Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Mari, ma bucur ca Ema e bine, acum !
Alte produse de la Danone, mananca ?
Ca am tot auzit ca Danone nu e bun, defel.
Cristina a tot mancat Danonino pana sa faca diabet si din toamna am inceput sa-i dau din nou, cand are glicemii bune si mai mananca si Activia, dar nu a avut niciodata probleme.
Nicoleta, aici in oras, eu n-am vazut role din acelea. Noi i-am luat Cristinei, role intr-o singura linie. A fost greu la inceput, dar in cateva zile si-a dat drumu' singurica. Nici n-am crezut ca va reusi, pt. ca rolele sunt cam mari si grele.
Dar cerea cu ele afara, mai in fiecare zi si unde ii si plac mult, a reusit sa se descurce singurica destul de repede. Plus ca, in iarna, mai incercase si patinajul. Si asta de la 3 anisori.
Dar iarna asta n-am avut gheata in aer liber si n-am putut incerca patinajul.
Aveti spatii anume pt. role sau te gandesti la parcuri, de vrei sa incerci si tu ?
Mi-ar place si mie, dar....n-am unde !
Am descoperit poza Sinzianei ! Dupa descriere este aceasta, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23" target="_blank">pecoastaFloridei1. Superba !
Ce face David, Sinzi ? E mai bine ?





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu sunt cam speriata!!!
Nu numai ca David face febra in continuare dar toata noaptea mi-a plans de dureri de burtica...cred ca il doare destul de tare ca nu il lasa deloc...
Acum il duc din nou la dr....



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, o fi vreo enteroviroza, si dupa cum zici probabil ca va incepe sa aiba si scaune moi...
Nina, la parcuri ma gandesc, nu avem locuri special amenajate.
Eu am vazut role din-astea, insa nu erau chiar de calitate. Sotul meu mai pleaca pe dincolo, poate gaseste ceva pe acolo. Asa ne gandeam, sa fie de calitate si daca e sa prinda si o oferta, atunci numai bine. Poate iepurasul va aduce rolele anul asta, am vrea reglabile si nu foarte grele, el este un slabanog.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, daca erau scaune moi dupa 3 zile de febra apareau deja...
Si nu ii lipseste pofta de mancare...mananca orice...
Ma gandesc la toate tampeniile....



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi, cere o coprocultura si antibiograma ca sa va dea antibioticul pe microbul respectiv, cred ca e infectie la stomac.Eu asta stiu, dureri de burtica si febra pot fi din doua motive, un microb la stomac, care nu neaparat da scaune moi, sau daca nu e microb la stomac mai apar dureri de burtica si febra si in amigdalite, pt ca se inflameaza niste ganglioni care corespund celor de la gat, si sunt in stomac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ati fost la medic? Ce v-a zis?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

am fost la dr, am facut sange si exudat si se pare ca nu e bacterie...deci nu e nevoie de antibiotice...
Daca in 2 zile nu ii trece febra alte analize...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, macar stiti ca nu e asta... mai raman celelalte variante. Se simte mai bine?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Cristinei i s-au reglat glicemiile, de ieri de la amiaza a avut numai glicemii bune. Pot rasufla usurata, acum.
Sinzi, daca nu e de la gat(stiam si eu faza cu ganglionii durerosi din burtica, din cauza amigdalitei), tot de la burtica vine problema, daca tot acuza dureri de burtica.
La sange ati primit rezultatele ?
Sper sa vii cu vesti bune ! Doamne ajuta !
Nicoleta, role ajustabile are si Cristina, dar sunt atat de grele... Si tot iepurasul i le-a adus, anul trecut.
Fetelor, azi e ziua Cristinei(crig72) !
Am deschis un subiect de felicitari, la Evenimentele comunitatii, aici.




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Sa va mai povestesc despre noi, am fost aseara la patinoar, ne-am distrat bine de tot, numai noi 2 (eu si Stefan), apoi seara am colorat paste cu cariocile si le-am insirat :)).
Nina, ma bucur ca s-au normalizat glicemiile. Sa ramana asa.
Nicoleta

Mergi la inceput