*Aspirante optimiste >20ani (38)*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Printesa presteaza inainte sa pleci si imediat cum te intorci! Nu se stie niciodata! Monica a nascut normal! Fara epidurala!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

fetele acum am ajuns . am avut o zi de cosmar. nici nu-mi vine sa cred ce s-a intamplat. colega mea, laura, a intrat de dimineata in urgenta, la operatie. extrauterina.
a facut 2 eco in ultimele 2 sapt. NU au vazut. si ieri imi spunea ca se poarta ca o femeie gravida . uite ca era. avea 2 luni. a avut ciclu peste sarcina, ce-i drept extrauterina.


am plans toata ziua. evident ca a pierdut trompa stanga si era sa moara. tensiune 5 puls abia abia. si cica abia azi. cand s-a spart si chistul de langa sarcina, au vazut ca bate inima copilului

maine nu pot sa o vad dar vineri ma duc la ea.

am inima rupta in 2.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

a nascut cu epidurala. eu asa stiu. fetele de la birou imi povesteau ca Monica a zis ca nu a simtit nimic.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Doamne Alexandra!!! Nu-mi vine sa cred!! In ultimul timp numai de extrauterine aud! Pana la urma nici eu nu sunt sigura ca nu a fost SEU la mine.. Dar cel putin stau linistita ca s-a eliminat conform testelor de sange..
Dar eu nu inteleg ceva: ea banuia ca e insarcinata? Facuse test de sarcina??? Ca daca e asa.. nu inteleg de ce nu au trimis-o sa faca beta hcg daca la eco nu se vedea. Sau poate ca nestiind ca ea suspecteaza o sarcina nu se uitau dupa extrauterina... Nu stiu! Imi dau si eu cu parerea! Cate saptamani de sarcina avea?



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

habar nu avea. avea un fibrom mai demult. si a avut incredere in medic. incerca de 3 ani sa ramana. NIMIC. nu a avut succes. a facut salpingografie, acum 2 ani, nu avea trompele infundate. si acum o sapt. dupa un ciclu de 13 zile. abundent., dr a zis ca o opereaza la paroscopic ca banuieste ce are dar nu e sigur. si ca ar avea trompa in L. plus un "chistulet" de 4 mm. uite ca era BB. si ca avut ciclu peste sarcina. mai nasol e ca e taiata ca la cezariana si ca a ramas fara trompa. plus ca BB traia. batea inima

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Ale iubita imi pare rau sa aflu asa ceva de prietena ta. Speram sa se faca bine . Nu mai plange Ale ca toate se vor rezolva pana la urma. Sa speram ca va fi bine si ca se va recupera cat mai repede. . Sa ai grija de tine,da?

Printesa bine ai revenit. Ne intrebam pe unde mai esti

Saru'mana biby esti o dulce. Stiu ca nu ii e usor nici lui , insa eu sunt ca un bebe mic (asa imi zice puiu) care e foarte rasfatat si care vrea tot timpul atentie. Chiar imi zicea zilele trecute ca ce se face cu mine cand va veni si bebe nostru pe lume? Ca atunci va trebui sa aibe grija de 2 bebei, nu unul ca pana acumhihihi.

Oana bine ai venit in clubul nostru. Ai sa gasesti mult sprijin aici, iti spun din experienta.
Cu fetele astea dragi iti trece si depresia si tot, parca iti revii la viata oricat de daramat esti...spun iarasi din experienta...

Ma bucur nespus cand vorbesc cu voi si ma emotionati pana la lacrimi. Nu stiu ce m-as face fara voi fetelor

Fetelor merg sa fac un dus ca transpir ca un purcelus. M-a prins raceala asta bine de tot...simt ca am febra dar nu gasesc termometrul(l-am ascus odata ca vroia puiu sa vada ce temperatura am si acum nu il mai gasesc nicaieri).

Chiar poti sa ai febra daca fruntea iti e rece ca gheata? Ca eu asa simt ca imi fierbe sangele in mine insa fruntea e rece...


viitoare de

Felicia

http://tt.lilypie.com/oN9Ap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

fetele. eu am 36.8 de 3 zile. oare vine ovulatia?? mucusul e aproape dens, ca piftia. si ma dor sanii. maine dim mai fac un test de ov. azi a ieit negativ/

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Doamne... m-a luat frica iar si pe mine! Cum naiba sa nu se vada??? Ca daca a ajuns sa rupa trompa era mare saracutzul! Sa ne spui la ce dr mergea ca sa ne ferim de el!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

imi sta pe limba dar nu imi aduc aminte, o sa va zic. e la giulesti.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

gata. mi-am adus aminte!!!!!!!! MOISA.

Alexandra

Mergi la inceput