Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:


Mavnu m-am suparat pe nimeni, nu am avut de ce sa ma supar. Adevarul este ca cateodata simt nevoia sa imi dau cu parerea chiar daca pe nimeni nu intereseaza parerea mea...
Flavia cum a fost la medic? A vrut bebe mic sa va arate daca e fetita sau baietel?
Mirela sa dea Domnul ca sangerarile tale sa se opreasca de tot. Chiar daca nu afecteaza sarcina ta, te sperie pe tine. Pentru linistea ta sufleteasca sper sa ne spui ca nu mai ai sangerari (se pare ca azi nu ai avut sangerari~ ce ma bucur~ sa dea DD sa fie tot asa).
Ralusper ca sotul tau sa se simta bine curand.
Va pup pe toate
si va doresc o zi minunata!


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Ileana eu cand eram gravida am racit groaznic si doctora mi-a zis sa iau algocalmin dar numai daca imi e tare rau si sa beau cat mai mult ceai cu lamaie.Insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Spun si eu buna seara si intreb ce fac fetele?sper ca sunteti bine toate .Cum e cu sangerarea blue?sper ca nu mai e.Eu am umblat de nebuna sa caut test si peste tot numai o-zone ,maine o i-au din nou la picior,sper sa si gasesc .Acum va pup si va spun noapte buna.Michelle tu cum mai stai cu raceala ,sa te faci bine si sa nu mai fi supi.Gata pe azi ca mi-e un somn ..

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ileana multa sanatate! Ofofof tare uracioase sunt bolile astea! Sa mananci multe fructe si legume care contin vit.C, ca sa te ocoleasca racelile

Flavia nu ne lasi cu okii in soare, nu? Abia astept sa ne spui ca totul e ok si ca ce e!

Mirelus, Doamne ajuta sa nu mai curga Va fi bine, ai sa vezi!

Puuuup toate fetele si sa auzim numai de bine


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor mele dragi, merci ca existati, uite ca acuma am iesit de la medic abia si am ajuns la servici! E BAIETEL!!!!!, sintem atit de fericiti!!! dar hai sa va povestesc totul! deci, imi zice sa ma duc cu vezica plina, asa si fac, acolo ghinion astept 2 ore, faceam pe mine va jur! nu stiu ce s-a intimplat de era atita lume! inaintea mea vad c-o trimite pe una sa mai bea apa, ca nu se vedea bine.....imi vine si mie rindul, imi era inima cit un purice! toate erau nerabdatoare sa afle sexul, eu, in momentele alea ma rugam, Doamne sa aibe tot ce trebe, sa fie totul bine! ma intind pe pat, ma intreaba vreti sa stiti sexul, zicem da, zice ok, dar mai intii sa fim siguri ca e sanatos nu! zic da da! si incepe sa se uite, inima, Doamne ce frumos batea, avea toate camerele, aorta ok, 2 miini, 2 picioare, 20 degete , o data-l vad ca-si baga piciorul in gura! eu, stateam cu mina sub cap ca sa vad bine monitorul, se uita la mine si ride, zice si el sta ca mama, o mina sub cap, i-a masurat tot felu de oase, la cap in nas, la mina, la picior, s-a uitat la cordonul ombilical, totul era perfect, zice ce credeti ca e, ii zic ca faptul ca am avut o sarcina total diferita de prima m-a facut sa cred ca e fata, dar ca acuma citeva saptamini am visat un baiat, zice i-a uitati-va ce-i atirna acolo, si am vazut clar, baiat! of, eram tare usurata ca e sanatos, ma uit la sot(ca el aseara mi-a zis ca simte ca-i baiat), si-i zic acuma chiar ca n-ai de ales tre sa-l facem si pe al treilea si el va fi o fata! a ris doctorita, sotul era in al noualea cer, zice bine, asa o sa aibe cine sa ma pupe si pe mine(adica pe el), ca Dominic ma pupa tot timpul pe mine, pe el nu prea, ei, asa ca fericirea e mare, sotul vrea al treilea, avem doi baieti! of, abia astept sa-l tin in brate pe prichindel! apoi, dupa ce mi-am vidat vezica, s-a uitat la col, si la placenta, e superba plasata, s-a dus la locul ei, colul e frumos(asa a zis), a ris cind i-am zis ca mi-am convins bebeul sa-i dea un sut in cur la placenta! sotul meu zice ca s-a speriat placenta de mine si a fugit la locul ei! of, numa vesti bune! o veste rea mi-a umbrit putin ziua, dar ma asteptam la ea, m-a sunat alergoloaga lui Dominic, si mi-a spus ca sa nu-i mai dau nici un produs lactat, si ca ne vedem din nou in 6 luni la teste, deci ,e inca alergic, dar vestea buna e ca nu mai face soc, a scazut mult, dar a zis ca e mai prudent sa mai asteptam!

va pup tare de tot si va sting in brate, merci ca existati si ca-mi sinteti prietene! fug sa citesc ce-ati scris, tre sa ne gindim la nume!

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

a, am uitat sa va zic, va pun poze deseara cind ajung, mi-a dat vre-o 7, are un cocosel.......si niste buze mari....

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

FELICITARI FLAVIA!!!!!!!!!!!!!
Doamne, cit ma bucur ca e totul bine cu bebicul! Meriti sa fii fericita! Sa ne zici cum a reactionat Dominic la vestea ca va avea un fratior baietel. Ce nume ii puneti? Imi pare tare rau ca nu s-a rezolvat de tot cu alergia lui Dominic, dar sunteti pe drumul cel bun! Astept pozicile!!!!!!

Cristina, 12+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Felicitari sa-ti traiasca baiatul,eu ardeam de nerabdare de fiecare data cand stiam ca ma duc sa o vad la echo,cat era de frumos si ce putin a tinut........................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Flavia sa-ti traiasca bebele , sa se nasca sanatos si voinic si poate daca va mai incumetati, sa vina si o fetita dup'aia .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia felicitari!!!
Sa va traiasca si sa fie sanatos,ma bucur mult ca este bine,nici nu se putea altfel...Doamne ce ma bucur pentru tine...imi dau seama ce fericita esti!Sunteti o familie frumoasa si implinita!Acum al treilea bebe sigur va fi fetita!
Imi pare rau ca Dominic inca mai este alergic,cred ca este mai bine sa mai asteptati putin si sa repetati testele.
Ai visat un baietel si asa si este,esti tare,Flavia!
Nu mai scapi de noi acum,sper sa ne visezi si pe noi,este suficient sa ne spui ca sunt sanatosi,nu mai cerem si sexul.
Va



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput