Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Bibi, stai linistita scumpa ca nu ma supar sa iti mai explic o data. Duphastonul l-am luat din ziua 15 pana in ziua 25, de trei ori pe zi cite o pastiluta, oral. Dimineata, la prinz si seara. Cred ca il da si fara reteta, acum depinde de farmacie. In general medicamentele nu se mai dau fara reteta, dar depinde si de dispozitia farmacistei.
Mirelush, tin pumnii sa fie OK bebicul!
Cristina26, ai toata admiratia mea. Esti o mamica nemaipomenita. Ai trecut prin niste momente inuman de dureroase, nu mi-am putut imagina ca poate exista asa ceva. Te admir tare mult pentru curaj si pentru dorinta ta mare de deveni mamica inca o data!

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cristina vreau si eu sa te intreb daca azi sunt in Z22 si nu am CM regulat(31,24 ...)pot sa iau Duphaston?
Cate zile?
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Anca, nu prea stiu ce sa zic in cazul tau. Eu stiu ca duphastonul se ia cam la o zi-doua dupa ovulatie si se intrerupe cu doua-trei zile inainte de data cind ar trebui sa vina CM-ul. Poate ar fi mai bine sa folosesti testele de ovulatie ca sa vezi exact cind o ai, si sa stii cind trebuie sa incepi sa iei. Si apoi te opresti dupa 10 zile. Siu ca nu e bine sa iei progesteron in timpul ovulatiei si nici cind ar trebui sa vina CM, ca il poate intirzia. Sper sa nu vorbesc prostii, dar asa am mai citit si eu pe aici.

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cristina eu am ovulat in Z16 ,asta dupa temperaturi.
Multumesc ptr raspuns.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Anca, eu zic ca luna asta sa nu mai iei, ca deja au trecut prea multe zile de la ovulatie. Incepi de luna urmatoare. Iti tin pumnii!!!!

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Fetele,va pup pe fiecare in parte ! dar e greu,tarrrreee greu...

Duphastonul e progesteronul sintetic,se ia din z 15 sau 16-z 25,mie mi s-a recomandat Utrogestan z17-25(1dim,1 seara).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Mirelasa ne spui ce faca bebe. Abea astept sa vii cu detalii.
Flavia tare frumoasa famile ai~ tocmai iti admiram pozele.
Anca, Idairaeu am o prietena aici care a luat si ea tratament sa ramana gravida si nu a ramas. Dr ei s-a gandit sa opreasca tratamentul si sa mai astepte putin timp pana il incepe din nou. Ea a ramas in prima luna dupa ce a intrerupt tratamentul. Eu vorbesc din auzite, sper sa ne spuneti in curnad ca aveti testele de sarcina pozitive. Mult noroc!!!
Michelle sper din tot sufletul ca te simti mai bine. Sper ca nu ti-ai fi dorit atat de multa suferinta pentru copilul tau. Eu maine am sa fac testul de amneo pentru ca vreau sa stiu ca bebe asta e bine, nu cred ca asi mai putea trece prin ce am trecut. Mai intra sa ne spui cum te simti, te rog. Sa ai grija de tine pt ca curand vei fi mamica la alt bebe mic care va avea atat de multa nevoie de tine.
Va multumesc din suflet pentru cuvintele voastre calde. Va pup si va doresc o zi buna!!!

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cristina26, nu-mi vine sa cred, auzi ca la carte, saracutul de el, asta e dovada ca orice zic ei pina nu-l tii in brate sa-l vezi cu ochii tai nu crezi....si ai avut medici buni in SUA banuiesc!bafta multa la amnio, am o prietena care a facut anul trecut, la inceput ii era frica, si apoi totul a descurs f bine, are o fetita minunata de 6 luni!merci ptr ce ai spus de fam mea, da, sa stii ca pot spune ca sint atit de norocoasa ptr ce am!inainte sa pierd sarcina nu ma vedeam atit de norocoasa, apoi.....dar acuma ma simt ff norocoasa si profit de ce am!stii deja ce veti avea?

andreea, esti tare draguta cu ce spui, of ma simt ca o balena, eram slaba acum 3 ani!noroc ca n-am nici o prietena roscata!si daca la anul vreau din nou bebe, dar numa dupa ce al doilea baietel face 1 an, ca tare vreau sa-l alaptez, nu voi avea timp sa slabesc, dar....nu asta conteaza, sa am copii sanatosi, ca slabesc eu la loc apoi!tin pumnii luna asta!

mirelush, toate gindurile mele bune vor fi ptr tine azi, ma gindesc la tine, si astept vestile bune!

mina, si la noi e un soare minunat, si e si zapada, ca in povesti, zilele urite ma deprima, azi, desi cred ca m-a luat o raceala, ma incalzeste soarele asta!

bibi, poate e mai bine ca nu ai luat test!il faci daca intirzie uratii, tin pumnii!

laura, iubito, din pacate pina ianuarie 2006 iesea baiat, deci nu stiu cit e de bun calculul asta, si in functie de ce merge sau nu!imi pare rau, e drept ca ai tot timpul =/- dar chiar 6 luni....

idaira, e greu, nu am trecut prin asa ceva, ca am avut norocul sa ramin repede de fiecare data, fara nici o bataie de cap, medicament, sau pozitii, dar eu zic s-o lasi balta cu tratamentele, calculele, etc, ca daca sotul tau e stresat spermatozoizii nu sint de calitate,poate de aia nu iese bebe!la al doilea, nu am ramas din prima luna ca si la Dominic si a doua luna eram tare stresata ca e ceva(din cauza ca am numa un ovar)eram gata sa-mi iau teste de ovulatie, etc! si am ramas, dar....l-am pierdut! e f important sa fie facut in dragoste si fara stres copilul!

michelle, te rog invata din ce-ti spune cristina26, ridica-te nu ai voie sa te lasi! nu-ti dau voie, te rog mult, nu te lasa, stiu ca e greu ptr ca se apropie data cind trebuia sa nasti, si eu trebuia in 4 februarie sa nasc......dar uite ca acuma astept ziua de 18 iunie, si tu vei astepta alta data ....

Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by cristina_ana

Anca, eu zic ca luna asta sa nu mai iei, ca deja au trecut prea multe zile de la ovulatie. Incepi de luna urmatoare. Iti tin pumnii!!!!

Cristina, 12+

POZE



Iti multumesc mult ptr raspuns,o sa iau de luna viitoare.
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,din pacate nu am vesti prea bune!Desi am 8 sapt.dupa UM,si 7 dupa ecograf,dr. nu a putut sa gaseasca bataile inimii. Data trecuta am crezut ca nu este un eco prea performant iar astazi am mers la spital si tot degeaba.Mi-a aratat embrionul,a mai crescut dar deocamdata nu are activitate cardiaca.Poate a crescut pana la un moment dat si s-a oprit! Stiu ca nu este bine,sunt disperata!Mi-a zis sa continui tratamentul si sa merg din nou peste cateva zile sa vedem.Poate nu a vrut sa-mi spuna ca s-a oprit in evolutie,vrea sa ma mai vada o data.Nu stiu ce sa mai cred.
Maine vreau sa merg sa-mi fac beta hcg sa vad ce valori are.
Credeti ca este normala aceasta situatie? Nu stiu cum as putea sa trec din nou peste asta...



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput