Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna dragele mele.Atat de dor mi-a fost de voi...Eu sunt tot bolnavioara,azi cred ca ma duc la doctor ca tot mai rau e gripa asta si febra nu ma lasa mai deloc...Mult ati mai scris...
Chantal-da am fost foarte ingrijorata pentru tine,stii vreau sa stii ca nu esti singura si poti sa spui ce simti linistita,te inteleg si eu si fetele.E bine ca ai tot timpul ocupat asa nu te mai gandesti atat de mult.ai grija de tine te rog eu mult!ai spus ca nici fizic nu te simti bine...de ce?ai fost la doctor?eu te pup dulce si te rog sa nu suferi singura!
Blueeyes-atat de mult m-ai speriat...Ma bucur ca totul este bine acum.cum e tratamentul care l-ai primit?Vezi sa nu faci efort ca nu e bine,in pat si gata,inca cateva luni vei rezista sunt sigura!
Laura-esti o fata atat de puternica...Mai e putin si trebuie sa-ti faci testul,abia asteptt sa ne spui rezultatul.De data asta va fii bine,TREBUIE!
Cristina26-am plans la povestea ta si mai ales cand am vazut pozele puisorului tau,Doamne prin cate ai trecut si tu saraca de tine.Ma bucur ca acum esti din nou gravida!Iti doresc o sarcina usoara in continuare si sa-ti tii puisorul sanatos in brate.stii deja ce vei avea?fetita sau baietel?oricum nu asta este important,important este sa fie sanatos!
Bybirox-draguta optimista nu stiu ce sa iti spun despre acea secretie albicioasa...prima data m-am gandit ca ovulezi dar stiu ca deja a trecut acea perioada..nu stiu ce sa iti spun...
Retrovers-nici nu stii cat de rau imi pare prin cate ai trecut!Imi pare rau ca ai nimerit pe mana unor CRIMINALI,ca altfel nu poti numai astfel de "medici".Imi pare fff rau,sper sa ai puterea sa mergi mai departe si sa nu renunti la ideea de ati tine odata copiasul in brate,sanatos si plangacios!
Cristina 26-imi pare rau ca nu ai fost inteleasa,stii asa sunt unii oameni dar tu nu trebuie sa pui al suflet.Aici poti vorbi despre ORICE cu noi,pe noi nu ne deranjeaza nimik,din contra,te intelegm si mai invatam din fiecare suferinta cate ceva.Te pup dulce si bine ai venit aici la noi!
Va multumesc la toate fetele pt urarile de bine!Sper sa nu ma mai tina atat gripa asta!
Pepsi-draga mea ma scuzi ca am lipsit atata dar gripa asta face ravagii.Daca nu te superi si ai timp imi dai si mie reteta de papanasi.Nu am facut niciodata dar am mancat odata si tare buni au fost!Tu cum te mai simti?ai aflat sexul copilului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Retrovers imi pare foarte rau pentru pierderea suferita. Toate aici am avut experiente asemanatoare deci intelegem prin ce treci. Fetele de aici sunt cu adevarat minunate.
Nici eu nu prea am fost norocoasa cu sarcinile. Primele doua le-am pierdut la inceput a treia am nascut un baietel, in cazul meu am avut noroc cu doctori de aici ca au intervenit si a fost operat in prima luna de nastere ca altfel si baietelul meu traia doar 3 zile. Dar au trecut doua luni in spitalul din oras, 3 luni minunate acasa si alte 2 luni intr-un spital de copii (unde a fost ingrozitor). Paul a murit pe 4 iulie 2006 la mine in brate acolo in spitalul de copii. Am fost atat de deprimata cand a trebuit sa ma intorc in oras la noi fara el. Imi amintesc ca dupa 3 luni de la inmormantarea lui Paul i-am zis sotului hai sa mai incercam pt un bebe, si cel mai ciudat lucru a fost ca am ramas din prima. Am aflat ca sunt insarcinata in apropierea zilei de nastere a lui Paul. Sunt sigura ca vei auzi copii tai spunadu-ti MAMA si poate si tu vei ramane insarcinata mai repede decat te astepti. Sa te ajute Dumnezeu si sa iti dea tot ce iti doresti!
Flavia imi place tare mult titlu pe care l-ati ales. E optimistic si asta e bine.
Mirela mare dreptate ai avut sa spui cat de diferita ar fi fost vietile noastre daca nu am fi trecut prin aceste experiente.
Cristina ce mai face bebe? Mai ai greturi? Cred ca curand vor inceta, tot asa zic de 2 saptamani si ceva, dar bebe merita sacrificiul.
Trebuie sa fug, povestea vieti mele. Va pup dulce.
Sa auzim numai de bine!






