Pozitii sexuale pentru conceperea unui copil

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Mey stricati subectu !
Ziceti ce si cum stati, pozitii si alte jmekerii, fara rusine si alte inhibitii!
Mi-a spus o fata ca barba'su dupa ce termina o ridica de picioare si-o scutura oleaca sa se duca mai bine si mai sigur, sa nu se piarda nika !


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Sheritra, parerea mea e ca astea nu fac altceva decat sa te streseze mai tare.....si ca nu au nicio treaba, totul se intampla cand te astepti mai putin si cand esti relaxata...
o parerea daca-mi perimiti: fa-o atunci cand ai chef si cum ai chef, fara sa te gandesti ca o faci pentru bebe...
pupici si succes

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Ela - las-o incolo de relaxare ca daca dupa trei patru ani nu se intampla sa te vad cat de "relaxata" ai fi si tu pt. ca banuiesc ca nu ai probleme daca vorbesti asa....

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

galusca, eh, te inteleg prin ce treci...iar la partea cu relaxatul...o spun si eu f des ca poate asa ajung si eu sa ma setez si sa ma relaxez.....imi cer scuze, nu am vrut sa te supar cu, cuvintele mele, imi pare rau ca incerci de asa mult timp.....dar cu siguranta o sa ne tinem si noi bebeii in brate intr-o buna zi
si nu mai fi suparici

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada_Ele07 spune:

Nu cred ca pozitia are de-a face cu o viitoare sarcina. Eu sunt o viitoare mamica, noua pe forum si va pot spune cum am ramas eu gravida. Am facut polidine, in primele 5 zile de ciclu, cate 2 in seringa, in total 10. si imediat dupa ele am ramas. incercam deja de cateva luni si in decembrie, dupa polidine am ramas. nu am facut nimic deosebit. dimpotriva nu am tinut cont de zilele fertile, fiind sarbatorile voiam sa uit de asta si sa o iau de la capat in ianuarie. va sfatuiesc sa faceti si voi, am si alte prietene care au ramas dupa o cura de 3 luni de polidine. eu am fost norocoasa, am ramas din prima luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aicha77 spune:

Pai Elaa, ce sa zic...da as vrea sa cunosc pasii de dinainte de tratament. Dr. mi-a zis ca trebuie sa facem sex o data pe zi in zilele fertile...iar eu cum nu mai stiu care-s alea...tre' sa fac 20 de zile sex . Mi-a zis sa incerc si testele de ovulatie, desi nici el n-are incredere. Am refuzat sa ma dozeze hormonal, sa incercam intai pe cale normala.
Sheritra, si eu am auzit faza cu ridicatu'...il pun si eu sa ma ridice, chiar am citit pe site-ul asta ca se recomanda sa tii degetul ca sa nu iasa dupa...si apoi perna sub fund.
Sa incercam cu polidine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosar spune:

Vad ca pe aici fetele nu sunt pe aceeasi lungime de unda.
Si am inteles si de ce.Cele care inearca de cateva luni sa aiba bb sau deja au ramas repede nu inteleg si iau in ras unele chestii.
Dar cele care se chinuie de niste ani...sunt dispuse sa incerce orice.
Fetelor, atunci cand te chinui de niste ani( eu de ex din 1998), va asigur ca esti dispus sa bagi si degete, sa stai cu capul in jos cu picioarele in tavan si cateva ore....numai in speranta ca poate luna asta....Si orice sfat pe cate ti-l da x sau y, il iei de bun pt ca te gandesti ca poate...poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Asa este Gogosar, pacat ca zapacim orice subiect nou si nu ne tinem strict de tematica lui. Ar putea deveni un subiect haios si instructiv in acelasi timp, sa ne mai descretim fruntile dar si sa invatam ceva nou din alte experiente fructuoase.
De multe ori il deschid sa ma vad si eu ceva nou si dau numai de alte discutii care nu-si au locul aici.

Din ce am mai citit, fetele cu uter retrovers dupa contact sexual trebuie sa stea pe burtica pt a ajunge gigeii la sigur.
Iar pozitia picioare pe pereti dupa mie una mi-a recomandat-o un doctor ginecolog.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Eu m-am amuzat pentru situatie in sine, nu de CINEVA. Daca ati remarcat, am ras de propria-mi persoana, tocmai ca sa nu se simta cineva lezat.Se pare ca nu am reusit ...
Si, apropo, incerc de fro 3 ani si juma' si stiu bine ce inseamna dezamagirile si disperarea, incerc doar sa (ma) pastrez lucida.

Noroc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

va rog mult nu deviati de la subiect. pentru alte teme de discutie postati la subiectele potrivite. multumesc.

Mergi la inceput