Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Flaviaaa, unde esti, ca sa ne spui si noua metoda minune de calcul? Bineinteles ca vreau si eu (daca se poate), in functie de disponibilitatea ta. Uite aici si datele noastre :
viitoare mamica? = 11.03.1975
viitor tatic? = 31.10.1979
Merci in avans .
Aaaa,si daca la calcul ti-a iesit in primele 2 cazuri (Dominic si BB din burtica), cu siguranta ca nu va da gres nici la al treilea, care sigur va fii fata, o sa vezi, am eu un feeling ca va fi . Merci inca o data .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Azi am avut o zi buna. Am povestit provestea nasteri lui Paul pe pagina mamici din iulie august. E subiectul meu preferat. A fost o zi cu adevarat minunata nasterea lui Paul.
Voi ce mai faceti?
Tre sa fug va pup. Va scriu din nou peste o ora


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Flavia, ca intotdeauna te gandesti la toata lumea. pentru ca este a 2-a oara cand ma intrbi si pt. ca ai asa previziuni frumoase de obicei, imi iau inima in dinti si iti spun ca sotul meu are psoriazis generalizat pe tot corpul, in ultimele luni fiind afectate si incheieturile de la picioare. din aste 2 cauze nu iese din cauza: aspectul poate fi in unele zile destul de rau, si in al doile rand probl. cu mersul.

cristina26, mai spune-ne poiezioare cu ingersi te rog...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ralu sa stii ca m-am gandit ca asta are sotul tau, dupa ce ai zis ca e o boala incurabila la piele, dar nu am vrut sa te intreb, ca sa nu te deranjez Din pacate e o boala nasoala si e pe fond nervos (probabil i s-a declansat sau agravat dupa ce a plecat micutul vostru la ingerasi). Si tatal meu o are pe picioare si pe pielea capului. Stiu ca trebuie sa evite mereu sa se scarpine si se da cu tot felul de alifii si solutii, dar nu prea au efect. Cel mai bine ii face expunerea la soare, astfel vara se vede mai putin si trebuie sa evite nervii (lucru practic imposibil, in cazul lui, ca e o fire bataioasa). Multa putere de lupta sotului tau si tie si multa sanatate

Cristina26 ma bucur sa vad ca ai avut o zi buna, face bine lui bebe cel mic Acum ma duc sa citesc si eu povestea nasterii lui Paul


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

deci fetelor care au cerut calculul!anii ce vii dau sint anii de conceptie si nu de nastere ai copiilor!
mav, din 2003-2005 e baiat, din 2005-2007 e fata, din 2007-2008 e baiat , iar din 2008-2011 e fata din nou, plus minus citeva luni ca sinteti in aceeasi luna nascuti!

jojo, din 2004-2005 sfirsitul fata, din 2006-2007 noiembrie e baiat, din 2007-2010 e fata din nou.

bibi, 2007 pina in 2008 iunie iese baiat, din 2008 iunie pina in 2011 e fata.

L5845, 2007 martie-2007 octombrie fata, 2007 oct-2011 martie baiat,
nu dati cu pietre daca nu e asa, e un simplu calcul! la unii iese la altii nu, la mine se pare c-a iesit de fiecare data! avind in vedere ca am primit mai multe cereri de calcul, va pun aici metoda ca sa va faceti fiecare! deci : cica femeile schimba singele la 3 ani, si barbatii la 4, cel care cica schimba singele ultimul are cromozomii predominanti, e o metoda nedovedita stiintific!, deci la anul nasterii femeii adaugati +3 ani si mergeti pina in anul cind vreti, si la anul nasterii barbatului adunati 4 ani, le faceti in paralel. e mai greu cind sinteti nascuti in aceeasi luna, si schimbati in acelasi an, atunci Dzeu cum o vrea! si daca sa zicem un ex al meu, din 2002(cind a schimbat sotul meu) pina in 2004 cind am schimbat eu in noiembrie, iesea baiat, si a iesit Dominc, l-am conceput in august 2003, apoi din 2004-2006 februarie iesea fetita, din 2006 februarie-2007 noiembrie iesea baiat din nou, si uite ca in septembrie 2006 a iesit bebe 3 baiat, si din 2007 noiembrie pina in 2010 februarie va iesi fata!acuma, sint si erori ca orice chestie....ca prietenei mele i-au zis la primu la ecografie ca are fata, si a iesit cu o putulica intre picioare!daca aveti intrebari....

