este un pic...tinem pumnii in continuare.
Mirela Doamne ajuta sa fie bine.

Eu nu am avansat cu raceala, dar nici nu mi-a trecut de tot. Pe 1 am programare la moasa, dar la ea nu facem mare lucru. Sa vad cum fac poate ma mai duc la un eco luna viitoare ca nu am rabdare pana la jumatatea lui martie cand e urmatoarea programare. Cred ca am reusit sa pun si filmuletul cu bb.
http://good-times.webshots.com/video/3069067210083054783

Ileana 26+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

cristina 26 iti tin pumnii sa iasa totul bine! Si nu te uita la fusul orar,ca unele dintre noi poate nu au somn si asteapta vesti!!!
Mirelasi de la tine asteptam vesti,mult curaj!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirela asa, iubita, sa fii curajoasa pt bebe! Iti tin pumnii

Meeey, gravidutelor, da' voi ce pana mea faceti? Raciti pe capete? Tocmai voi?!
In alta ordine de idei, Ileana ma bucur ca ai reusit cat de cat sa stapanesti raceala, uite de la mine un maaaare, ca sa treaca toata de tot! Ai grija, iubita, ce faci si cu greutatea ca nu-i bine pentru tine! Nu ti-au dat nici un regim nutritionist? Tii minte ca Tina Welsh avea un regim dat de medic? Va pup pe tine si pe bebe

Asaaaa, acu s-o iau la rand pe Flavia, cu raceala ei! Mey, tu mananci citrice si legume? Baga vitamine in tine ca-si fac virusii astia de cap! tot asa maaaare si multa sanatate! ce fain ca-l poti "ameninta" pe sot cu treaba asta: "ai grija ce faci ziua, ca io noaptea aflu tot, da' tot!"

Mina fa un test ca poate asa isi face bebe simtita prezenta Sper sa fie o alarma falsa si sa nu vina CM-ul 9 luni de acum incolo!

Andreea saptamana asta aflam si despre tine ceva fain, nu?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mirela stai linistita ca tocmai am intrebat-o pe colega mea si ea i-a auzit inimioara lui bebe la 9 saptamani abia! Oricum beta HCG e sfant! Afli ceva sigur! Desi eu sunt tare increzatoare ca esti bine! Cand te duci sa-l faci si unde?? Era bine sa te fi dus dimineata si pana acum aveai un raspuns! Dar cum afli ceva sa intri sa ne spui!

Eu sunt bine! N-au venit uratzii si nici nu dau semne! ma simt foarte linistita si-mi vine sa rad din orice... intr-un cuvant: optimista maica! Daca e sa fie luna asta bine, daca nu - luna viitoare o luam de la cap si gata! Tre sa se prinda odata si-odata!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Tocmai am venit de la WC,ma tot plimb ca proasta fac tur retur ,colegii cred ca am prostit de tot,insa se pare ca au venit pt ca am mai vazut cateva picaturi, mi-e imposibil sa pricep dc nu am avut durerile de burta ca de obicei cand imi veneau?Mi-au stricat frumos ziua.grrr.Nu stiam dc m-am trezit nervoasa.ufff
Cam atat ,incerc sa ma apuc de lucru` desi n-am nici un chef

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Flavia, felicitari pentru baietel!
Doar atat vreau sa spun.
Mie mi-e rau in continuare, sper sa imi revin curand ca ma termina starea asta si fizic si psihic.
Pupici dulci tuturor!


Nana, 7+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003

Fetelor,din pacate nu am vesti prea bune!Desi am 8 sapt.dupa UM,si 7 dupa ecograf,dr. nu a putut sa gaseasca bataile inimii. Data trecuta am crezut ca nu este un eco prea performant iar astazi am mers la spital si tot degeaba.Mi-a aratat embrionul,a mai crescut dar deocamdata nu are activitate cardiaca.Poate a crescut pana la un moment dat si s-a oprit! Stiu ca nu este bine,sunt disperata!Mi-a zis sa continui tratamentul si sa merg din nou peste cateva zile sa vedem.Poate nu a vrut sa-mi spuna ca s-a oprit in evolutie,vrea sa ma mai vada o data.Nu stiu ce sa mai cred.
Maine vreau sa merg sa-mi fac beta hcg sa vad ce valori are.
Credeti ca este normala aceasta situatie? Nu stiu cum as putea sa trec din nou peste asta...



Mirela8+
Our little Miracle!




Mirelush, stai linistita si nu te ingrijora, os a vezi ca va fi totul bine. O data ce a evoluat embrionul, mi-e greu sa cred ca ar fi putut sa fie oprita sarcina din evolutie. Nu stiu, nu ma pricep, dar nu mi se pare logic.
Sa ma tzii la curent cu ce se intampla. Iti tin pumnii si ma gandesc la tine.


Nana, 7+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Mirelush, astept sa citesc vesti bune de la tine
Laurici...eh zici de gravidute ca-s racite....dar uite ca sunt si eu, oare o fi un semn?, se pare ca nu o sa fie nici luna asta, ptr. ca al meu sot a fost cam stresat si ocupat cu niste examene....si in ultimile zile eu mucioasa...si prestatie a fost minima, e adevarat ca o fi corspuns o zi cu ovulatia, dar nu am eu norocul asta, oricum nu iau nici o pastila si astept data de 10 sa vad ce se intampla (ca eu inca nu am cautat nimic ptr. sot de ziua indragostitilor)
Ileana, am vazut filmuletul si ma emotionat tare tare, pupici si sa ai un bebel sanatos mancacios, si vorbareat:)
va pup pe toate si ma retrag la lucru (dar mai intru sa caut vesti bune)

Ela

Mergi la inceput