Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

LAURICIU.....uitai sa mentionez in epistola anterioara ca sunt
echivalentul casei poporului ...am pus aproape 4 kg....de la minunata mea greutate de 51...am 55kg!!!

hi hi....acu toate ca toate...da am niste ....ola.laaa!!!!


oana13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia abia asteptam sa ne spui ce este bebe si bineinteles ca totul este super bine.Sunt tare nerabdatoare!
Biby nu stiu sa-ti spun nimic desprea problemuta ta,decat sa zic ceva gresit mai bine tac. Poate te ajuta Flavia cu ceva informatii.Abia astept sa vina vremea sa faci testul cu II liniute!
Oanabbb woow ai deja 14 saptamani...ce frumos...tu vii la Bucuiresti pentru eco morfofetala,stiu ca esti la Gherasie,sau ma insel? Unde iti faci eco? Sarcina usoara in continuare!
Lariana si eu zic sa mai astepti putin pana sa incerci din nou,si trebuie de data asta sa fie bine.Nu-ti pierde speranta.
Laura sa stii ca ma gandesc mult la tine,imi doresc nespus de mult sa fii -dutza si sa iei toate fetele dupa tine! Va tin pumnii la toate!
Nana ce faci? Esti mai bine astazi? Nu ai dat nici un semn pana acum!
Michelle sper ca esti mai bine!Ai grija de tine ca nu este buna deloc aceasta raceala!Cand intri vreau sa ne spui ca nu mai faci febra si ca esti ok,da?

Eu am in continuare usare sangerari,si ieri si aseara putin mai rare dar sunt.Sper sa treaca mai repede ca ma dispera. La prima sarcina nu am avut nici o problema de acest gen.Off...
Va pe toate!




Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

MIRELA..da la gherasie sunt!
maine la 16.30 am programare la EUROCLINIC pt ca acolo am aparatura mai buna decat la spital...desi nu poti spune ca spitalu n.are!!!!
el mi.a zis unde vreau......si eu am ales euroclinic.

costa 226lei acolo...e cam scump,dar daca e sa fie vro problema e f important sa o descopere...stii si povestea cu rh.ul meu...d asta am ales clinica....stii ca el e si acolo,nu?i rest,la consultatiile obisnuite,la nastere..etc....merg ;a cf2!

pupici///////


oana13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Pupici pt toate fetele!
Am avut probleme cu internetul si acum, cand am reusit sa intru si sa citesc tot ce-ti scris, mi-e greu sa va raspund fiecareia, ca ati fost tare harnicute la scris.

Biby, draga mea, nu stiu ce sa zic, cu scurgerea aceea albicioasa...?! Ai luat cumva si antibiotic? Sa nu o fi dat intr-o candidoza.... Eu iti tin pumnii sa fie totul bine si exact asa cum iti doresti! Nu stiu nici pt mine cand sa ma astept sa-mi vina, desi la mine, ziua chiuretajului (ca, spre deosebire de tine, eu am avut "oroarea") se considera Z1. Cred ca am ovulat si eu, zilele trecute, pt ca am avut o usoara secretie ca un albus de ou (incolora si fara miros). De vreo 3 zile ma doare burta ca la ciclu (imi trecuse prin cap sa nu cumva sa mi se fi infundat trompele, dar m-au linistit fetele, pe aici -nu mai stiu pe unde am postat). Nici eu nu stiu ce-o fi, ca altceva, nu-mi curge nimic-nimic, acum.
La dr ajung abia maine (am programare). Noi am "prestat" cu prezervativ, pt ca ni s-a zis ca trebuie sa mai asteptam putin...
Oricum, daca va fi sa se prinda samburelul la tine acum (), iar la noi luna viitoare (), vom merge tot impreuna la odisee, la mamici de oct-nov. Ma bucur mult ca ti-ai pastrat optimismul!!!!!!!!

Michelle, ma tot gandesc la tine! As fi vrut sa-ti scriu de multe ori, dar m-au inecat lacrimile si nu mi-am mai gasit cuvintele... Nici nu stiu ce ti-as putea spune, sa-ti ridic moralul, dar mesajul meu sa nu fie... suparator de optimist. Sper ca intelegi ce vreau sa zic. Insanatosire grabnica!!!!

retovers, bine ai venit pe DC! Imi pare rau pentru pierderea ta, am plans citind prin ce ati trecut.... La fel, nu gasesc cuvinte potrivite (azi ma simt ), dar sunt alaturi de tine, cu ganduri bune!

