Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

FLAVIA SA-TI TRAIASCA BAIETELUL!!! Doamne ce frumos!!! Mi-au dat lacrimile.. Abia astept sa simt si eu fericirea asta!
Cand ai tu putin timp... vezi ca ti-am scris cu 2 pagini inainte datele mele... poate iti dai cu parerea!
Mirelus, Nana, Cristina, Laura, Ileana, Mav, Jojo, Oana... si toate fetele... va si va multumesc din suflet pentru incurajari si sfaturi!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Fetelor, va mai citesc si eu din cand in cand! Vreau sa va pup pe toate, sa va imbratisez si sa va spun ca sunteti minunate, sunteti si veti fi gravidutze minunate si mamici superbe!!

Optimismul vostru ma umple de energie!

Multi pupici


Aventura 37+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Flavia, felicitari iubita pentru BB baietzel sanatos!!

Aventura 37+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flaviaaaa felicitari mamico pt baietel!!! Mi s-a facut pielea de gaina citind mesajul tau! Felicitari pt toate perfectiunile puiutului tau ,inclusiv pt cele 20 de degetzele (si cocoselul) Pe masura ce povesteai imi imaginam cum stateai, cum il vedeai, ce facea mititelul Esti fantastica cu visele tale Astept sa vad daca se adevereste si in cazul meu Dar la sarcina asa mare stiu ca nu mai trebuie sa fie plina vezica! Eu mergeam si faceam pipi inainte de eco!
Imi pare rau pt micul Dominic, dar bine ca nu mai face reactii urate. Peste 6 luni poate i se vindeca de tot alergia Nu l-ati luat si pe el la eco?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Flavia, ce veste buna, io zic ca e mai bine ca-i baiat, ca se joaca mai frumos impreuna fiind de varste apropiate, la ai mei e dif. de 1 an si 8 luni si se inteleg perfect...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Flavia felicitari pentru noul baietel!!! Doamne cat de mult ma bucur ca toate au iesit perfect si bebe mic e sanatos. Probabil Domninic o sa fie tare fericit ca o sa aiba un frate.
Imi pare rau ca Dominic mai are probleme cu produsele lactate. E bine sa fim optimiste si sa credem ca aceste probleme nu sunt permanent si vor trece in timp.
Felicitari inca o data!!!


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor merci din suflet la toate ptr felicitari! va pup tare!

bibi, scuze ca nu am avut cind sa-ti raspund mai repede, uite acuma am avut timp sa fac calculul ca tocmai l-am culcat pe pitic si am facut o baie! deci, in 4 ai avut ciclu, urmatorul trebuia sa-ti vina pe 01 ianuarie, in ianuarie ai fost la perioada fertila din 11-18, cu maxima in data de 15, de unde si scurgerile ce le ai! in 29 ianuarie vei avea un ciclu, apoi in februarie perioada fertila este 8-15 februarie, cu maximul in 12 februarie, urmatorul ciclu este 26 februarie, si oricum facem deja galerie sa-l speriem pa asta din 29 ianuarie! te pup, sper ca am explicat bine! si a propos de calculat fetelor, mama mea m-a invatat o metoda de calculat in functie de data de nastere a mamei si a tatalui, si culmea nu prea credeam, dar la mine a iesit la ambii copii, si acelasi test zice ca din 2007-2010 voi face fata!iti doresc sa simti fericirea ce-o simt si eu cit mai curind!

mav, frumos titlu te-ai gindit si tu, dar trebuie sa fie putin mai scurt ca nu intra in locul ce e rezervat pe sit ptr asta.eventual sa te mai gindesti cumva sa-l modifici, s-ar opri undeva la bucuria....

ileana, sanatate multa, ai grija de tine!

lady ma ungi la suflet cind spui ca seamana cu mine! la prima privire seamana cu tata-su ca el e mai blond, eu sint bruneta natural, asa ca cine ne vede nu zice ca e al meu, abia astept sa i se mai inchida parul

hair si eu stiu melodiile de care vorbesti, iti merg asa la suflet!of Doamne, cita suferinta! ce boala are sotul tau?cred ca e normal tot ce simti, frica de a te uita la poze, si tot cum descri, e cea mai mare incercare ptr un parinte. curaj draga mea!da, si eu m-am gindit ca fiind baieti de virsta relativ mica, 3 ani, se vor juca frumos unul cu altul, imi place mai mult asa decit daca era o fetita la mijloc.....

cristina26, merci mult de urari, da si noi speram ca va trece de tot alergia lui Dominic! si eu abia astept sa vad ce ai si tu si celelalte fete in burtick!

mirelush, merci ca mi-ai tinut pumnii, a ajutat mult gindurile bune, si eu, ca si tine cind eram acolo ma gindeam la voi, la o gluma a laurei sa ma mai destind putin!of daca ar depinde de mine v-as visa pe toate numa de bine! dar stai linistita va fi bine, cind ai avut singerarile m=am panicat, apoi am zis, da stai asa ca doar n-am visat nimic rau cu tine, deci va fi bine, si uite ca cineva acolo sus te iubeste!

lariana, bafta sa-ti gasesti un job bun!

cristina, merci draga mea, Dominic a reactionat bine, i-am spus daca vrea sa aibe si el un bebe baietel acasa, sa stea tot timpul cu noi, si a zis ca daaa, si i=am zis da vrei sa=ti imparti jucariile cu bebe, a zis daa, dar si pe tati i-am zis? a zis da!deci a primit vestea bine, nu stiu cum va fi cind il vom avea pe bebe, dar reactioneaza f bine cu bebelusa unor prieteni!cu alergia ai mare dreptate, din pacate mai trebuie sa asteptam, dar sintem pe drumul bun!

jojo, merci, sper sa dureze de data asta la mine, si iti doresc si tie sa ai parte din nou de aceeasi bucurie!

L5845, merci, da, deja ne gindim la un bebe 3, inainte sa pierd sarcina ziceam ca vreau al doilea sa fie baiat, si apoi o fata, dupa ce l-am pierdut pe al doilea nu ma mai interesa ce e!poate la anul voi ramine din nou cu bebe 4!

aventura merci mult, nastere usoara, nu mai ai mult!

laura, iubito cind imi numara degetele am inceput sa rid, m-am gindit la tine.....mi-a aratat aici e talpa....osul, etc, da aici te pune sa bei apa pina in 28 saptamini ca sa vada bine, apoi golesti si continua ecografia!Doamne da-i sa fie real visul si in cazul tau, merci ptr gindurile bune ptr Dominic, nu l-am luat la eco, ca am fost cu el la cea la 14s, si a adormit in masina, apoi cind s-a trezit acolo nu avea rabdare, si a inceput sa plinga cind mi-a luat singe! in plus e la spital si aici e epidemie de de toate ca e groaznic de frig,si nu vroiam sa mai ia un virus, e tare frig au zis la stiri sa scoatem copii cu fulare pe fata, si creme speciale sa nu le crepe pielea!si nu ar fi stat 2 ore in loc sa astepte.....abia am stat eu

am pus poze fetelor cu baiatul meu!(ce frumos suna ), va pup pe toate tare!

Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Flavia, felicitari!!!!!!!!! Ma bucur enorm pentru mititelul perfect! Sa stii ca si pe mine, optimismul tau ma incurajeaza.
Va pe toate. Din pacate nu mai pot scrie, pt. ca e o atmosfera groaznica aici la servici. Zici ca aici este buricul pamantului... cu asa o sefa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Flavia iti multumesc mult de tot!! Totusi nu prea cred eu sa fi ovulat pe 15 ianuarie pentru ca atunci a fost ultima zi de sangerare a avortului... Iar de 2 zile am scurgerile astea albicioase asa! Acum sa vedem.. sunt curioasa daca imi va veni ciclu pe 29.01 cum ziceai tu. Asa calculasem si eu dar am inteles ca dupa un avort se deregleaza putin...
Inca o data: felicitari din suflet!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Flavia ce fericita esti!!!! Am zambit si-am lacrimat pt bucuria ta! Sa va dea DD muuuulta-muuuulta sanatate!
Apropos de felul in care a primit Dominic vestea despre fratior: eu ii ziceam lui Sebi ca bebele ce urma sa vina o sa ne iubeasca muuuult pe toti, si noi toti o sa-l iubim mult pe bebe!

Daca poti si cand ai timp, te rog frumos, vrei sa ne calculezi si noua, cu metoda invatata de la mama ta, cand mai vine un bebe si la noi (chiar daca iti iese din "calcule" ca nu mai vine, nu ne suparam, ca noi tot mai incercam)? Eu sunt nascuta pe 14.07.1978, iar sotul meu pe 27.07.1975. Saru-mana!!!!!

Tuturor o zi superba!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput