*Aspirante optimiste >20ani (38)*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, copiati ultimul link de la lilypie.




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

cum s-a nascut fetita? natural sau prin cezariana??

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Natural, cu epidurala asistata de prof dr. Radu Vladareanu, care mi se pare un om deosebit!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Mamaaaa, fetelor, eu cred totusi ca nasterea asta asa zisa in direct ar fi putut sa fie de folos multora dintre voi, cele care va doriti cezariana! Daca ati fi vazut-o pe Monica cum astepta linistita pe masa sa ajunga la dilatatie 10... si ce fericita si vesela ea, fara nici o durere (dar foarte emotionata) nici nu v-ati mai gandi in viata voastra sa optati pentru o taietura pe burta.




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Deocamdata noi suntem aspirante optimiste si nu trebuie sa ne gandim la nastere, nu?

Cine e deja , deja se poate gandi la acest aspect...E bine sa ne informam, insa sa nu uitam ca noi inca suntem la pasul 1...adica asteptam...am dreptate sau nu?



viitoare de

Felicia

http://tt.lilypie.com/oN9Ap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Buna seara fetelor! ma primiti si pe mine in grup?

va citesc de mult timp insa n-am mai apucat sa scriu; povestea noastra... de aproape 6luni "lucram" fara nici o protectie iar de un an cica tineam calendarul insa de multe ori am fost "la limita"; cu toate astea... bebita nu vrea sa apara si suntem foarte tristi

in semne nu prea pot sa ma incred :(( Acum sunt Z21 la un CM de 28-29zile si-am fost f harnicuti; semnele...
1. ma doare spatele, insa nu e prima data si poate fi din cauza bicicletei caci o folosesc min 1ora/zi ca sa merg la job
2. pofta de mancare... nu se pune ca am de cand ma stiu :))
3. greturi dimineata... pai de cand m-a nenorocit un dermatolog cu un tratament prost prescris le tot am :((
4. sanii sunt durerosi si sensibili insa nu sunt duri si oricum, am mai avut chestii de-astea pe la mijocul CM; e adevarat ca niciodata n-a durat pe asa o perioada...
5. scurgeri nu prea am...
6. singurele semne in care as putea avea putina speranta sunt balonare si o oarecare constipare; de ff mult timp nu m-am mai confruntat cu asa ceva
Si nu stiu daca "ma simt" insarcinata; caci m-am simtit de-atatea ori dupa care mi-au venit rusii, caci nu mai indraznesc s-o fac...
offf... si-al meu pisic care de fiecare data cand ma suna ma intreaba daca am bebelusi in burtica (trebuie sa precizez ca in timpul sapt stam separati din motiv de job :(( )

voi ce parere aveti?? am sau n-am? asa ce-as face un test...


Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

oana bine ai venit.sper din tot sufletul sa ai bebik in burtika.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Va multumesc din suflet fetelor pentru incurajari!!!! Sunteti minunate!!! Nici nu va dati seama cat de mult m-ati ajutat! Si.. sa va tineti tare ca REVIN IN FORTA!!! In seara asta trecem la orizontala dar nu strica si o verticala !!! Inca o data: VA MULTUMESC DIN SUFLET!!!

Yasmi nu mi fi suparata iubita ca nu au raspuns fetele imediat.. se mai intampla sa nu fim atente si sa trecem peste un mesaj! Uite sa stii ca nici eu nu am albus si chiar deloc. Se poate sa ovulezi si fara albus. Iar testele nu mint! Daca au iesit pozitive nu mai sta!! iti tin pumnii!
Bubu meu drag am niste emotiiii pentru tine maine de mooor!!! Abia astept sa iti vina rezultatul de la Beta. te rog mult sa-mi trimiti un sms daca nu sunt pe net!
Fecian scumpa mea prietena nu mai fi trista ca ai ramas singurica! Nu cred ca sotul tau era fericit ca pleaca... dar uneori nu avem de ales!O sa vezi ca alaturi de noi timpul trece mai repede. Daca ai nevoie sa vrb cu cineva ma gasesti pe mess. ID: bibyroxx Pup fata dulce
Ioana adevarul e ca dl. dr. Vladareanu si pe mine m-a cam facut sa ma mai gandesc la faptul ca vreau cezariana... cel putin sotul imi tot zicea: "Vezi?? ce ti-am zis eu sa-ti scoti din cap cezariana aia?"
Winter felicitari pentru semnatura!
Ancuta pe unde umbla?
Olivia
Olim sanatate maxima iubita!!!!

Am vazut si eu emisiunea de la B1 cu nasterea fetitei Columbenilor!! Doamne ce scumpa era!!! Imi dadeau lacrimile! O dulcica de fetita! UN COPIL FERICIT!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fetelor va pupacesc pe toate. Eu sint bine, nu am nimic de raportat.....ba da....cind voi avea ovulatie voi fi plecata in delegatie....asta este, mai incercam si luna viitoare.
PS: mi-am luat laptooooooooooooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Numeioana, dar cum a nascut Monica? Cu epidurala sau cum de era asa de vesela? ...eu nu am vazut la tv. Or da si pe Protv international?

Mergi la inceput