Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetele mele dragi, am schimbat subiectul cum era inainte, fiindca nu era toata lumea de acord cu cel dinainte! sper sa nu supar pe nimeni, dar e important sa fie toata lumea de acord, si asa ca am pus pe prima pagina cele doua propuneri ce le avem pina acuma, si sigur vom gasi un nume care sa placa la toata lumea! si atunci zic eu numa sa-l schimbam, sper c-am facut bine!

cristina, nici eu nu-l simteam tot timpul cind era sarcina la 13s, dar si eu il pindeam, va fi bine, in curind il vei simti mai tare, eu, pe la 16 il simteam bine. daca tu ma rogi nu ma iau de fata aia, dar macar da-mi si mie linkul, ca am cautat aseara de numa......sa vad eu cu ochii mei!

andreea, am schimbat din nou titlul....poate pina la urma ajungem la vot!of imi pare rau de experienta ta cu medicul ala....of, da e tare frig la noi, dar tot e bine ca anul trecut cu vintul aveam -40C. da, trebuie sa-i dau lui Dominic totul de mincare in afara de fructe!adica un snack mic(eu ii dau un sandvich) dimineata, la amiaza ceva cald(mincare gatita), apoi iar un snack(iaurt soia), si-i mai dau ei ce le-am zis ca au voie, fiindca din cauza alergiei le este frica, ptr ca tanti care gateste poate sa puna din greseala lingura in pireul cu lapte si apoi la el in mincare, si sa ajungem la spital!asa ca platesc normal ca si un parinte ce nu aduce nimic de acasa, dar duc toata mincarea!(oricum imi convine asa, ca altfel as sta atit de stresata).merci de urarile de bine, e bine acuma piticul, si eu am dormit mai bine!

cristina26, am plins, ptr Paul, ptr bebe meu nenascut! ptr toti ingerasii!of Doamne, da, poate viata noastra ar fi altfel.....dar poate ca treceam pe linga chestii pe care acuma le apreciem altfel(cel putin la mine), da, am deja 20s, pe bebe de acuma nu stiu cum il cheama, ptr ca nu stim ce e, aflam miine, si vom cauta nume, iar pe Dominic, baietelul meu de 2 ani si 8 luni, l-am nascut la 41 s, la el totul a fost ok, sarcina inocenta o numesc eu! pe cea de dupa el am pierdut-o!imi pare tare rau de toata suferinta ta, care a fost mult mai mare ca a mea, fiindca eu, nu sint buna de nimic cind Dominic e bolnav, el, e alergic la proteina bovina, cind era bebe mic, i-am dat cereale cu lapte deja in ele, si am ajuns in soc anafilactic la urgente, deci inteleg cum e sa ai copil bolnav, la tine a fost si mai greu, muult mai greu! dar, uite de data asta va fi bine, cum zic toate fetele de aici, trebuie sa ne tinem de mina, sa fim unite si va iesi bine!

bibi, iti dai seama ca si noi abia asteptam, ca sa stiu ce vreau la al treilea mai, pare ovulatie ce zici tu, da ce vrei sa calculezi si nu stii, poate te pot ajuta?

mirelush, iubito, asa sa faci, cind ti-e greu sa te gindesti la un bun exemplu, te ajuta mult, va fi bine! ptr noi toate! da, abia astept sa-l vad pe bebe, sa-i numere tot ce e de numarat, sa vad ce e si ca e bine!ai grija si tu de tine, am sa dau cautari pe net de tratamentul tau!

laura, am schimbat la loc numele, sper ca nu te supar!

retrovers, imi pare atit de rau, n-am cuvinte la adresa criminalului, prietena mea medic e acuma la sectia de neonatologie, si mi-a zis ca aici reusesc sa salveze si bebelusi de 22s, asa ca la tine erau sanse mari......si sa nici nu-ti zica de ce?! aia e de ochii lumii ca te salveaza pe tine, ca tu oricum erai bine! of Doamne....imi pare tare rau, mai scrie pe aici, noi sintem cu tine!

michelle, ma bucur ca aud vesti de la tine! imi era frica ca nu esti bine!sanatate multa!miine aflu sexul

ileana, te pup, merci, da imi aduc perfect aminte ce m-a ravasit povestea fetei Maria, care a murit la nastere!

alyn, imi pare tare rau de ce ai patit si tu! felicitari ptr noua sarcina, va fi bine acuma!

va pup pe toate! miine e o zi mare ptr mine!

Flavia 20+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Dragi prietene, intru si eu sa va salut pe toate, va citesc mereu, maine de-abia astept sa aflu impreuna cu voi ce sex are copilul Flaviei.

Nu am mai scris pentru ca sunt cam suparata, pana nu se face bine sotul meu nu am liniste, este o boala incurabila, dar pe care incercam sa o tinem in frau, el nu iese deloc din casa, si eu la serv. citesc toata ziua pe net info si forumuri despre boala. de sambata am inceput un trat. mai naturist, de fapt numai multa vit. D3 (el are o boala de piele) si cica se vad rez. in 3 sapt.

asa ca si eu as fi tot pentru un nume de subiect care sa nu includa neaparat gravidute, ca poate mamicile care au nevoie de suport nu intra.

retrovers, si povestea ta m-a dat peste cap azi, de ce se intampla astfel de lucruri, nu stiu... of, si stirile astea cu viroze, puiutul meu a plecat tot din cauza unei pneumonii, cred ca a luat virusul la spital la control... totusi, ar fi bine sa ne spui si noua la ce spital si cu cine s-a intamplat totul, ca sa stim sa ne ferim ....eu am spus, la municipal, tanti culcer care conduce e depasita rau de situatie, pe mine ma trimitea acasa dupa ce i-a bagat niste seri in nas sa i-l desfunde si cica sa vin la 12 ore la inj. cu antibiotice. m-am dus de la ea direct la budimex unde a fost pus direct pe perfuzii...

of, mi-e tare dor de ingerasul meu, nu cred ca v-am zis decat o data numele, il consider asa, mai intim si mai secret, din ce in ce mi-e frica sa nu-i pierd amintirea, desi ma si feresc de ea, nu am curajul sa deschid dulapiorul cu hainutele lui, patutul lui desi e lipit de al meu inca, il trec cu vederea, nu stiu de ce ocolesc toate astea, si la poze, incept si ma uit putin si inchid repede, mi-e frica sa nu ma scufund.... ii aprin seara la patut o lumanarica si atunci ma rog pentru el, dar il rog si pe el sa ne ierte si sa se roage pentru sanatatea sotului, credeti ca gresesc, io din prima zi l=am considerat ca un fel de sfintisor, asa arata...
si in masina ascult mereu shine on you crazy diamant si wish you are here... si stiti ce mai ascultam si plangeam cu gandul la el, imi puneam la calc. cate juma de orapiesa aia good by my love al lui james Blunt, o stiti?

nu trebuie sa uitam nici o clipa ca ingerasii nostri se uita de sus la noi, cum zicea si cri26, si trebuie sa-i facem mandri de noi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Hop si eu am intrat sa va salut s-o pup pe Mirelus pt ca e bine ,ne-am speriat un pic dar a trecut bine ca s-a terminat cu bine ,sa va spun ca la sensiblue n-au decat teste de la o-zone care mi-i se par cam de 2 lei.Voi de unde va luati sure sau clear? ma refer la fetele din ro?Sper sa gasesc pana prin 28.Multa sanatate pt Michelle ,(tocmai am vb cu ea pe yahoo) ce trista e si povestea ei pe langa a mea:((((.Sa-i spun multumesc pt compliment lui Pepsi si sa mai adaug ca si Dominic e o dulceata de copilas ,parerea mea e ca seamana leit cu mami,ma insel?
Si lui Retrovers ii spun "bine ai venit printre noi" desi era mult mai bine sa nu fie asa ,nu pot sa cred ca exista atatia oameni incompetenti care se joaca cu viata oamenilor ca fiind niste lemne pe care si daca le taie gresit le arunca ,doar o sa mai fie si altele.RUSINE ,i-as trimite in jungla sa traiasca printre animale ca nu-si au rostul aici .Retrovers ,iti doresc multa putere sa poti trece peste aceasta durere si intr-o zi sa ai ceea ce iti doresti mai mult :adica un ingeras:(Cam atat ca deja am scris ceva cam multisor..De fapt inca ceva legat de problema lui Dominic,si eu am avut prb cu Bogdan la 4 luni a facut intoleranta la lactoza ,de atunci pana pe la 2 ani si ceva nu puteam sa-i dau nimic ce era facut din lapte dulce ,doar branza .Dupa 2 ani am inceput incetisor cu cate ceva iar acum mananca ca un urs laptele cu cereale desi nu mai speram vreodata.Gata pupici si revin sa va mai citesc.Sper ca am fost coerenta in ce am scris ca mi-e un somn:))
http://community.webshots.com/user/ladymina77

