Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samarghitan spune:

eu dupa am stat cu picioarele pe pereti, am facut-o si seara si dimineata, am stat 24 de ore fara sa ma spal si tot degeaba. Am analizele facute si sunt ok.Nu mai stiu ce sa fac.Nu am avut nici o sarcina si am 30 de ani.Nu am folosit anticonceptionale never. cer un sfat, un truc, o smecherie....orice nadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Va rog sa nu mai deviati de la subiect. Continuati la subiectele dedicate, ca sint Slava domnului, destule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

am si eu o intrebare! in irigator cata apa tb sa se puna,ptr o lingura de bicarbonat?! ca nu m-am prins....











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaneda spune:

Daca va plictisiti vin si eu cu o povestioara despre incercarile mele de a face un bebe.
In noiembrie 2003 am hotarat ca este timpul pentru un bebe, deja ma gandeam ca totul va merge ca la carte, puteam programa si zodia...
Tati s-a pregatit dupa cum a stiut mai bine pentru
Odata cu trecerea timpului am ajuns la concluzia ca nu este chiar asa usor sa raman insarcinata iar dupa cateva luni de incercari am mers la medic. Mi s-a recomandat un tratament cu anticonceptionale pentru reglarea...Intr-un final am ramas insarcinata,mai exact in noiembrie 2004. Vestea cea mare am primit-o de Sfantul Nicolae cand am facut un test de sarcina. A fost cadoul perfect pentru tati care nu mai credea ca este posibil sa avem un bebe
Dupa un an de incercari nu va puteti imagina ce bucurie era in familie. Tati era in al noualea cer!
Toate bune si frumoase pana in ianuarie cand am mers la un control si s-a depistat ca fatul s-a oprit din evolutie
Am fost internata de urgenta si chiuretata (urasc cuvantul asta). Am facut tot felul de teste pentru a depista motivul care a dus la acest lucru groaznic, si ... nimic. Doctorul a spus ca poate fi din cauza stresului.
Ce sa zic... moment foarte dificil pentru noi toti
Mai increzatori, de aceasta data, in faptul ca pot ramane insarcinata ma trecut la treabacu gandul ca trebuie sa iasa de data asta.
Am incercat sa urmaresc perioada fertila ca sa reusim. Toata lumea spunea ca acum este momentul sa raman gravida, imediat dupa avort, cica este locul curat! Toti ne incurajau
Din februarie pana in iunie am incercat toate miscarile, pozitiile si momentele zilei, dar tot degeaba
Un singur lucru nu incercasem! Sa o facem in fiecare zi
Dupa atatea luni de incercari tati era deja obosit, dar trebuia sa mai incerce si asta. Si-a adunat toate fortele si a trecut la treaba.... Am combinat totul cu o doza de MagneB6 ca sa ne tina!
Rezultatul deja il stiti AM REUSIT!!!
Sper sa reusiti si voi!
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Daniela si mie mi se pare ca cea mai sigura metoda de a ramane insarcinata este sa facem sex in fiecare zi dar eu recunosc cu mana pe inima ca pe mine nu ma tine . Asa ca va intreb care este de fapt perioada fertila, aproximativ bineinteles?
Eu am un copil deja si mi-l doresc pe al doilea de vreo 7 luni. In ianuare am crezut ca am reusit dar in februarie sarcina s-a oprit din evolutie din pacate.
Eu tot am trait cu senzatia ca cele mei fertile zile sunt 10-14, dar se pare ca nu si la mine, sau nu sunt astea?
La primul copil am incercat un an, imi luam temperatura, faceam teste de ovulatie, am stat cu picioarele pe pereti, am facut-o 7 zile la rand, a fost maximum ce am putut face in aceasta privinta si cand aproape ca imi luasem gandul hop s-a intamplat. Ceea ce ma face sa cred ca stresul e cel care impiedica o sarcina sa apara.

DECI; care sunt zilele cele mai indicate si pana la urma de unde se ia temperatura? Eu tinem termometrul in gura si poate de aceea nu a mers metoda asta....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Nu cred ca valabil vreun truc. Dupa aproape doi ani de "prestat" conform regulilor, fara sa se intample nimic, cand in sfarsit s-a intamplat minunea, oricum nu mai speram nimic asa ca am stat deasupra si imediat dupa am fugit la baie si m-am spalat temeinic. Nu tu stat cu picioarele in sus, nu nimic. Or pozitia deasupra e contraindicata fiindca se spune ca ar curge... esentialul Si se mai spune ca nu trebuie sa te speli dupa, Doamne fereste... si uite... cand ne asteptam mai putin...

Pupici,
Angelique 9+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Buna la toata lumea, va citesc de ceva timp dar este ptr. prima oara cand scriu.Ca si voi ami doresc tare mult sa devin mamica , mai precis de vreo 6 ani.Hmmmmmmm este ptr prima oara cand vad asta scris negru pe alb , cam confuntantIn fine .......vb de pozitii sincera sa fiu am ajuns in stagiul in care as sta atarnata de lustra ca un liliac daca as sti ca ar ajuta, cat despre scuturat ca pe un pom nu cred ca al meu ar vrea sa se aleaga cu o frumutete de hernie de disc......dar am sa incerc, deh numa io sa raman insarcinata ca hernia lui se poate opera
bafta in continuare si sa va fie cat mai jucausi si curiosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada101 spune:

Ma amuzat tare mult faza cu picioarele pe pereti :))...i am povestit sotului. Important e ca dupa ce am am stat su picioarele pe pereti, binenteles razand cu lacrimi....
Acum asteptam sa vedem.
Si eu am probleme cu perioada fertila, tot fac teste de ovulatie care nu prea stiu cata dreptate au, prima oara credeam ca am ovulatie cam in a 11 zi ( asta dupa teste ), dar am facut o ecografie cam in a 14 zi si mi s a spus ca voi avea ovulatie cam in 3-4 zile, asa ca ne am pus pe treaba...
va tin la curent sa va zic daca a mers
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaBlue spune:

Chestia cu tinutul de picioare si scuturatul mi s-a parut foarte simpatica :). Cred ca asta e singura pe care n-am incercat-o. In rest, am incercat si tot felul de pozitii, si statul cu picioarele pe pereti, si pe burta... si sex de doua-trei ori pe zi (asta a tinut vreo doi ani)... si tot degeaba. Deja m-am consolat, dupa 5 ani de sperante, o sa adopt un bebe si gata! Cel mai rau e ca pe sotul meu nu-l intereseaza copiii, lui i se pare foarte bine si fara, nu intelege de ce-mi trebuie mie balamuc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Interesant subiect.Luna viitoare incerc si eu sa fac bebici.

Mergi la inceput