della, merci mult, cum zice laura, menajeaza-te ca acusi e aprilie si ai treaba, sa stii ca si eu am inceput sa gindesc ca si tine, in sensul ca, cu DOminic am ramas in august, cu asta micu in septembrie, asa ca sigur cu al treilea la fel imi programez fiindca vreau sa fie cu noroc, asa se pare!sper sa te incurajeze tare optimismul meu, ca in aprilie sa-ti facem galerie de speriat uratii!

bibi, da din cauza avortului datele pot fi eronate, dar nu trebuie neaparat sa ai ciclu ca sa ramii gravi, ti-am spus prietena mea a avut chiuretaj si nu i-a mai venit deloc ciclu 9 luni cind a nascut o minunatie de fetita!si eu am avut dereglari dupa chiuretaj!poate pe 29 ne dai vestea mareee!abia astept sa te felicit la rindul meu!

mav, esti o dulce, merci, astept si eu sa ma bucur asa ptr tine si celelalte fete!mare figura cu impartitul, da e drept, dar lui cu tata ii place sa se joace cu masinile, mama il pupa si are grija de el!

lady, acuma la al treilea am pretentii sa fie fata!merci de urari, si sa stii ca eu incep galeria mai ca somnul ala e semn clar!!e prea devreme ptr test, e clar, dar....te inteleg!haide minaaaaaa

michelle, merci mult de tot, o sa am grija, cu Dominic ne rugam in continuare!ma bucur ca ti-a mai trecut raceala!poate te motivezi si tu cind sint eu la al treilea(a patra sarcina) sa fii si tu gravi!(un baietel va fi la tine!)

mirelush, cum iti mai este, cum esti?

jojo, tin pumnii ptr cele II liniute!

cristina26, ma bucur ptr tine!

hair, scuze daca am insistat cu boala sotului, ma gindeam ca pot ajuta, dar ma gindeam ca e aia cind ai spus ca e o boala de piele, o prietena de-a mea avea in Franta!cu mersul e in urma unui accident?(iar am scuz daca te deranjez)poate au aici leacuri de care acolo nu se stie, si am si pe prietena mea medic aici, si nu ma costa nimic sa arunc o intrebare!inainte sa descoperim alergia lui Dominic avea eczema urita pe corp, si credeau ca e psoriazis, pina cind am fost la dermatolog si au pus diagnostic de eczema atopica, dar am citeva linkuri interesante daca vrei pot sa-ti trimit, sint in franceza!

ziua de ieri era sa se termine tragic ptr noi, am evitat la fir de par un accident, Dominic are doar o vinataie mica la cap, s-a lovit in scaunul de masina la soc, noroc ca eu imi pun tare larg centura si nu m-a strins de burta! vina era a individului cu masina decapotabila, care mi-a sarit in fata de pe banda opusa taind o linie continua! mergeam incet, am frinat tare brusc, si din stinga mai venea cineva....a inlemnit imbecilul, nici sa-l calxonez n-am avut puterea....bine ca sintem bine, cineva acolo sus ne iubeste! azi noapte in schimb am visat un avion care se prabusea, simteam tot, cum se trepida, tipetele, vedeam totul ca si cum a fost acolo.....a fost groaznic m-am trezit urlind, sotul zice ca din cauza ca era sa facem accident!imi venea sa ma dau jos si sa-l string de git pe individ, dar Dominic si asa era tare speriat....of, bine c-a trecut!

Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia nu pot sa cred...vai ce m-am speriat cand am citit!Slava Domnului ca totul este bine,saracutul Dominic,imi inchipui ce tare s-a speriat!Din pacate sunt multi tampiti din vina carora se intampla multe accidente si sufera oameni nevinovati!
Am vazut pozele cu bebe,ce frumos...asa imi doresc sa treaca timpul sa fac si astfel de eco!Felicitari inca o data pentru baietel!
Eu sunt binisor,multumesc de intrebare,ieri dupa amiaza si astazi au mai fost cateva picaturi,acum vad ca s-au oprit...nu stiu ce sa zic...asa imi doresc sa se termine aceste sangerari sa am o sarcina normala cum a fost si prima data.Imi amintesc ca,atunci cand aveam in jur de 3 luni,ne-am apucat de curatenie generala prin casa si am facut destule fara sa imi fie afectata sarcina.Asa as vrea sa treaca tot ce-i rau!
Michelle ma bucur sa aud ca esti mai bine,asa te vreau,ai grija de tine!
Cristina tu ce mai faci? Esti bine?
Vroiam sa te intrb de Gravibinon,stiu ca tu ai facut,chiar daca sangerarile au incetat le-ai facut in continuare?Eu am doar 3 fiole,1/5 zile si ma gandesc in cazul in care tot nu inceteaza aceste sangerari ar trebui sa mai imi iau in continuare?Pana la cate sapt. se pot face aceste injectii?
Ralu imi pare rau pentru sotul tau,este tare rau sa suferi,poate exista totusi ceva care sa amelioreze macar aceasta boala.Multa sanatate!
Laura tu cand ar trebui sa faci testul?Nu ne spui macar in ce zi esti? Sa incepem galeria!
Biby,Jojo,Mina,Elaa,Andreea va tin pumnii sa vina bebe cat mai repede!Abia astept sa ne dati vestea cea mare,va asteptam la odisee!
Andreea tu ar trebui sa faci testul,sau ma insel?Trebuie sa incepem galeria!Iti tin pumnii!
Cristina26 ma bucur ca esti mai bine!
Va pe toate!




Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Flavia, m-am socat cand am citit ce ai patit. si ma bucur ca sunteti bine dupa povestea asta. V-a ferit DD pe toti si asta e cel mai important. Acum conteaza sa te gandesti doar ca sunteti bine, sa treci mai repede peste. In alta ordine de idei, merci mult pt. calcul si sa dea DD sa fie corect si mai ales sa am noroc sa devin , ca asta e hopul cel mare pana una alta. Iti doresc numai bine pentru tine, BB, Dominic si jumatatea ta.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor stiti ce?Eu nu mai pot,nu mai pot suporta aceasta durere,nu mai pot!Ma doare sufletul si plang intr-una nu mai pot suporta durerea aceasta!De ce nu am putut-o avea sanatoasa pe fetita mea,pe sufletelul meu???????Daca nu voi putea niciodata avea un copil sanatos???Nu mai pot,vai atata durere simt in inima mea de mamica.....................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia am citit intr-un suflet paragraful de la sfarsitul mesajului tau! Doamne ce cumpana ati avut! Bine ca v-a ferit Dumnezeu de o tragedie Pupici pe vanataia lui Dominic Iubita, daca mai ai putere, calculeaza-mi si mie, pliiiiz, ca nu ma duce neuronu' la ora asta Io: 8.01.1976; sotzu': 22.10.1975. Daca poti, daca nu, imi antrenez neuronu' pe maine si rezolv ecuatia

Mirelush abia sunt la jumatatea CM Poate va anunt cand si daca fac test Adica vreau sa-l fac numai daca intarzie CM-ul. Eu si Elaa suntem cam o data! Ea e cu o zi inaintea mea

Cristina26 m-a impresionat pana la lacrimi povestea nasterii lui bebe Paul! Foarte frumoasa zi! Acum abia astept sa ne povestesti nasterea celui de-al doilea copilas (la termen, nu mai devreme)!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle iubita, mi se rupe sufletul! Te rog, incearca sa te gandesti la altceva! E ingrozitor ce ai patit tu, dar sigur vei avea un copilas sanatos, sigur vei fi mamica unui puiut care-ti va umbla printre picioare si-ti va spune MAMA! La mine vad ca functioneaza: cand ma gandesc la fetita mea si ca tare mi-e dor de ea, incerc sa imi mut gandul la altceva! Orice altceva! Sotul tau nu e cu tine acum? Faceti ceva impreuna, vedeti un film, iesiti in oras la suc sau, pur si simplu, plangi pe umarul lui! Sotul ma ducea cu masina in oras, seara, si ne plimbam in nestire si plangeam si iar ma incuraja si iar plangeam! Dar a fost ca un fel de terapie....ooofff, plang ptc stiu ce e in sufletul tau si stiu ca orice iti spun nu te alina Incearca sa faci ceva, da? Vorbeste cu sotul tau de o noua viata, de un alt copilas, chiar daca nu sa-l faci acum, gandul la viitor iti va da putere


Poze Laura

Mergi la inceput