Flavia, si eu astept cu mare nerabdare sa ne povestesti cum a fost la echo si ce sex are bebelicul! Cat despre titlu.... mie imi placea mai mult cel optimist (fiind in acord cu noua mea stare sufleteasca), dar au dreptate fetele, daca -noi toate- n-am fi suferit o asemenea durere, ca cea a pierderii unei sarcini -mai mare sau mai mica- poate ca nu ne-am fi adunat aici.... Din partea mea, i-as spune (stiu ca ar fi prea lung si nepotrivit, dar asa simt eu!) "Durerea pierderii unei sarcinii si bucuria castigului unor prietene dragi!!!!!"

Mirela, offfff, asa ma sperii cand aud iar de pete si sangerari.... Sper sa fie totul bine!!!!!

Nana, 6+34+sanatate+bucurie mare iti doresc!!!!!!!!

Cristina26, n-am citit cine/ce rau ti-a facut, mai bine te retragi din zona respectiva si dai la o parte sugestiile negative! ooooooofffffffffff, ce rea poate fi lumea asta cateodata........

Poate ca as mai fi avut de spus, dar acum tre' s-o tai inapoi la munca!!! Va pup pe toate!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Am crezut ca sunt singura constanteanca pe aici,dar se pare ca mai e si Mav,la ce doctor esti?
Pe mine m-a mai lasa gripa,acum sunt la servici si prevad ca ma asteapta o seara plictisitoare.Va pe toate si sper sa am cu cine ma conversa pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Oanabbb multumesc mult pentru raspuns!Da,stiu ca este si la Euroclinic,si mai stiu ca este un dr. bun,l-am cunoscut in spital cand am fost operata si cred,nu sunt sigura,ca a fost cu dr. meu,Nayel,cand mi-a facut cezariana.
Eram curioasa daca el iti face ecografia pentru masuratori! Am inteles ca si Nayel ar face astfel de eco la spital si ma gandeam ca nu trebuie sa mai merg in alta parte.Iti tin pumnii pentru maine!
Mav mersi mult,iti tin pumnii pentru maine la dr.Ma bucur ca esti mai optimista!
Jojo bine ca te-a mai lasat gripa Din ce am vazut la tv m-am ingrozit! Ai grija de tine!
Eu sunt bucuroasa ca pana acum nu a mai curs nici o picatura! Sper sa fie tot asa!
Va !



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Mirela, Doamne ajuta!!!!!!!!!

Jojo, am fost la dr Rusa (cu care l-am si nascut pe Sebi). Pe mai departe, vreau sa merg la dr Lutescu, dar pt ca am obtinut programare de abia la sfarsitul lunii februarie si eram nerabdatoare sa stiu ce avem de facut (suntem hotarati sa incercam iar), maine voi merge la dr Cristurean. Parca am citit pe undeva ca el s-a ocupat de tine..... Te rog, numai daca ai timp si te simti in stare, poti sa-mi spui impresia ta despre el (eventual pe PM, ca nu intereseaza pe toata lumea)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia ai fost la medic? Te asteptam cu vesti!Sunt tare nerabdatoare!
Asteptam sa vedem ce ascunzi in burtica!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Fetelor mi-a venit si mie randul sa recesc. Deocamdata este o forma usoara si am stat acasa sa previn agravarea. M-am tratat cu cei cu lamaie si acum ma gandesc ca am baut ceaiul prea ferbinte si poate n-a fost tocmai bine pt bb. Am sunat si moasa si a zis ca nu trebuie sa fac nimic deosebit fata de alta raceala. Sa iau paracet (banuiesc ca e paracetamolul nostru) si cam atat. Sper sa nu se agraveze.

Ileana 25+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Ileana imi pare tare rau ca ai racit!Am inteles ca cel mai bun este Oscilococcinum,este un preparat homeopat,am auzit ca face minuni.Acum nu stiu daca il gasesti si acolo,ar fi bine!Ai grija de tine!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput