Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Ce m ati mai distrat fetelor cu pozitiile voastre....eu cred ca nu conteaza daca faci asa sau asa ...sau mai stii???....amu no sa te apuci sa stai rascracaiata cu picioarele in sus si cu sotul care sa vina ca un avion direct la sursa...nu de alta dar poate ne rupem si gaturile... si atunci chiar nu o sa mai iese nika.

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Fetelor sunteti super haioase. Eu am uter retrovers. Am citit ca trebuie prestat astfel in aceasta situatie si asa cu a spus Sherita dupa trebuie sa stai pe burtica sau co o perna sub . Din pacate de vre-o 5 ani am tot experimentat si nik. A ramas doar placerea pentru ca acum ne indreptam spre FIV.
Va pup

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta81 spune:

... si eu incerc de 6-7 luni ,de cand am lasat medicamentele sa raman insarcinatya ...si ...nimic ,inca! Am incercat toate pozitiile ,plus repaus la pat ,dupa, insa nimic nou! Chestia cu ...bicarbonatul ...nu am, mai auzit-o ...o fi adevarata?
Va pup fetelor si ...succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai fetelor in urma HSG-ului am trompa stanga nepermeabila si dreapta fff permeabila,acum eu nu stiu ce poziti sa adopt.
Deci cum trebuie sa stau?
Va pupacesc

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

i-am zis sotului faza cu picioarele pe pereti si a ras de mine:))


inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

si eu am incercat o gramada de pozitzii,dar in zadar.am ramas insarcina dupa ce am stat cu picioarele in sus pe peretzi timp de vreo 15-30 min.dupa contact in perioada fertila.
deci...se poate si cu picioarele pe peretzi.
va pup

danielle 10+

http://bd.lilypie.com/yaSIO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Hop si eu cu voi ca sunte-ti simpatice bine
Eu,am avut colege care au reusit stind cu picioarele pe pereti timp de 15 min ,cind pe burta si acum sunt fericite.Si eu mai incerc dar vad ca nu vine bb.poate nu stau cit trebuie recunosc sau destul sau in periada fertila,asta-i ,,buba''dar acum ma pun pe treaba serioasa.Haide-ti sa va zic una buna ,un medic glumet mi-a zis si mie ca daca nici asa nu reusesc sa ma ridice sotul de picioare si sa ma scuture bine,am ris in hohote acasa ,va dati seama de ce?
Acum sa va ridice si sa va scutere si pe voi,sa aveti pofta de ris si sa fi-ti mai optimiste.
Va ,pe toate.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

La prima sarcina am pus o pernita sub fund, dupa. Si am ramas din a doua luna de incercari. La a doua nu stiu cum am ramas, nici cand, era cam la 5-6 luni dupa nasterea primei. Eu cred ca unele femei raman foarte usor insarcinate (cineva zicea ca numai i-o arata si ramane ), iar altele raman mai greu, sau deloc, orice ar face.

Eu va doresc mult succes aspirantelor, sa alegeti cea mai potrivita pozitie!

Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulat spune:

Nu cred ca , conteaza pozitia ci . Dar tot innainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Poate ca si statul cu picioarele pe pereti are rolul ei, dar daca e sa se intample, se intampla si daca daca stai in picioare. Si eu sunt de parere ca si viteza lor conteaza. Si eu am discutat cu sotzul de tinutul picioarelor pe pereti si a ras de mine, asa ca incerc sa ma simt cat mai relaxata si sa stau dupacumintica intinsa in pat macar o jum de ora si poate,poate se prinde ceva.

Nu lasa pe maine ce poti face azi, ca poate maine nu mai trebuie facut!

Mergi la inceput