Naturiste si homeopate (28)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Ajutati-ma si pe mine, va rog[red][/red, cu un numar de telefon, o adresa ceva al dr Soare. Cum pot lua legatura cu el?Sotul este diagnosticat cu oligoastenoteratospermie moderata si vrem sa ajumgem si la acest dr.Please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Intru pe forum acum si de la pagina 2 s-a ajuns la 5 , in doar cateva ore.Zic ce s-o fi intamplat.Mare bucurie , mare adimercedes e graviduta.Desi nu-ti cunosc povestea prea bine , draga mea sunt fericita pentru tine si toti cei dragi tie.Unele vise sunt greu de implinit , iar cand reusesti sa le atingi satisfactia e nemarginita.Sa ai o sarcina usoara si-ti multumim ca am fost printre primele care au aflat.
miki-miki citesc Formula As , am mai gasit tratamente , acum depinde cam in ce consta.Am mai scapat unele numere , ti-as fi recunoscatoare daca l-ai gasi.Sunt la stomatologie anul 1.
Am luat azi tinctura de mladite de zmeur si vroiam sa iau si omega 3 , dar nu stiu de la ce firma.Banuiesc ca e vreo diferenta intre ele.Care imi recomandati?Capsulele de usturoi pentru ce sunt?
Cred ca ar trebui scoasa o carte , asa nu v-am mai bate atat la cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by denisabia

Intru pe forum acum si de la pagina 2 s-a ajuns la 5 , in doar cateva ore.Zic ce s-o fi intamplat.Mare bucurie , mare adimercedes e graviduta.Desi nu-ti cunosc povestea prea bine , draga mea sunt fericita pentru tine si toti cei dragi tie.Unele vise sunt greu de implinit , iar cand reusesti sa le atingi satisfactia e nemarginita.Sa ai o sarcina usoara si-ti multumim ca am fost printre primele care au aflat.
miki-miki citesc Formula As , am mai gasit tratamente , acum depinde cam in ce consta.Am mai scapat unele numere , ti-as fi recunoscatoare daca l-ai gasi.Sunt la stomatologie anul 1.
Am luat azi tinctura de mladite de zmeur si vroiam sa iau si omega 3 , dar nu stiu de la ce firma.Banuiesc ca e vreo diferenta intre ele.Care imi recomandati?Capsulele de usturoi pentru ce sunt?
Cred ca ar trebui scoasa o carte , asa nu v-am mai bate atat la cap.

http://community.webshots.com/user/denisabia



eu zic ca omega 3 e cam la fel peste tot...ca are astea 3 elemente esentiale!!
capsulele de usturoi sunt pt tensiune......in principiu,ca mai sunt ele si pt altele,dar aici adimercedes m-a sfatuit sa iau capsule cu usturoi pt ca eu am tensiune mare(aproape de 14/9!)....
cat despre carte....nu e o idee rea!

bafta la examene si la BB!