What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Della ma bucur tare mult de burtica mea si de fiecare miscare si abea astept sa faca tumbe sa se miste toata burta asa cum facea si Ariana. Eu incerc f tare sa mentin un echilibru, de asta vreau sa nu ma gandesc tot timpul la Ariana, dar uneori...
Mirela ma bucur ca sunteti bine. Asa a fost si la mine, m-am speriat tare cand am vazut sange, desi erau doar cateva picaturi, dar cum nu sangerasem deloc la prima. Incearca sa te odihnesti cat mai mult si o sa fie bine.
chris27 multumim ca esti alaturi de noi. Chiar daca unele fete nu s-ar supara sa tot vorbim numai de probleme, cred ca e mult mai bine totusi daca nu am vorbi despre asta pt ca atrage tot felul de ganduri care te pot influenta negativ. Cand nu sti ce inseamna ai o naivitate cum spun fetele si crezi ca nimic nu ti se va intampla. La prima odisee asa eram si eu, stiam de avortul spontan si mi-a fost teama la inceput, apoi nu mai avea ce sa mi se intample si totusi...Spre sfarsitul odiseei a murit acea mamica de la ian-feb si apoi alti 2 bebelusi inaintea mea. Poate Laura isi mai aduce aminte, se crease deja o panica printre noi si parca ne faceam deja testamentul. Imi aduc aminte ca erau fete care discutau cu soti ce sa faca daca ele nu or sa mai fie (printre care si eu)...Eu una as vrea sa le scutesc pe fete de astfel de ganduri.
Chantal ma bucur ca mai intri pe la noi. La asta ma gandeam si eu, ca daca s-ar fi numit asa nici eu nu cred ca as fi intrat aici atunci. Eram disperata, nu o sa uit niciodata asta...chiar daca intre timp am devenit aspiranta/graviduta...
Flavia maine e ziua cea mare...tin pumnii.
bibyrox secretia poate fi de la ovulatie, dar dupa cate stiu si de la sarcina.
retrovers imi pare tare rau ca ai trecut prin asta. Stiu ca treci prin momente grele si ai nevoie de cineva ca sa te asculte. Noi suntem aici si sper sa iti dam din curajul nostru. Cu siguranta intr-o zi o sa fi si tu mamica.

Ileana 25+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Michelle imi pare rau ca inca esti bolnavioara! Nu este bine sa stai asa daca ai febra mare,mai bine mergi la un medic.Ai grija de tine!
Eu iau in continuare tratamentul,vad ca mai sunt cateva picaturi,dar din ce in ce mai rare.
Retrovers imi pare nespus de rau! Nu am cuvinte! Atata nepasare din partea unor medici care ar trebui sa ne dea incredere si sa fac tot posibilul pentru a fi totul bine!Iti doresc multa putere sa treci peste aceasta grea incercare si nu-ti pierde speranta,bineinteles ca vei avea sansa sa ti se spuna "mamica" Suntem alaturi de tine!
Ileana ce frumos trebuie sa fie sa simti miscarile lui bebe din ce in ce mai dese.In curand va incepe sa faca si tumbe in burtica .Tu cand mai mergi la eco?
Cristina26 sunt sigura ca nu a fost doar o intamplare sa ramai insarcinata chiar in apropierea zilei de nastere a lui Paul.Nimic nu este intamplator!
Biby secretia poate fi si de la o eventuala sarcina.Eu de cand am ramas insarcinata am avut o secretie mai abundenta.Poate este bebe!
Laura
Va pe toate!



Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

Buna fetele,

scriu pentru prima data la acest subiect. eu am pierdut o sarcina in septembrie (2006) la 26 de saptamani. era baietel. sotul meu a fost diagnosticat cu oligospermie severa si astenospermie moderata (mai exact 9 mil spermatozoizi). asta in nov 2005. iar eu in martie am ramas insarcinata. dupa pierderea sarcinii, am crezut ca minunea nu se va mai repeta. dar am ramas din nou gravida la 2 luni dupa ce am nascut.

sotul meu a luat cate 3 pastile de branca ursului pe zi si cate 6 de napraznic. si asa am obtinut cele 2 sarcini. nu stiu daca va ajuta si pe voi....dar o informatie in plus e intotdeauna binevenita. zic eu.

nici pana acum nu am aflat de ce am pierdut sarcina. nimeni nu a pus niciun diagnostic.

va pup
aylin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

aylin_tarcan sa inteleg ca acum esti insarcinata? Felicitari atunci si sarcina usoara.
La 26s sarcina era destul de mare, ar fi trebuit sa puna si ei un diagnostic, sa investigheze... Doamne ajuta ca acum sa fie totul bine.
Mirela la eco am programare pe 15 martie, dar nu se stie, poate mai fac o vizita si prin februarie ca vreau sa il vad pe bb cat mai des.
Michelle desi am uitat sa iti scriu si acum si data trecuta sa sti ca m-am gandit la tine si iti doresc sa te faci bine cat mai repede.


Ileana 25+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ileana imi amintesc foarte bine de mamica de ian-feb2006 (AndreeaC) care a murit la nastere Si a fost ingrozitor, nu-mi venea sa cred ca se mai intampla asa ceva in anii nostri!!!! Eu cat am fost internata nu am stiut de Anairda ca ii murise copilasul Sora mea nu a vrut sa-mi spuna, ca sa nu ma supere....si uite ca tot nu am fost ferita de nenorocire Asa-i viata asta: nu te poti feri de nimic, totul ne e predestinat! Ma gandesc, totusi, ca nenorocirea nu vine de doua ori in acelasi loc!

Aylin adevarata minune sarcina ta! Imi pare rau pt sarcina pierduta in septembrie, dar a venit alt ingeras sa-ti aline sufletul Asta ma face sa cred ca exista speranta pt fiecare


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cristina26, cand citesc ce scrii. Tu esti puternica si ingerasul Paul te va ajuta! Curaj, nu esti singura!




Nana, 6+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Retrovers, nu am cuvinte!
Michelle
Laura , cred ca "aspirante" nu e cel mai potrivit cuvant, asa cum zici si tu. Unele dintre fete sunt aspirante, altele nu, cel putin deocamdata. Iar cele care vor mai veni (bine ar fi sa nu mai fie nici o tragedie care sa trimita fetele aici dar din pacate stiu ca nu va fi asa), cu siguranta nu vor fi aspirante, la inceput cel putin. Vor avea nevoie de sprijin si de intelegere, nu toate au puterea sa o ia de la capat asa repede.
Eu as numi subiectul "Mamici care au pierdut un bebe", pentru ca indiferent ca a fost o sarcina in luna mica sau mare sau un copilas de cateva ore, zile, luni, toti au fost copiii nostri. Iar cuvantul mamici include si termenul de gravidute, zic eu. Parerea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

Ma bag si eu ca musca-n lapte si poate nu is indreptatita sa comentez da acu imi dau si eu cu parerea.De la avortul meu incoace din oct va citesc aproape zilnic si traiesc alaturi de voi toate bucuriile si supararile voastre.(apropo Mirela ma bucur ca e totul ok cu tine)...Nu vreau sa supar pe nimeni dar ma gandeam ca daca era numit asa subiectul prin octombrie nu stiu daca mai intram pe la voi..tind sa ii dau dreptate lu' Chantal si sper sa nu descurajeze alte fete de a intra si spune offf-ul ...si acu imi veni si mie o idee inloc de aspirante "alinare si speranta dupa pierderea unui bebe" ceva de genu asta sa iasa si optimismul la iveala....
Si vorbind de speranta ..sper si eu sa am un bebe cat de repede...
Va pup

Mergi la inceput