Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mari ti-am vazut pozicile! Sunt de milioane Ce burtica mare ai, nu fie de deochi! Ce mult a crescut fata de 16 saptamani Sa fiti sanatoase toate patru

Mirelus sper ca te odihnesti si nu te gandesti la lucruri negative, ca-i faci rau lui bebe! Sunt sigura ca totul e bine


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Mirela sa dea Domnul sa fie doar o gresala a docturului sau, cine stie poate ca nu se aude inima asa de repede. Eu cand am fost insarcinata cu Paul la primul control nu au gasit nici bataile inimi, nici pe bebe. Au zis sa ma introc dupa o luna si ceva. Ne vom ruga toate pentru tine. Sa dea Domnul sa fie totul bine!
Mine ma duc la doctor sa imi fac amneo imi e putin frica dar asta este. Dar am si eco sa il vad pe bebe mic, nu prea am nici un presentiment ce va fi dar sincer nici nu ma intereseaza, acum tot ce vreau sa aud este ca este sanatos si sunt cea mai fericita femeie din lume. Iar daca intradevar va fi sanatos dupa ce se naste am sa ma imbat cu votca de fericire (glumesc).
Va pup pe toate si o zi buna la fiecare!!!

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Cristina26, Dumnezeu sa te ajute maine! Ma rog sa fie totul foarte bine!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Mirela,nu intra in panica,iubita,poate intr-adevar e prea devreme.Trebuie sa iei in calcul toate optiunile si asta e una dintre ele.Ai incredere si ai sa vezi ca o sa fie bine!
Flavia esti o dulce,de fapt ca toate fetele de aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Mirela, sper din tot sufletul sa fie totul bine! Asa cum spun si fetele,. probabil e prea devreme sa ii poata auzi inimioara. Maine sa iti faci neaparat analiza de sange, rezultatul se da in cateva ore. Eu am fost la IDR (parca asa se numeste)pe Calea Dorobantilor, la spitalul Grigore Alexandrescu, in spate. In 2 ore mi-a dat rezultatul. Te pup mult si ma gandesc la tine!

Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Cristina26, iti tin si tie pumnii stransi stransi maine la amnio. Sunt sigura ca va fi bine si ca veti avea un copilas sanatos. Ne vom imbata toate cu tine!!!

Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, iubito, nu cred ca e de rau, si nu cred ce spune, daca era de rau te visam sigur!la 7 saptamini nu cred ca se aud bataile inimii!poate ai ovulat mai tirziu!daca e mai crescut de la ultima eco e semn bun!fa-ti testul la hormoni, mai fa un test de sarcina!imi aduc aminte ca prin 13 noiembrie inainte de ziua mea prietena mea incerca sa-i auda inima si nu a reusit! aveam cam 8saptamini! abia la 9 saptamini i-am putut auzi inima, iar eco dr mi-a zis ca nu face inainte de 10 sa ca sa fie sigur ca are activitate cardiaca!fa un test de sarcina, fa hormonii, oricum NU lua NICI o decizie, ca mai era o fata pe net, care saraca a chiuretat-o si apoi se tot intreba daca nu cumva era bine bebe, iti trebuie inca o parere clar!hai sterge-ti lacrimile, fii tare, nu te lasa, lupta!

mari, vai ce frumoase poze ai!ce burtick mare ai!si eu am sa-mi pun poze, dar la mine din burta sint si kg mele in plus...ce ma bucur ca sinteti bine!ai parul putin ondulat?ai gasit nume ptr fetite?noi sintem in cautare ptr fecior!

michelle,unde esti, ma ingrijorez, nici pe mesenger nu mi-a raspuns!

laura, si eu cred ca sint hormonii astia....oricum e bine sa-l speriu macar pe sot, ca daca e ceva il visez....

cristina26, tin pumnii pe miine, va fi bine!

of, pe mine m-a palit raceala, am scapat pina acuma, ...ma doare gitul, carnea pe mine.....hai va pup, ca merg sa-mi termin mincarea!

Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

scuzee,,
cristinaaaa tin pumnii maine...va fi bine iubita ais a vezi!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Maine o sa intru sa si am sa va "spun" cum a fost. O sa fie tarziu in romania cand o sa ma intorc de la spital, din cauza diferentei fusului orar.
Mirela poate nu se aud bataile inimi asa de repede, poate ca ecograful dr tau este de vina, e prea vechi sau ce stiu eu, este stricat... eu sper ca totul va fi bine . Eu cred ca Flavia are dreptate, nu merge la nici un chirotaj, mai asteapta. Daca o sarcina se opreste din evolutie corpul o elimina, daca corpul tau nu a eliminat nimic deci mai exista sansa ca sa nu fie nimic rau.
Michelle ne facem griji pentru tine. Te rog scrie ceva, ce vrei tu... suntem aici pentru tine.
Va pup pe toate!
Va multumesc ca va ganditi la mine. sunteti cu adevarat minunate!

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna dimineata va spun si eu ,,cred ca azi ma duc sa-mi cumpar tampoane nu test:).De dimineata cand m-am spalat mi-a ramas pe deget ceva cremos maro cu cateva firisoare de sange,naiba stie ce sa mai cred ,uratii ar trebui sa vina abia joi ,sanii nu ma dor ,in schimb m-a durut pe la 7 si ceva in partea dreapta langa ovar cred.Oare ce sa fie ?Implantarea aia se lasa cu sangerare si putina durere ?Teoretic ar cam fi 10 zile de la fecundare (cel putin asa ma gandesc eu).Care ati mai patit asa va rog sa-mi scrieti ceva.Pup Mirela si Cristina si astept vesti bune de la voi.
Ps.Daca e sa fie ciclu ,e cel mai urat pe care l-am avut vreodata:)

mina

Mergi la inceput