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

violeta69 ai fost prompta.De capsulele cu usturoi se mai vorbise si de asta intrebam.Omul incearca pana reuseste.Eu momentan vreau sa ma vad cu examenele luate si sa reusesc sa-mi fac timp sa merg in buc la analize.De bebe inca nu se pune problema.Am o colega la facultate care a terminat jurnaliamul si s-a apucat de stomatologie tot la zi.Are sot , un copilas de 1 si ceva si mai e si insarcinata in ultimele luni.Cand am primit rezultatele la primul examen a venit cu cel mic , toata lumea agitata sa-i faca cu mana , sa-l ia in brate.Pe femeia asta o admir , trebuie sa ai mult curaj sa-ti asumi atatea responsabilitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Adimercedes: FELICITARI!!!!!! O sarcina usoara si un bb sanatos!!!! Eu nu am postat aici, la naturiste, desi am luat mai multe produse naturiste si acum fac tratamentul lui Andritoiu.....dar minunea intarzie sa apara!!! Sa stii ca eu am plans cand am citit postarea ta......ai descris atat de bine sentimentele care te incearca si eforturile pe care le-ai facut...... Numai bine iti doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Adimercedes,imi vine sa pling de bucurie pt.voi.
Sa fi linistita ,calma,fara stres si totul va fi o.k.
,MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Ancuca,poti sa iei Maca dar inainte de analize cu 12 ore sa nu iei nimic,apa poti sa bei,atit.
Eu,sunt bine din 2 ianuarie am inceput sa fac analize dupa analize foarte amanuntite,inclusiv colesterolul care ma dat peste cap,trebuie sa fac tratament si pe urma v-om vedea.
,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Adimercedes, FELICITARI din tot sufletul! Ma bucur muuuult-mult pt voi!
Fetelor, eu sunt suparaaata..... In ziua zece, endometrul de 3,8! Ce folos ca foliculul (pe ov drept!) era de 21mm... e clar ca e de la stimulare (cu ovamit), dar chiar asa? Ce sa-i mai fac sa creasca??? (Am luat luna asta doar maca, si din cand in cand, ceai de napraznic... )Ca la valoarea asta... nici o sansa! Merg miercuri dimineata, dar ma indoiesc ca va creste suficient ... Stei cineva ce as putea lua, cu efect rapid?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Ancuca,mie mi-au facut ei colesterolul fara sa le zic nimic si uite ca nu pot sa cred ca-mi este marit ,eu care nu maninc grasimi ,gatesc minare sanatoasa.La intrebarea pusa de mine de ce ?...a fost ca:acest colesterol se face din doua motive:grasimi{alimentatie nesanatoasa si stres care nu pot sa zic nimic ca nu-l am de atitia ani de asteptare}.Am intrebat de ce totusi se face si aceasta analiza si a zis ca e bine pt.ca atunci cind ai sarcina sa fie bb.sanatos inclusiv si mama si ca colesterolul duce la anumite boli,nu le mai insir ca poate le stii.
C-am atit am facut eu si de marti incep altele si mergem inante cu D-zeu.
,MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Chivutz mi-era dor de tine. Uite am notat un tratament in agenda mea cu produse de la GNLD International si spune ca ac tratament in 2-3 sapt te aduce la val normale. Flavonoid Complex 2/zi, Sustained Release Vitamin C 4/zi si Omega 3 4/zi. Toate sunt naturiste. Primul contine flavonoizi din legume si fructe , al 2-lea este o vitamina C din citrice cu eliberare controlata si ultimul omega 3 din carne de Somon. GNLD e firma americana si dc dai cautare pe net sunt sigura ca gasesti un distribuitor. Nu stiu dc se gasesc in magazinele naturiste la voi.
Denisa din pacate nu mai gasesc articolul acela. Il aveam salvat in celalalt laptop care mi-a cazut si nu am mai putut recupera nimic din el. In schimb iti pun aici ceva care scade testosteronul.
Saw palmetto (Serenoa repens, fam. Arecaceae)
-palmierul ferastrau sau palmierul pitic este originar din America
de Nord, al carui fruct a fost folosit de catre indienii americani
in tratarea tulburarilor aparatului genito-urinar si ca tonic pt
intarirea organismului prin nutritie. Era administrat barbatilor pt
a stimula functionarea testicolelor si a ameliora iritatiile
mucoaselor, in special a celor ale aparatului genito-urinar si a
prostatei. Era administrat femeilor pt a ameliora tulburari ale
glandei mamare (se credea ca utilizarea pe termen lung ducea la
marirea sanilor). Multi botanisti il considera afrodisiac.
Mai multe studii farmacologice s-au axat asupra utilizarii
extractului din fructe de palmier-ferastrau in tratarea tulburarilor
comune ale prostatei- hiperplazie benigna a prostatei (BPH) .
Aproximativ 50-60% dintre barbatii cu varste cuprinse intre 40-59
de ani prezinta BPH. Aceasta afectiune este caracterizata de
cresterea frecventei mictiunilor, trezirea in timpul noptii pt
golirea vezicii si reducerea fortei si calibrului urinarii. Se crede
ca aceasta afectiune are drept cauza acumularea testosteronului in
prostata. Odata ajuns in prostata, testosteronul este transformat
intr-un hormon mai puternic dihidrotestosteronul (DHT). Acest compus
stimuleaza multiplicarea excesiva a celulelor, ceea ce duce la
marirea prostatei.
Principala actiune a extractului de palmier-ferastrau in tratarea
BPH este inhibarea conversiei intraprostaice a testosteronului si a
legaturilor intracelulare ale DHT.
In prezent, aplicatia clinica principala a fructelor de palmier-
ferastrau este in tratarea BPH. Avand in vedere farmacologia sa,
extractul poate fi util si in afectiuni legate de excesul de
androgen la femei, precum si hirsutismul si boala polichistica
ovariana.


Miki

Mergi la inceput