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Retrovers, mi-au dat lacrimile cand te-am citit. Mi se frange inima cand aud atat durere iar si iar... . Aici, intre noi, o sa incepi sa te simti mai bine, ai sa vezi. Sper din tot sufletul sa iti revii cat mai repede, sa reusesti cat mai repede sa accepti ce vi s-a intamplat.
Ralu, cunosc piesa lui James Blunt amintita de tine, este piesa favorita a Robertei, este inr-adevar minunata si nu ma mir ca ascultand-o te gandesti la ingerasul tau cel drag. Stii bine, ca eu te inteleg, accept si cred in simturile tale. Fii alaturi de sotul tau si roaga-te in continuare asa cum faci, rugandu-l pe micutul tau sa se roage pentru sanatatea taticului lui drag.
Referitor la schimbarea numelui, eu sunt de acord cu orice varinata, important este sa nu ne pierdem. Cred ca suntem toate prietene adevarate. Daca nu va intalneam vara asta, nu stiu ca ma faceam.

Va pup, noapte buna. Ma cheama Richie la povestea de seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia maine am sa ma gandesc la tine,iti tin pumnii sa fie totul bine si sa ne spui ce sex are bebe.Cred ca esti tare emotionata.Asteptam vesti! Pupici pentru Dominic,sper ca este mai bine!
Ralu imi pare rau ca suferi atat de mult,mai ales ca si sotul tau are probleme de sanatate.Cu siguranta ingerasul vostru va vegheaza de sus si va va ajuta sa treceti peste probleme.Ieri dimineata l-am visat pe bunicul meu care este mort si m-am gandit ca mi se va intampla ceva rau,dar in schimb am aflat ca totul este bine.Acum sunt sigura ca el mi-a aparut in vis sa imi transmita un mesaj,ca vegheaza asupra mea,a noastra,si ca totul va fi bine.M-a iubit nespus de mult,am fost singura lui nepoata.
Ai incredere ca totul va fi bine!
Mina mersi mult!Eu am gasit teste SureCheck la orice farmacie,costa intre 8 si 10 ron,depinde de farmacie.Poti incerca si Barza,este bun.Iti tin pumnii sa fie bebe!
aylin imi pare rau! Daca sunt probleme cu sotul,inseamna ca aceasta sarcina este o minune!Sarcina usoara si un bebe sanatos!
Joahnna mersi, ma bucur ca nu ti-ai pierdut sperana!Ai sa vezi ca in curand o sa vina si bebe!
Ileana,Michelle,Cristina,Cristina26,Laura,Mari,Andreea va pe toate si va doresc noapte buna!





Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Am vazut din nou filmuletul cu Ingerasul Paul si am plans in hohote,Doamne ce durere in sufletul unei mame:((.Nici o mama n-ar trebui sa treaca peste asa ceva..
Multumesc ,blue ,maine fug prin oras sa caut ori sure ori barza .Pupici si noapte buna.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Buna fetelor.Chiar daca nu prestez, va urmaresc in permanenta ori de cite ori am timp.CRISTINA26 imi pare ffff rau de ingerasul tau, de fiecare data ma uit la filmulet si-mi vine sa pling.Cumpit,dureros nu stiu cum sa-i spun dar e greu de indurat ceea ce ni se intimpla noua tuturor dar sa zicem ca asa e voia Domnului.RETROVERS e cumplit prin ce ai trecut si tu pentru ca si eu patisem ceva asemanator adica dr mea vroia sa scape de mine trimitindu-ma la alt spital,nu la vreun medic anume ci direct la camera de garda a unui spital fiind gravida in 31 de saptamini.Adica la sracini fara probleme s-ar baga toti ,iar de cele cu probleme ar fugii toti.ILEANA ce minunatie ai tu acolo in burtica.....Acuma na ca vreau si eu un bb mi-am revenit la normal.Dar dupa ce fac anul de la cezariana si intre timp nu reusesc sa-mi schimb serviciul(ca sint in cautari)in iunie sper sa ma alatur si eu voua fericitelor.Cite un pup pentru fiecare...vitoare mamaica si nu numai....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Flavia multumesc!!! Daca m-ai putea ajuta... Vreau sa stiu cam cand ar trebui sa-mi vina ciclu. Iti scriu mai jos detaliile:
- UM - 4 decembrie; UM - 2 ianuarie (a durat 3 zile pana pe 4 ianuarie); 8 ianuarie - 15 ianuarie (sangerari; avort spontan); din data de 17 ianuarie am avut o scurgere apoasa asa.. fara miros si culoare. Si ieri acea scurgere albicioasa...
Ce parere ai?

Pup fetele





In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

mii de pupici pt fetele suparatele de aici.......

LAURA....BIBY.....astept testele voastre cu sufletul la gura..

eu sunt ok...in 2 zile fac 14 sapt,maine merg la morfofetala de trim1,deja mi s.a spus ca se pare ca e baietel.....de unde barbatu.meu a fost in italia si a cumparat o gramada de chestii de fetitza,ca asa eram noi siguri,ca fata e!!!!!!!!

da sanatos sa fie!astept sa fac 16 sapt sa bag niste dozari de anticorpi pt rh.ul meu nenorocit,si ma rog ca bb sa fie ok....
nu simt deloc acea inocenta a primei sarcini...sunt f constienta de cate se pot intampla...sunt optimista la maxim,dar drobul e acolo...

va tin pumnii tuturor...eu voi fi plecata din tara vreo saptamana...asa ca vreau cand vin sa vad cel putin 2 teste pozitive!daaaaaaaaa??????????

oana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia abia astept sa na dai vesti de la doctor Poate aflam sexul copilului

Fetelor dragi mie, eu nu am de ce sa ma supar! Important este ca trebuie sa ne gandim la un alt nume, pt a fi la subiect cu mesajele noastre, pt a ne bucura in continuare de gravidutele noastre si de bebelusii “nostri” si, in acelasi timp, sa ne putem spune, noi si alte fete care au nesansa aceasta, durerea... Cum spune si Adela sa fim impreuna, ca suntem prietene foarte bune! Daca nu gaseam ajutorul vostru, cred ca o luam razna pe campii

Michelle ai mare grija de tine ca ma ingrozeste virusul asta care face ravagii ! Mai dureaza pana sa fac test, oricum il fac doar daca imi intarzie

Chantal iubita, te inteleg Sper sa devii si tu aspiranta, de fapt io iti urez sa devii, cand te astepti mai putin

Ralu multa, multa sanatate sotului tau ! Offf, Doamne, cand nu e sanatate e cel mai greu ! In rest toate se pot face…

Lariana ai grija de tine, te rog, sa nu mai ramai graviduta pana in iunie, daca nu iti doresti, ca e foarte riscant pt organismul tau sa suporte asa mult chiuretaje Sper sa nu te superi pe mine, ti-o spun cu drag si sper in iunie sa ne anunti ca esti cu burtica la purtator

Biby nush ce pana mea se intampla cu scurgerile astea, ca nu ma pricep nici deloc


Poze Laura

Mergi la inceput